800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyIzrael mezi vinicemi

  • Vůně kvalitních vín
  • Poznávací zájezd po Izraeli

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

Program zájezdu:

1. den PRAHA – JERUZALÉM

Odlet z Prahy, sraz na letišti 3 hodiny před odletem. Přílet do Tel Avivu, transfer do Jeruzaléma. Vyhlídková jízda na horu Olivetskou s panoramatickými výhledy na Jeruzalém a Betlém. Večeře v arménské restauraci ve Starém městě. Nocleh přímo v srdci Starého města ve speciálním rakouském hospici. V této oáze klidu se můžete ze střešní terasy obdivovat překrásným výhledům nebo si ve starobylé zahradě posedět nad šálkem kávy.

2. den JERUZALÉM

Po snídani prohlídka Jeruzaléma. Procházka Getsemanskou zahradou, následovat bude údolí Kidron (Cedron), kde podle biblických textů Starého zákona měli izraelité odcházet do babylonského zajetí. Ve Starém městě navštívíte obnovenou židovskou čtvrť a projdeme se po hlavní ulici Cardo (známá také jako Cardo Maximus). Dříve byla hlavní dopravní tepnou byzantského Jeruzaléma a sloužila jak místním obyvatelům, tak i kupcům a poutníkům. Nyní byla část ulice přestavěna na moderní nákupní zónu a můžete si zde koupit dárky na památku u židovských obchodníků. Následovat bude Kostel svaté Anny, bazény Bethesda a Křížová cesta se 14 zastaveními až k chrámu Božího hrobu. Odpoledne návštěva vinařství Tzora v samotném srdci Judských hor, po kterých se pnuly vinice již po tisíce let. Ochutnávka těchto excelentních vín. Nocleh v Jeruzalémě.

3. den JERUZALÉM

Po snídani prohlídka Nového města (čtvrť Mea Shearim, budova Nejvyššího soudu, izraelský parlament Knesset). Přejezd k Mrtvému moři, relaxace a koupání v léčebných vodách Mrtvého moře. Návštěva přírodní rezervace Ein Gedi bohatou na faunu a flóru. Odpoledne vinařství Yatir, jehož vinice se rozkládají v severovýchodní části Negevské pouště. Pozdě odpoledne odjezd na jih do Negevské pouště do luxusního hotelu Beresheet na okraji kráteru Ramon. Večeře v hotelu, nocleh.

4. den GALILEJSKÉ JEZERO – CAPERNAUM – MOUNT BEATITUDES

Brzy ráno projížďka jeepem kolem kráteru, následovat bude transfer přes jordánské údolí ke Galilejskému jezeru, projížďka lodí. Návštěva Capernaumu, prohlídka synagogy. Na Hoře Blahoslavenství prohlídka kostela, kde kázal Ježíš Kristus. Večeře a nocleh v Hagoshrim Kibbutz & Resort nedaleko Galilejského jezera.

5. den GOLANSKÉ VÝŠINY – AKKO

Snídaně. Návštěva jednoho z nejznámějších izraelských vinařství Château Golan, které produkuje více než milion lahví toho nejkvalitnějšího vína za rok. Prohlídka vinařství s degustací a ochutnávkou sýrů a místních uzenin. Odpoledne prohlídka historického města Akko s přístavem a podzemním křižáckým městem. Možnost nákupu na místním tržišti. Návrat do Kibbutzu, večeře, nocleh.

6. den NAZARETH – HAIFA – MOUNT CARMEL – TEL AVIV – JAFFA

Po snídani odjezd do Nazarethu. Návštěva baziliky Zvěstování Panny Marie a dalších historicky zajímavých míst tohoto města. Přejezd do Haify, prohlídka překrásných terasovitých zahrad Baha´i. Pokračovat se bude k pohoří Mount Carmel, kde se uprostřed lesa a s nádhernými výhledy na okolí nachází vinařství Amphorae. Ochutnávka lahodných vín, místního kozího sýra a delikatesních oliv. Odjezd směr Tel Aviv, prohlídka starobylého města Jaffy, které je označováno jako jedno z nejstarších měst na světě. Nocleh v Tel Avivu.

7. den TEL AVIV

Po snídani prohlídka Tel Avivu, návštěva Carmel Marketu – velkého trhu pod širým nebem plného barevných stánků s čerstvým ovocem a zeleninou, kořením, bylinkami, pečivem, uměleckými předměty a oblečením. Umělecká čtvrť Neve Tzedek, také nazývaná „Soho“ Tel Avivu s malými butiky a galeriemi. Procházka po Rothschild Boulevard, jedné z nejdražších a nejprestižnějších ulic Tel Avivu. Celé putování završíme večeří ve vyhlášené rybí restauraci ve starém přístavu v Jaffě. Návrat do hotelu, nocleh.

8. den TEL AVIV – PRAHA

Transfer na letiště, odlet z Tel Avivu, přílet do Prahy.

Možnosti ubytování

Počasí

Eilat

32°C Jasno

×