800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyIZRAEL – TŘI MOŘE, PŘÍRODA I HISTORIE

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Izrael je země nejen se zajímavou historií, ale překvapivě i s mnohotvárnou krajinou. Nabídne nám své zalesněné pahorkatiny, zasněženou horu Hermon, romantické Galilejské jezero, oázy a bizarní skalní útvary v poušti Negev, koupání v Mrtvém a Rudém moři či úchvatné výhledy z pevností Masada a Nimrod.
Ve Starém městě v Jeruzalémě se nacházejí tři z nejdůležitějších poutních míst křesťanského, muslimského a židovského náboženství. Arabská kultura se tu všude běžně prolíná s evropskou, středomořskou i jedinečnou židovskou.
Na vaší pouti po přírodních krásách i nábožensky významných místech Izraele vás budu doprovázet společně s místním delegátem.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Tel Avivu. Z letiště se přesuneme na ubytování.

2. den: Na pobřeží Středozemního moře se projdeme mezi pozůstatky starobylého města Caesarea Maritima, které patří mezi jednu z nejcennějších světových památek. V přístavním městě Haifa si prohlédneme pečlivě udržované zahrady v okolí Bábovy svatyně. Další zastávkou bude město Akko, kde si budete při procházce spletí uliček starého města připadat mezi bazary a súky jako v Arábii. Prohlédneme si zde též podzemní křižácké město. Na ubytování (2 noci) se přesuneme do města Tiberias rozkládajícího se na břehu Galilejského jezera.

3. den: Tento den strávíme v okolí Galilejského jezera. Zastavíme se ve vesničce Tabgha u kostela Rozmnožení chlebů a ryb, v Capernaum a u pravoslavného kostela Sedmi apoštolů a navštívíme kostel Blahoslavenství. V jednom z nejbohatších izraelských kibitzů - Ginosar si prohlédneme v muzeu originál lodi zachované z doby Kristovy. Poté se vydáme na ochutnávku výborného izraelského vína do vinařství Golan Hights Winery a naší poslední zastávkou bude jedno z nejdůležitějších poutních míst křesťanské víry - Jardenit, místo kam se sjíždí poutníci z celého světa, aby se nechali pokřtít.

4. den: Vydáme se do největšího arabského města v Izraeli, Nazaretu. Projdeme se starým městem, kde je soustředěna většina náboženských i historických památek, navštívíme baziliku Zvěstování a kostel svatého Josefa. Poté se přesuneme do Jeruzaléma, kde si mimo jiné prohlédneme muzeum holocaustu Yad Vashem. V Betlémě navštívíme chrám Narození Páně. Ubytování.

5. den: Celodenní prohlídka Jeruzaléma. Uvidíme Olivetskou horu, Zeď nářků, Křížovou cestu, chrám Božího hrobu, kostel Pater Noster, Getsemanskou zahradu a další zajímavá místa. Ubytování.

6. den: Ráno vyrazíme z Jeruzaléma do oázy Ein Gedi, kde podnikneme procházku k Davidovu vodopádu. Poté se vykoupeme na nejníže položeném místě planety v Mrtvém moři. Další zastávkou bude pevnost Masada (UNESCO), která se rozkládá vysoko na plošině skalního útesu, kam se dopravíme lanovkou. Výhled na Judskou poušť a Mrtvé moře je nezapomenutelný. Poté se přesuneme pouští až do letoviska Eilat, kde se ubytujeme (2 noci).

7. den: Osobní volno, které můžete využít ke koupání v Rudém moři. Nabízí se možnost potápění u korálových útesů v chráněné přírodní rezervaci „Coral Beach“ nebo návštěvy podmořské observatoře, kde můžete obdivovat nádherně zbarvené ryby a rostliny (doprava místními TAXI není v ceně zájezdu). Další možností jak strávit tento den je celodenní fakultativní výlet do jordánského skalního města Petra (UNESCO) – zájemci se musí hlásit již předem při zakoupení zájezdu.

8. den: Dopoledne osobní volno. Poté odjezd do národního parku Timna, kde budeme obdivovat působivé skalní masivy zvětralé do neuvěřitelných podob. Nejznámější jsou tzv. Šalamounovy sloupy. Dále budeme pokračovat do nitra Negevské pouště a zastavíme se na vyhlídce nad kráterem Ramon. Večer dorazíme do Tel Avivu. Ubytování a večeře.

9. den: Prohlídka Tel Avivu, během které uvidíme jak staré město Jaffa, tak i moderní střed města. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Turistická náročnost

Zájezd je označen zelenou botičkou, což odpovídá té nejlehčí turistické náročnosti. Převaha cestování v autobuse, prohlídky měst a zajímavých míst, jedna až dvě krátké vycházky v přírodě (max. 3 hod.). Není potřeba jiná speciální obuv než boty bez podpatku

Informace k zájezdu

BEZPEČNOSTNÍ SITUACE
Ministerstvo zahraničních věcí dlouhodobě nedoporučuje občanům ČR cestovat do pásma Gazy, které však není součástí tohoto zájezdu. Jinak je situace je dle webových stránek Ministerstva zahraničních věcí ČR uspokojivá, obecně se nedoporučují cesty na Západní břeh, s výjimkou Jericha, Betléma a oblasti Mrtvého moře.
Při cestování se skupinou doporučujeme mít při sobě kontakt na velvyslanectví v Tel Avivu (viz níže) a kontakt na průvodce, který obdržíte na letišti. Kriminalita není v Izraeli vysoká, doporučuje se běžná obezřetnost. Všechny podrobnější informace týkající se dokumentů, vstupu a bezpečnostní situace najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR a Slovenska:
http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/blizky_vychod/izrael/cestovani/index.html
http://www.mzv.sk/sk/cestovanie_a_konzularne_info/prehlad_cestovanie_a_konzularne_info
ZASTOUPENÍ ČR
Velvyslanectví České republiky v Izraeli, 23 Zeitlin Steet, 61664 Tel Aviv P.O.Box 16361
Telefon: +9723/6918282-3, KO-6911033, sekretariát-6911031
Nouzová linka: 052-328 6622 (00972 52 328 6622 z mezinárodní volací sítě).
ZASTOUPENÍ SR Velvyslanectví Slovenské republiky v Izraeli, Jabotinsky 37, Tel Aviv P.O.Box 6459v Telefon: +9723/5449119. Nouzová linka: 00972/544556642
Další důležitá telefonní čísla: První pomoc – 101, Policie – 100, Požární služba – 102

Popis ubytování

Noclehy jsou zajištěny v 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím.

Vízové a zdravotní požadavky

Při vstupu na území Státu Izrael a Palestinská autonomní území musíte mít strojově čitelný cestovní pas platný minimálně šest měsíců v den předpokládaného opuštění Státu Izrael. Před odletem z Prahy musí každý pasažér absolvovat předletový bezpečnostní pohovor s pracovníkem izraelské bezpečnostní agentury. Na letišti v Praze probíhá tento pohovor v češtině. Schůzka s průvodkyní na letišti je proto záměrně 3 hod před odletem, dostavte se prosím včas. Zpravidla se žádá zodpovědět dotazy týkající se nadcházejícího pobytu (účel, místo, doba, příbuzní nebo známí v Izraeli / Palestinských autonomních územích), případně předchozího pobytu apod. Máte-li v pase razítka z arabských zemí, můžete být dotazováni, za jakým účelem jste do těchto zemí cestovali.
Od ledna 2013 Izrael přistoupil k vydávání vstupních kartiček (s čárkovým kódem, osobními údaji a dobou platnosti pobytu), které nahrazují vstupní razítko v pasu. Kartičku si uschovejte až do odjezdu ze země, jelikož můžete být požádáni o její předložení, zejména při překračování izraelských kontrolních stanovišť z/na Západní Břeh. Razítka některých států v regionu (zejména Sýrie, Libanon nebo Írán) mohou být důvodem k důkladnějšímu pohovoru při vstupu do země. V případě pochybností ohledně Vašeho předchozího pobytu v arabské/islámské zemi se obraťte na Velvyslanectví Státu Izrael v Praze. Není-li cestující schopen uspokojivě vysvětlit účel cesty a její materiální zajištění, nebo vyvstanou bezpečnostní otázky, může být podroben dalšímu pohovoru nebo mu může být vstup do země znemožněn a nejbližším leteckým spojením může být poslán zpět do ČR. Bezpečností kontroly na mezinárodním letišti Ben Gurion (Tel Aviv) před odletem zpět jsou zdlouhavé a přísné.
Dojde-li ke ztrátě nebo odcizení pasu, Velvyslanectví ČR v Tel Avivu vystaví na počkání náhradní cestovní doklad. Slouží především k návratu do ČR a jeho časová platnost je omezená s ohledem na dobu pobytu v zahraničí. Doporučujeme mít během cesty při sobě kopii pasu a pasové fotografie. Klientům, kteří si předplatili jednodenní výlet do Petry, která se nachází v Jordánsku, bude přímo na izraelsko-jordánských hranicích vystaveno vízum. Platba i vyřízení, je již součástí ceny tohoto fakultativního výletu.
Podrobnější informace týkající se dokumentů, vstupu a bezpečnostní situace najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR a Slovenska:
http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/blizky_vychod/izrael/cestovani/index.html
http://www.mzv.sk/sk/cestovanie_a_konzularne_info/prehlad_cestovanie_a_konzularne_info

Příplatky

- 1lůžkový pokoj: 6 900 Kč
- fakultativní výlet (do Jordánské Petry vč. anglicky hovořícího průvodce, dopravy a víza, celodenní, min. 10 osob): 6 000 Kč

Minimální počet účastníků

20

Počasí

Eilat

32°C Jasno

×