800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyJAR a Namibie – komfortněji

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. - 3. den

letecky do Kapského Města. Cape Town – podle mnoha nejkrásnější město světa. Hrad Dobré naděje. Green market s umělci. Botanická zahrada. South African Museum – prý nejlepší v Africe. Magie Národní Galerie. Výjezd do výšin Signal Hill s výhledem na město. Noon Gun výstřelem oznamuje poledne. Muslimský Bo-Kaap v pastelových barvách, minarety. Victoria Waterfront s živou muzikou. Zahraje i kamarád Dizu Platjes s AMAPONDO? Obří akvária se žraloky, tučňáky… Výšlap či lanovka na Stolovou horu, dominantu jihu Afriky. Fantastické panorama 12 apoštolů.

4. den

výlet na Mys Dobré naděje a Cape Point s nejvyššími útesy (530 m) a majákem nad skalisky. Zajímavé námořní muzeum s ponorkou i dekompresní komorou v Simon‘s Town, kolonie tučňáků v Boulder‘s. Lodní výlet z Hout Bay na skaliska plná tuleňů. „Písečné zázraky“ u Kommetije.

5. - 6. den

Fish River Canyon po Grand Canyon největší na světě. Rybí řeka vymlela obrovskou průrvu ve strhující krajině. Termály Ai Ais. Luderitz – stará velrybářská stanice. Kříž B. Diaze vztyčený v r. 1488! Kolonie tuleňů a lvounů. Plameňáci a kormoráni na scénické pláži! Šance na tučňáky a delfíny. Město duchů Kolmanskop prožilo diamantovou horečku. Mystické domy plné písku, koleje mizící v dunách. Starobylé výrobny ledu. Kuželna i divadlo. Divocí koně v polopouštní krajině.

7. - 8. den

pouštní park Namib Naukluft. Zvláštní fl óra, přizpůsobená extrémním podmínkám. Stromy Acacia Erioloba. Unikátní Welwitschia mirabilis je svědkem dávnověku. Nejvyšší duny světa u Sossusvlei hrají barvami. Mrtvá pánev, Kaňon Sessriem, Východ slunce na písečných dunách. Kaňon Kuiseb. Měsíční krajina.

9. - 10. den

pohoda „evropského“ Swakopmund. Pláže s palmami, sandboarding (snowboarding na písečných dunách). Zátoka Walvis Bay s plameňáky, pelikány… Možnost vyhlídkového letu či plavby za delfíny. Skeleton Coast – Pobřeží koster. Kolonie tisíců lachtanů. Kostry velryb. Vraky lodí lemují linii pobřeží. Magický Damara Land. Brandeberg Fire Mountain – Ohňová hora granitového masívu. Leopard ravine – galerie skalních maleb. Věhlasná White Lady. Šance na přímorožce, žirafy a snad i černého nosorožce.

11. den

Kaokoland je nejzajímavější částí Namibie. Opuwo (v jazyce Herero vše hotovo) je výchozím bodem do „jiného světa“. Himbská tržiště. Odvážné výtvory na hlavách žen kmene Herero. Putování k řece Kunene. Zázrak vodopádů Epupa Falls ve vyprahlé krajině. Příroda čaruje s vodou i s místními ženami. Vesničky původních obyvatel Himbů i Dzimba. Fascinující Ova-Himba. Proslulé himbské krasavice v kožených sukénkách zdobené směsí rudé hlinky a másla. Budeme svědky magických tanců? Při troše štěstí unikátní pouštní sloni.

12. den

kuriózní vodopády Ruacana. Národní park Etosha (v jazyce Sanů velké bílé místo). Třpytivě bílá solná pánev uprostřed rezervace. Unikátní fauna i fl óra, přizpůsobená extrémním podmínkám. Idylická pevnůstka Namutoni.

13. den

Etosha – ranní safari. „Zázračné prameny“. Oáza pohody Okaukuejo (žena, mající každoročně dítě). Vyhlídková věž. Windhoek. Večeře v Joe‘s House s unikátní výzdobou i motivací.

14. den

Windhoek. Roj meteoritů – 33 meteoritů ze slavné meteorické sprchy Gibeon (původně 21 tun). Transfer na letiště a odlet do Evropy.

15. den

přílet do Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Durban

18°C Převážně oblačno

Johannesburg

15°C Jasno

Porth Elizabeth

11°C Jasno

Pretoria

17°C Jasno

×