800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelký okruh Itálií – pohodlně bez nočních přejezdů

Benátky • Murano • San Marino • Pompeje • Capri • Řím • San Gimignano • Pisa • Florencie • Verona

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odjezd z ČR v ranních hodinách. Nocleh v okolí Benátek.

2. den:

přejezd do Benátek, celodenní prohlídka tohoto romantického města s neopakovatelnou atmosférou, které je rozloženo v laguně na více než stovce ostrůvků. Prohlídka náměstí sv. Marka se zvonicí a chrámem sv. Marka, Dóžecí palác. Navštívíme také sklárny na ostrově Murano. Nocleh.

3. den:

průjezd oblastí Gran Sasso, návštěva „kapesní“ republiky San Marino, ve které platí spousta bizarních předpisů. Aby se např. zabránilo zištným sňatkům, platí zde zákaz zaměstnávat pomocnice mladší padesáti let. Následuje městečko Loreto, do kterého prý andělé ve 13. stol. přenesli dům Panny Marie z Palestiny. Nocleh.

4. den:

návštěva Pompejí. Místa, které bylo po staletí zasypáno sopečným popelem, dále pak zastávka v přístavní Neapoli.

5. den:

celodenní výlet na kouzelný ostrov Capri s možností výletu na člunu k největší pozoruhodnosti ostrova, kterou je Modrá jeskyně. Večer návrat na pevninu, nocleh.

6. den:

prohlídka italské metropole a centra kultury – Říma. Procházka historickým centrem s neobyčejnou koncentrací antických památek, jako jsou Koloseum nebo Pantheon. Navštěva náměstí Piazza Navona s Fontánou Čtyř řek, Španělských schodů, fontány di Trevi. Svůj návrat do Říma si můžete „pojistit“ vhozením mince právě do této fontány. Nocleh.

7. den:

návštěva papežského státu Vatikánu – sídla katolické církve. Chrám sv. Petra s jeho katakombami, kde je mj. i hrobka zesnulého papeže Jana Pavla II., Vatikánská muzea s ohromující Sixtinskou kaplí. Zbytek dne opět věnován „věčnému“ Římu. Nocleh.

8. den:

návštěva toskánské vesničky San Gimignano, obehnané hradbami a třinácti historickými rodovými věžemi, které dokreslují středověký obraz města. Přejezd do města Siena s Mušlovým náměstím a Dómem. Nocleh.

9. den:

prohlídka Pisy. Návštěva Campo dei Miracoli (Pole zázraků) se známou šikmou věží a Dómem. Fakultativně výstup na šikmou věž. Odpoledne přejezd do Florencie – kolébky renesance, která se odtud rozšířila do celého světa. Prohlídka významných historických památek – náměstí della Signoria se sochou Davida, palác Vecchio, katedrála Santa Marie del Fiore, galerie Uffizzi či jeden z nejkrásnějších italských mostů Ponte Vecchio. Nocleh.

10. den:

návštěva Verony. Aréna, balkon, pod kterým Romeo vyznával Julii lásku, most Scaligerů a krásnou bazilikou San Zeno. Odjezd směrem do Rakouska po východním břehu jezera Lago di Garda.

11. den:

odjezd přes Rakousko do ČR. Návrat ve večerních hodinách.

Povinné příplatky

místní pobytová taxa 3/4 EUR/osoba/noc (při ubytování Řím, Benátky, Florencie)

Počasí

Apulie

18°C Jasno

Benátsko

14°C Převážně oblačno

Florencie a okolí

19°C Polojasno

Kalábrie

19°C Skoro jasno

Ligurie

18°C Převážně oblačno

Miláno a okolí

14°C Převážně oblačno

Řím a okolí

16°C Převážně oblačno

Sardínie

18°C Polojasno

Sicílie

20°C Jasno

Toskánsko

19°C Polojasno

×