800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyBřehy Jordánu

"Krajina z pohádek tisíce a jedné noci.. Země plná tradic, která se pomalu zjevuje ve své plné kráse, země nabízející bohatou kulturu a mnohé turistické cíle a moderní služby – to je nezapomenutelný cestovatelský zážitek – Izrael. Nicméně to není zdaleka jediná zajímavost, kterou muže Izrael svým návštěvníkům nabídnout.. V jeho susedství, v Jordánsku se nachází mnoho úchvatných historických památek, z nichž jsou některé zapsané na seznamu UNESCO. A právě navštěva Izraele a Jordánska Vám nabídne nespočet krásných přírodních, historických a kulturních scenérií. Vítejte v Izraeli Vítejte v Jordánsku!"

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

VÍDEŇ – AMMÁN - TEL AVIV - JERUZALÉM Sraz na letišti ve Vídni Let do Ammánu. Občerstvení v letadle. Po příletu pokračování do Tel Avivu. Přílet, transfer do Jeruzaléma, ubytování. Nocleh.

2. den

JERUZALÉM Snídaně. Celodenní prohlídka Jeruzaléma - výjezd na Olivovou horu, návštěva Getsemanské zahrady, chrámu Všech národů a podzemního kostela s hrobem Panny Marie. Prohlídka jeruzalémského Starého města Zeď nářků a židovská čtvrť,Chrámová hora s muslimskými svatyněmi al- Aksa a Dómem na skále (jen exteriéry), cesta muslimskou čtvrtí po Via Dolorosa do chrámu Božího hrobu, hora Sion s hrobem krále Davida a místností Poslední večeře Páně. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

3. den

JERUZALÉM – NAZARET - TIBERIAS Snídaně. Cesta do Nazaretu, prohlídka baziliky Zvěstování Pokračování cesty do Tiberias, svatého židovského města Cestou návštěva vesnice Kána Galilejská, místo prvního Ježíšova zázraku, kde Ježíš podle Bible zázračně přeměnil vodu ve víno.Prohlídka pokračuje do Yardenitu,místa křtu na řece Jordán, kde se Jordán vylévá z Galilejského jezera. Ubytování v hotelu v Tiberias.Večeře. Nocleh.

4. den

TIBERIAS – KAPARNAUM – AMMÁN Snídaně. Cesta do Kaparnaumu – biblického města, dlouhodobého působiště Ježíše Krista, místo mnoha zázraků a znamení, kde navštívíte dům rybáře Petra a antickou synagogu Cestou po hoře „Blahoslavení“, odkud kázal Ježíš zástupům, navštívíte i místo Kázatele hory. Dále Vás čeká Tabga - kde se udál Zázrak dělení chleba a ryb. Jízda směrem k jordánské hranici přes most Šejcha Hussaina a cesta do hlavního města -Ammánu. Ubytování. Večeře. Nocleh.

5. den

AMMÁN - MONT NEBO – MADABA – MRTVÉ MOŘE - AMMÁN Snídaně. Odjezd do Madaby, města Nabatejců, známého především překrásnou starou mozaikou mapy Svaté země Výstup na horu Mont Nebo, kde se pravděpodobně nachází Mojžíšův hrob a kde se Vám představí překrásný výhled na údolí Jordánu a Mrtvé moře. Odjezd k pobřeží Mrtvého moře, kde si vyzkoušíte jeho neobvyklé vlastnosti Návrat do Ammánu. Večeře. Nocleh.

6. den

AMMÁN - PETRA Po snídani odjezd na výlet do Petry - „růžového skalního města“ starého 2600 let, které patří k nejkrásnějším památkám Středního východu. Projížďka na koních (700m) v Petře kaňonem Siq, dále pěšky po areálu původního města Nabatejců. Prohlídka nejzajímavějších staveb – pokladnice s hrobky nabatejských králů, Obelisk, Vyhlídka. Oběd. Ubytování v hotelu. Večeře. Nocleh.

7. den

PETRA - AQABA Snídaně. Odjezd do Aqaby. Ubytování ve vybraném hotelu. Večeře. Nocleh.

8.-10. den

AQABA Snídaně. Individuální program - koupání a opalování u Rudého moře. Možnost fakultativního výletu do Wadi Rum, kde při projížďce v jeepech budete obdivovat bizardní pouštní krajinu. Večeře. Nocleh.

11. den

AQABA - AMMÁN Snídaně. Transfer na letiště v Aquabě a odlet do Ammánu (nebo autobusový transfer). Po příletu do Ammánu, pokračování cesty do Vídně. Přílet do Vídně.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Eilat

25°C Jasno

×