800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyJAR–Lesotho–Svazijsko–Mozambik

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. - 8. den

program shodný s okruhem JAB (JAR–Lesotho–Svazijsko–Mosambik– Zimbabwe).

9. - 13. den

Nejvyšší bungee jump na světě (216 m) stojí za vidění i když neskočíte. Letovisko Knysna s malebnou zátokou (možná plavba). Farmy na ústřice a jejich hostina. Přímořský NP Tsitsikamma. Tropickým pralesem po visutých lávkách k mostu v ústí Stormsriver do moře. Plavba kaňonem do nitra Stromsriver. Dech beroucí stěny i skalní výjevy. NP Addo Elefant s největším počtem slonů. Umtata – tradiční zvyky a zdobení (Qunu – rodiště a muzeum legendy Nelsona Mandely?). Horské království LESOTHO ve velehorách. Zkusíme vyjet až na nejvyšší hřeben do Sani pass. Dobroty v nejvýše položené hospůdce Afriky. Historické lyžáky i lyže v „lyžárně“. Úchvatná panoramata nejen z terasy. Scénické partie Drakensberg. Trek (6 km) na Hodgson’s Peaks s pohádkovými výhledy na NP Schlabathebe i KwaZulu-Natal. Nejvýše čepovaný mok na oslavu výstupu. Návrat do JAR.

14. - 18. den

Velký Drakensberg – ostrov „opravdové“ Afriky. Taneční orgie „gumových“ Zulu, rachotící zvonečky na kotnících i pažích. Tradiční zvyky, zdobení i chýše. Pietermaritzburg plný Mahátma Gándího (zde začala jeho slavná éra). Pestrobarevné indické chrámy a shrines. Durban s historickým centrem. Akvárium a delfíní show. Zlatá míle – velkolepá promenáda Golden Mile s atrakcemi. Idylická Santa Lucia s hrochy a krokodýly a bujný noční život. Báječná plavba NP St. Lucia. Sami si řídíme motorové čluny mezi hrochy a krokodýly. Tewati Wilderness Area. Průjezd DukuDuku Forest reserve. Greater St Lucia Wetlands na seznamu UNESCO. Království SWAZIJSKO. Hlavní město Mbabane má padesát tisíc obyvatel! Královské údolí Ezulwini. Lobamba je „srdcem royality“. Královský palác Embo State. Národní muzeum, parlament i Memoriál nejoblíbenějšího krále SobhuzuII. Národní park Mlilwane s množstvím zeber, žiraf, antilop a hrochů. MOZAMBIK – odlišná kultura zastaveného času. Maputo – vždy nejhezčí z afrických metropolí. Hlavní město s portugalskou architekturou. Impresivní vlakové nádraží Gustava Eifela, stavitele „Eifelovky“. Skvostná je i jeho železná Casa de Ferro – Iron House. Pikantní Muzeum revoluce. Botanická zahrada plná černobílých nevěst. Pestré trhy s ovocem a kořením. Náboženské rituály a očistné koupele v moři. Živé pláže a vyhlášené levné nápoje Mozambiku. NP Kruger – nejstarší a nejlépe vedený park. Uvidíme „big fi ve“, která chodí k napajedlům? Gurmánské hody v dobovém masajském vagóně. Biltong – sušené maso ze pštrosů, buvolů, antilop i slonů.

19. - 21. den

východní Transvaal a hory Drakensberg s atrakcemi. 30 km dlouhý Blyde River Canyon (evokuje Grand Canyon). Útesy Manoutsa. Scénické Abel Erasmus. Museum of Man se skalními malbami. Úchvatné skalní „válce“ Three Rondavels. Tajemné jámy Bourke’s Luck. Světoznámé skalní formace Pinnacle, God’s Widow a Wonder View, Johannesburg. Zlatokopecké městečko Golden Reef City. Odlití zlaté cihly, sfárání do zlatého dolu, atrakce zábavního parku. Famózní komplex casina s fontánami.

22. den

letecký návrat domů.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Durban

24°C Převážně oblačno

Johannesburg

19°C Skoro jasno

Porth Elizabeth

19°C Převážně oblačno

Pretoria

18°C Jasno

×