800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZa krásami Emilia Romagna

6-denní zájezd s nočním přejezdem.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd ve večerních hodinách.

2. den

Dopoledne prohlídka historického centra Verony – náměstí Piazza delle Erbe a Piazza dei Signori, kde v okolí naleznete známé paláce a památky – Casa di Giulietta, Arche Scaligere, Palazzo della Regione, Loggia del Consiglio, hrad Castelvecchio. Přejezd do Bologni, centra regionu Emilia Romagna. Návštěva historického centra náměstí Maggiore a Nettuno, Palazzo Comunale, Basilica San Petronio, věže Torre Asinelli a Garisenda. Ubytování. Nocleh.

3. den

Snídaně. Dopoledne prohlídka Ferrary, město bylo rezidencí bohatého rodu d’Este. Malebný vodní hrad Castello Estense ze 14. století, Piazza Savonarola, Palazzo Comunale, katedrála. Přejezd do Ravenny, prohlídka bývalého hlavního města západořímské říše. Řada historických památek s raně křesťanskými mozaikami. Mausoleo di Galla Placidia, bazilika San Vitale, Battisterio Neoniano, mausoleum císaře Theodoricha, hrobka Dante Allighieriho. Staré centrum, náměstí Piazza del Popole obklopeného středověkými domy. Návrat na ubytování.

4. den

Snídaně. Zastávka v městečku Maranello u Modeny, návštěva muzea automobilů Ferrari. Návštěva nadace Magnani Rocca, jedná se o mimořádnou sbírku umění od středověku až po dvacáté století, s díly významných italských a evropských mistrů. Návštěva krásného hradu Torrechiara z 15. století, postaveného v nádherné poloze v údolí řeky Parmy na okraji Apeninského pohoří. Vnitřní místnosti, z nichž nejkrásnější je Camera d’Oro, jsou krásně vyzdobeny freskami a malovanými dlaždicemi. Prohlídka historického centra Parmy – hlavní náměstí Piazza Garibaldi s Palazzo del Governatore a radnice města. Na náměstí Piazza del Duomo naleznete románskou pilířovou baziliku s 63 metry vysokou kampanilou, baptisterium, mohutná mramorová budova osmiúhelníkového půdorysu ze 13. století. Ubytování. Nocleh.

5. den

Snídaně. Přejezd do městečka Soragna, kde můžete navštívit pevnost Rocca Meli Lupi di Soragna přestavěné do honosného šlechtického sídla s krásnou vnitřní výzdobou. Návštěva hradu Rocca San Vitale di Fontanellato, která patřila mocným hrabatům z Sanvitale. Odpoledne prohlídka Mantovy – nádherné město s hradbami a baštami, obklopeného ze tří stran jezerem. Palazzo Ducale – jedna z nejkrásnějších zámeckých staveb v Itálii s jedinečnými freskami od Andrea Mantegna, Piazza delle Erbe, renesanční kostel San’t Andrea, palác Palazzo Te. Noční přejezd.

6. den

Návrat v časných ranních hodinách.

Minimální výměna na vstupy

60 Eur.

Počasí

Apulie

7°C Skoro jasno

Benátky a okolí

5°C Jasno

Florencie a okolí

3°C Jasno

Kalábrie

6°C Polojasno

Ligurie

9°C Skoro jasno

Miláno a okolí

3°C Mlha

Neapol a okolí

4°C Jasno

Řím a okolí

1°C Jasno

Sardínie

6°C Jasno

Sicílie

13°C Polojasno

Toskánsko

3°C Jasno