800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyExpedice Kapské město - Etosha - Okavango - Viktoriiny vodopády - Johannesburg - 24 dní

  • Zažijte pravou africkou divočinu.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis

Dovolená pro aktivní
Pro koho jsou vhodné africké expedice v náklaďáku? Pro všechny kteří jsou aktivní, mají dobrodružnou náturu a nebojí se přiložit ruku k dílu. Obvykle se věk účastníků pohybuje mezi 18 a 55 lety, ale rozhodně není výjimkou mezi cestovateli najít i mnohem starší ročníky. Očekává se od vás, že si postavíte svůj stan (samozřejmě na začátku obdržíte názornou instruktáž od svého průvodce), ustelete lůžko, pomůžete rozdělat oheň, rozestavět židličky kolem něj nebo s přípravou jídla (nemusíte a nebudete samozřejmě nuceni vařit, ale když pomůžete s přípravou, bude večeře dříve hotová)... Otevřete si své pivo a nalijete skleničku vína. Pokud vyžadujete plný servis, není to typ cesty pro vás.
Výhodou tohoto aktivního přístupu je jednoznačně to, že se kolektiv velmi rychle stmelí, všichni si vzájemně pomáhají. Místo toho, aby si každý večer zalezl do svého hotelového pokoje, sedíte společně kolem ohně a poznáte podobně naladěné cestovatele ze všech koutů světa. Společné zážitky jsou skvělým základem k budoucímu přátelství.
Pokud tedy patříte k aktivnímu typu cestovatelů, africkou expedici v náklaďáku si užijete mnohem více, než běžný poznávací zájezd.

Expediční vozidlo
Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.

Více o tom, jak vypadá cestování v expedičním náklaďáku, se dočtete u CK.

Průvodce
Průvodce, který vás bude po celou dobu doprovázet, je opravdový profesionál. Každý z průvodců prošel náročným tréninkem, než mu bylo umožněno samostatně doprovázet skupiny na těchto expedicích. Všichni průvodci mají rozsáhlé znalosti africké fauny i flóry, vyznají se ve stopování zvěře a umění naslouchat zvukům buše. Perfektní řidičské dovednosti a znalost první pomoci jsou samozřejmostí. Všichni průvodci jsou členy jihoafrické asociace průvodců (Field Guides Association of Southern Africa).

Před a po expedici
Uvedená cena je za program tak, jak je popsán níže. V případě zájmu samozřejmě zajistíme letenky dle vašich požadavků (možnost přiletět dříve, nebo si pobyt v Jihoafrické republice naopak prodloužit).

Program začíná první den ve 13 hodin v Kapském Městě. Je možné přiletět stejný den ráno, ale doporučujeme přiletět alespoň jeden den předem. Budete tak mít možnost si po cestě odpočinout, ubytování a transfer na místě vám rádi zařídíme. Optimální ubytování je v lodgi, odkud se první den vyráží.
Poslední den programu je návrat do Johannesburgu naplánován v pozdně odpoledních / večerních hodinách. Vzhledem k dlouhému přejezdu není možné přesně určit čas, proto opět doporučujeme počítat zde s nocí v Johannesburgu před návratem do Evropy, případně odletem do další destinace. I tyto služby vám na požádání rádi zajistíme.

1. - 2. den Kapské Město

Skupina se setká ve 13 hodin v Greenfire lodge v Kapském Městě a po úvodní informační schůzce vyrazíte zkoumat krásy Kapského Města a okolí. Za tento den a půl budete mít čas zdolat pěšky slavnou Stolovou horu, navštívíte Cape Point a mys Dobré naděje, vyhlášený Waterfront s jeho obchody a restauracemi, rybářské městečko Hout Bay a nebude chybět ani ochutnávka vyhlášeného jihoafrického vína na jedné z místních farem.
Snídaně (obědy a večeře v Kapském Městě jsou na vlastní náklady)

3. den Západní pobřeží

Ráno po snídani opustíte Kapské Město a pohledem přes zátoku se rozloučíte s majestátní Stolovou horou.
Budete projíždět regionem Swartland a po západním pobřeží až do oblasti Namaqualandu.
Nocleh bude v chatce na pobřeží.

Snídaně - večeře

4. - 5. den Orange River

Dnes překročíte hranici do Namibie a čeká vás krátký přejezd do kempu na břehu řeky Orange.
Tady začne vaše dobrodružná jízda na kanoích. Sbalíte si všechny věci do dvou hlavních člunů a poté vyrazíte po řece Orange do nitra divočiny. Řeka plyne pouští i horami národního parku Richtersveld. Jednu noc budete kempovat v divočině na břehu řeky a další den se zase vrátíte do svého základního kempu a ke svému expedičnímu vozidlu.

Snídaně - oběd - večeře

6. den Fish River Canyon - Namib

Po snídani zamíříte přímo k Fish River Canyon. Tento kaňon je 161 km dlouhý, 27 km široký a 550 m hluboký. Tyto úctyhodné parametry z něj dělají druhý největší kaňon na světě. Zastavíte se na vyhlídkách podél hrany kaňonu a při pohledu do něj se vám bude tajit dech. Kaňon leží ve velmi suché oblasti Namibie, řeka je zde obvykle tekoucí v období března a dubnu a v období sucha zbudou v korytě řeky jen jednotlivá jezírka.
Odsud pak budete pokračovat do pouště Namib, kde si postavíte kemp.

Snídaně - oběd - večeře

7. den Poušť Namib

Váš kemp se nachází v soukromé rezervaci, která je součástí rezervace Namibrand Nature Reserve. Najdete zde mnoho rostlin a živočichů, kteří se dokonale přizpůsobili nutnosti přežít v poušti. Kemp je postaven na krásném místě pod velkými balvany a je obklopený kopci a písečnými dunami. Dnes vás čekají procházky a vyjížďky pod vedením průvodce, při kterých budete mít možnost pozorovat pouštní život.

Snídaně - oběd - večeře

8. den Sossusvlei

Po snídani se vydáte přímo k nejvyhlášenějšímu dunovému poli Sossusvlei. Písečné duny kolem této pánve dosahují výšky přes 200 metrů a najdete zde nejstarší i nejvyšší písečnou dunu na světě.
Neexistuje snad typičtější obrázek Namibie, než tyto načervenalé duny. Poslední část cesty pojedete pouštním pískem, takže přesednete do otevřených džípů. Poté, co zdoláte duny, se vrátíte ke svému náklaďáku a budete pokračovat do osady Solitaire, kde si postavíte kemp.

Snídaně - oběd - večeře

9. den Solitaire - Swakopmund

Dnes vás čeká krátký přejezd kaňonem Kuiseb a přes park Naukluft. Národní park Namib Naukluft patří k největším parkům v Africe a chrání jednu z nejstarších pouští na zemi. Čekají vás dramatické scenérie a nádherné výhledy.
Odpoledne dorazíte do přímořského města Swakopmund, ve kterém se pohodlně ubytujete v Greenfire Swakopmund Lodge, kde strávíte další dvě noci.
Swakopmund je oblíbené dovolenkové město v Namibii. Město se rozkládá od ústí řeky Swakop až do okolních pouští. Ulice lemují palmy, oceán zase promenády. Najdete zde krásné pláže a podnebí je zde mírnější než ve vnitrozemí. To vše dělá ze Swakopmundu opravdu lákavou zastávku při cestě po Namibii.

Snídaně - oběd - večeře

10. den Swakopmund

Dnes budete mít volný den. Lodge ve Swakopmundu bude ideálním výchozím bodem. Po snídani se budete moct vydat do města a užít si jeho pláže, trhy, obchůdky a restaurace. Večer si dopřejete večeři v některé z místních vyhlášených restaurací.

Snídaně

11. den Brandberg

Po snídani vyrazíte směrem na sever po Pobřeží koster (Skeleton Coast). Po cestě se zastavíte se v lachtaní rezervaci Cape Cross, která je jednou z nejpočetnějších lachtaních kolonií na světě. Dále budete pokračovat do vnitrozemí. Pojedete pouští a cestou si prohlédnete skalní kresby křováků v oblasti Branbergu.
Budete nocovat na úpatí hory, a pokud vám bude přát štěstí, spatříte vzácné pouštní slony.

Snídaně - oběd - večeře

12. - 13. den Etosha

Dnes pojedete do národního parku Etosha. Tento nejznámější národní park Namibie je na severu země a pokrývá území o rozloze téměř 23.000 km2. V jeho centru se rozkládá pánev Etosha, mělké vnitrozemské jezero o rozměrech cca 110 x 60 km, které vyschlo před miliony let. Jeho dno je pokryté stříbřitě bílým pískem a dalo název i národnímu parku. Etosha znamená „velké bílé místo“. Nekonečná pánev stříbřitého písku, nad kterou se honí prašní víry a na obzoru se objevují přeludy a fatamorgány.
Žije zde přes 110 druhů savců a více než 300 druhů ptáků. V období sucha se vše živé stahuje k napajedlům a návštěvníci mají ideální možnost je pozorovat.
V Etoshe si postavíte kemp a odpoledne vyrazíte na safari. Navečer se vrátíte do svého kempu, posadíte se na "číhanou" k napajedlu a vyzkoušíte své štěstí.
Druhý den budete pokračovat národním parkem Etosha a opět strávíte noc v kempu uvnitř parku.
Jednu z večeří si dáte v restauraci v parku na vlastní náklady.

Snídaně - oběd - večeře // snídaně - oběd

14. den Caprivi

Dnes za sebou zanecháte vyprahlou pouštní krajinu a pojedete na sever do pásma zelené vegetace oblasti Caprivi.
Tento večer budete kempovat na břehu řeky Okavango.

Snídaně - oběd - večeře

15. -16. den Delta Okavango

Dnes vás čeká krátký přesun na kraj delty Okavango. Odsud budete pokračovat motorovým člunem dále do srdce delty, Ještě dále vás pak dovezou tradiční domorodé kanoe mokoro - až do vašeho kempu uvnitř delty. V této odlehlé nádherné africké divočině strávíte následující dvě noci.
Delta řeky Okavango nepochybně patří mezi nejkrásnější místa Afriky. Řeka Okavango se ztrácí v písku pouště Kalahari a tvoří zde největší vnitrozemskou deltu na světě.

Snídaně - oběd - večeře

17. den Maun

Ráno se přesunete nejprve domorodou kanoí mokoro a pak motorovou lodí zpět ke svému expedičnímu náklaďáku.
Pak vyrazíte přes Kalahari do Maunu, hlavního města Delty. Tady se ubytujete v kempu Drifters a odpoledne můžete strávit třeba relaxací u bazénu.

Snídaně - oběd - večeře

18. den Nata

Ráno si vychutnáte poklidnou snídani a poté se vydáte přes rozlehlou solnou pánev Makgadikgadi do kempu v oblasti Nata.

Snídaně - oběd - večeře

19. den Kasane - Victoria Falls

Dnes vyrazíte na sever přes rezervace v oblasti Chobe až do města Kasane, které leží na hranici se Zimbabwe. Podíváte se do národního parku Chobe, který je známý velkou koncentrací zvěře. V pozdním odpoledni překročíte hranici a pojedete krátkou cestu do Victoria Falls. Následující dvě noci strávíte v pohodlí Victoria Falls Lodge.

Snídaně - oběd - večeře

20. den Viktoriiny vodopády

Dnes se podíváte na jeden z přírodních divů světa – Viktoriiny vodopády. Jsou na seznamu světového dědictví organizace UNESCO. Jejich šířka je přes 1700 metrů a voda padá z více než stometrové výšky.
Zbytek dne můžete věnovat různým aktivitám, které se zde nabízejí (výlet vrtulníkem nad vodopády, lodí po řece Zambezi, raftování, bungee jumping, safari na slonech…). Tyto aktivity nejsou v ceně programu.
Na večeři si zajdete společně do restaurace (na vlastní náklady).

Snídaně

21. den Hwange

Po čase stráveném ve městě se opět vydáte do divočiny. Čeká vás krátký přesun do národního parku Hwange, který je s rozlohou přes 14 500 km2 největší v Zimbabwe. V národním parku žije přes 100 druhů savců a téměř 400 ptačích druhů. Zdejší populace slonů patří k největším na světě.
Čeká vás zde safari v otevřeném voze nebo pěšky (podle podmínek) a noc strávíte v odlehlém kempu u napajedla.

Snídaně - oběd - večeře

22. den Bulawayo - Matobo

Dnes se přesunete na jih, kde vás přivítají široké ulice druhého největšího města Zimbabwe Bulawayo.
Odsud budete pokračovat do národního parku Matobo, kde se odpoledne vydáte pěšky stopovat nosorožce. Národní park Matobo je na seznamu světového dědictví UNESCO. Najdete zde početnou populaci nosorožců dvourohých i tuponosých, kteří se zde úspěšně množí. Park se nachází v oblasti hor Matobo a kromě nosorožců je vyhlášený jedinečnou krajinou posetou skalnatými kopci, výběžky a obrovskými balvany, které zde po staletí vytvořila eroze.
Přenocování v kempu v národním parku.

Snídaně - oběd - večeře

23. den Machete

Dneska budete pokračovat dále na jih, překročíte hranice zpět do Jihoafrické republiky. Poslední noc svého afrického dobrodružství strávíte v kempu na území soukromé rezervace v údolí Limpopo.

Snídaně - oběd - večeře

24. den Návrat do Johannesburgu

Po snídani vás čeká procházka, při které si prohlédnete skalní kresby křováků v blízkosti kempu. Pak se již vydáte na zpáteční cestu do Johannesburgu, kam dorazíte v pozdním odpoledni.

Snídaně

Cena zahrnuje:

Veškerou pozemní přepravu expedičním terénním vozidlem dle programu
Ubytování ve stanech (16x), v lodži (6x) a v chatce (1x) – je třeba mít vlastní spací pytel a polštář
Stravu dle programu (vč. vody a kávy, čaje, džusu k snídani)
Doprovod kvalifikovaného anglicky mluvícího průvodce po celou dobu expedice
Vstupy do všech uvedených národních parků a rezervací
Aktivity dle programu (pokud není uvedeno jinak) - například:

* Stolová hora
* výlet na kanoi po řece Orange
* duny Sossusvlei
* NP Viktoriiny vodopády
* NP Chobe
* poušť Namib
* NP Etosha
* NP Matobo
* Delta Okavango
* noční safari v poušti
* pěší stopování nosorožců

Zdravotní pojištění ERV (dříve Evropské cestovní pojišťovny)
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

Letenky
Letištní transfery
Ubytování před a po expedici
Vízum do Zimbabwe (dá se zakoupit na hranicích, cena cca 35 - 50 USD)
Vízum do Namibie (nutné vyřídit předem)
Nápoje
Osobní výdaje a spropitné
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost…)

Poznámka:

Nemáte s kým cestovat? Jste singl?
Pokud nemáte parťáka na cesty, nechcete cestovat sám, připlácet značné částky za jednolůžkové pokoje či být navíc ve skupince párů a rodin, máme pro vás řešení. Složení skupin afrických expedic v náklaďáku je mezinárodní, setkáte se tedy s lidmi podobného zaměření prakticky z celého světa. Večer sedíte společně kolem ohně a nikdy nemáte pocit, že jste sami nebo snad navíc. Díky společným zážitkům se rychle vytvoří parta a dřív, než vaše cesta skončí, tak už společně plánujete další…
Pro ty, kteří se nedomluví anglicky, máme vypsané termíny na africké expedice s českým průvodcem.

Vydejte se s námi na velkou cestu po jižní Africe: od okouzlujícího Kapského Města přes vyprahlé pouště Namibie, rezervace plné zvěře v Botswaně a Zimbabwe až po majestátní Viktoriiny vodopády.

V průběhu tohoto poznávacího zájezdu do Afriky vás čeká mnoho nezapomenutelných zážitků: vylezete na Stolovou horu, pojedete na kanoi po řece Orange, zdoláte gigantické písečné duny v Namibii, zažijete safari v proslulých afrických parcích a nakonec stanete u majestátních Viktoriiných vodopádů.

Důležitá informace
Jedná se o kempovací safari v expedičním voze v divoké přírodě. Je tedy nezbytné, aby byli účastníci vybaveni flexibilním a otevřeným myšlením. Stanete se součástí malé mezinárodní skupinky podobně naladěných jedinců (velikost skupiny od 4 do 17 osob) a společně zažijete tu pravou africkou divočinu.

Počasí

Durban

19°C Jasno

Johannesburg

18°C Jasno

Porth Elizabeth

17°C Jasno

Pretoria

20°C Jasno

×