800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší z Izraele

  • Aktivní program zájezdu
  • Vstupy jsou již zahrnuty v ceně

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Izrael je země nejen se zajímavou historií, ale překvapivě i s mnohotvárnou krajinou. Nabídne nám své zalesněné pahorkatiny, oázy v poušti Negev, koupání v Mrtvém moři či úchvatný výhled z pevnosti Masada. Ve Starém městě v Jeruzalémě se nacházejí tři z nejdůležitějších poutních míst křesťanského, muslimského a židovského náboženství. Arabská kultura se tu všude běžně prolíná s evropskou, středomořskou i jedinečnou židovskou.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Tel Avivu, kde vás bude na letišti očekávat česky hovořící průvodkyně. Přejezd na ubytování u Galilejského jezera.

2. den: Dopoledne zastávka ve vesničce Tabgha u kostela Rozmnožení chlebů a ryb, následně v Capernaum u pravoslavného kostela Sedmi apoštolů. Prohlídka lodi zachované z doby Kristovy. Odpoledne návštěva náboženských i historických památek největšího arabského města v Izraeli, Nazaretu. Ubytování v Betlémě (3 noci).

3. den: Dopoledne návštěva chrámu Narození Páně v Betlémě. Poté celodenní prohlídka Jeruzaléma. Olivetská hora, Zeď nářků, kostel sv. Anny, Křížová cesta, chrám Božího hrobu a další zajímavá místa.

4. den: Ráno nejprve krátká zastávka v Jerichu. Poté procházka v oáze Ein Gedi a koupání na nejníže položeném místě planety v Mrtvém moři. Cesta lanovkou na pevnost Masada (UNESCO), která se rozkládá vysoko na plošině skalního útesu. Návrat na ubytování.

5. den: Dopoledne možnost individuální prohlídky Starého města v Jeruzalémě. Poté ochutnávka vína v kibucu Tzora, přesun na letiště v Tel Avivu a odlet do Prahy.

Turistická náročnost

Zájezd je označen zelenou botičkou, což odpovídá té nejlehčí turistické náročnosti. Převaha cestování v autobuse, prohlídky měst a zajímavých míst, jedna až dvě krátké vycházky v přírodě (max. 3 hod.). Není potřeba jiná speciální obuv než boty bez podpatku.

Příplatky

1lůžkový pokoj: 2 000 Kč

Minimální počet účastníků

15

Počasí

Eilat

35°C Jasno

×