800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyJAR–Lesotho–Svazijsko–Mozambik–Zimbabwe

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. - 3. den

letecky do Kapského Města. Cape Town – podle mnoha nejkrásnější město světa. Hrad Dobré naděje. Greenmarket s umělci. Botanická zahrada. South African Museum. Fantazie Národní Galerie. Výjezd do výšin Signal Hill s výhledem na město. Noon Gun výstřelem oznamuje poledne. Bo-Kaap v pastelových barvách, minarety. Victoria Waterfront s živou muzikou. Zahraje i kamarád Dizu Platjes s AMAPONDO? Bubnování na možné i nemožné, troubení na rohy… (Dizu hrál i se Stingem, U2…) Vodní svět se žraloky, tučňáky, … Legendární Long street roztančená nejen bubny. Výšlap či lanovkou na Stolovou horu, dominantu afrického jihu. Fantastické panorama 12 apoštolů. Výlet na Mys Dobré naděje a Cape Point s útesy (530 m) a majákem nad skalisky. Námořní muzeum s ponorkou i dekompresní komorou v Simon‘s Town, kolonie tučňáků v Boulders. Lodí z Hout Bay na skaliska plná tuleňů. „Písečné zázraky“ u Kommetije.

4. - 7. den

Stellenbosch – impozantní vinice. Navštívíme tu nejstarší (s opojnou degustací?). Malebný Hermanus s šancí na velryby. Gansbai – největší legenda nejen pro potápěče. Plavba za lachtany a hledání Velkého bílého žraloka. Odvážnější zkusí štěstí v kleci. „Námořnické krčmy“ jako ze starých knih. „Skvělouši“, kteří se umí bavit. Danger Point a tajemné jeskyně dávných kultur. Zatoulaná vesnička „jižní Moravy“ Elim. Mlýnice. Nejjižnější bod Afriky Střelkový mys. Garden Route s bohatou květenou. Muzeum mořeplavce B. Diase a poštovní strom v Mossel Bay. Město pštrosů Oudtshorn. Tisíce největších ptáků světa, farmy i líhně. Závody odvážných na pštrosech. Pštrosí, krokodýlí i antilopí steaky.

8. - 12. den

nejvyšší bungee jump na světě (216 m) stojí za vidění i když neskočíte. Letovisko Knysna s malebnou zátokou (možná plavba). Farmy na ústřice a jejich hostina. Přímořský NP Tsitsikamma. Tropickým pralesem po visutých lávkách k mostu v ústí Stormsriver do moře. Plavba kaňonem do nitra Stromsriver. Dechberoucí stěny i skalní výjevy. NP Addo Elephant s největším počtem slonů. Umtata – tradiční zvyky a zdobení (Qunu – rodiště a muzeum legendy Nelsona Mandely?) Horské království LESOTHO ve velehorách. Zkusíme vyjet až na nejvyšší hřeben do Sani pass. Dobroty v nejvýše položené hospůdce Afriky. Historické lyžáky i lyže v „lyžárně“. Úchvatná panoramata nejen z terasy. Scénické partie Drakensberg. Trek (6 km) na Hodgsonęs Peaks s pohádkovými výhledy na NP Schlabathebe i KwaZulu-Natal. Nejvýše čepovaný mok na oslavu výstupu. Návrat do JAR.

13. - 17. den

Velký Drakensberg – ostrov „opravdové“ Afriky. Taneční orgie „gumových“ Zulu, rachotící zvonečky na kotnících i pažích. Tradiční zvyky, zdobení i chýše. Pietermaritzburg plný Mahátma Gándího (zde začala jeho slavná éra). Pestrobarevné indické chrámy a shrines. Durban s historickým centrem. Akvárium a delfíní show. Zlatá míle – velkolepá promenáda Golden Mile s atrakcemi. Idylická Santa Lucia s hrochy a krokodýly a bujný noční život. Báječná plavba NP St. Lucia. Tewati Wilderness Area. Průjezd DukuDuku Forest Reserve. Greater St. Lucia Wetlands na seznamu UNESCO. Království SVAZIJSKO. Hlavní město Mbabane má padesát tisíc obyvatel! Královské údolí Ezulwini. Lobamba je „srdcem royality“. Královský palác Embo State. Národní muzeum, parlament i Memoriál nejoblíbenějšího krále SobhuzuII. (Při obřadu Incwala si král vybírá další manželku z tisíců vysvlečených a předvádějících se panen. Každá má šanci stát se královnou. Noční život černých madon odhaluje neúspěšné). Národní park Mlilwane s množstvím zeber, žiraf, antilop a hrochů. MOZAMBIK – odlišná kultura zastaveného času. Maputo – vždy nejhezčí z afrických metropolí. Hlavní město s portugalskou architekturou. Impresivní vlakové nádraží Gustava Eifela, stavitele „Eifelovky“. Skvostná je i jeho železná Casa de Ferro – Iron House. Pikantní Muzeum revoluce. Botanická zahrada plná černobílých nevěst. Pestré trhy s ovocem a kořením. Živé pláže a vyhlášené levné nápoje Mozambiku. NP Kruger – nejstarší a nejlépe vedený park. Uvidíme „big fi ve“, která chodí k napajedlům? Gurmánské hody v dobovém masajském vagóně. Biltong – sušené maso z pštrosů, buvolů, antilop i slonů.

18. - 21. den

kraj tradic a spirituality Venda. Great Zimbabwe založeno 1200 př. n. l. Království pro 10000 lidí. Po pyramidách nejtajemnější památka Afriky. Záhady tajemného komplexu. Kónická věž s falickým významem. Orlice Great Zimbabwe – totem dynastie Rozwi. Bulawayo „Mekka“ kultury, obyčejů i tradic. Douslin House plný umělců a jejich výtvorů. Vodní fontána. Muzeum (druhý největší slon světa). NP Matopos. Černí i bílí nosorožci v podívané, jakou jinde nespatříte. Posvátné vrcholy a viklany Shumba Shaba a Efi fi . Svatyně Njelele přinášející vláhu. Skalní malby Sanů v jeskyni Jswatugi. „Výhled světa“ Malindidzimu. Whovi Game Park. Victoria Falls – nejkrásnější vodopády světa? 1700 metrů široká řeka padá o 110 metrů níže. 2× vyšší než Niagara. Domorodci je nazývají „hřmící kouř“. Možnosti odvazového raftu, rychlé jet boat. Adrenalinový bungee jumping. Možnost projížďky na koni mezi zvířaty. Let nad vodopády rogalem či helikoptérou. Podvečerní plavba po Zambezi s možností bohaté hostiny. Tanečky při západu slunce nad vodní hladinou. Večerní rej masek a akrobacie domorodců. Socha Davida Livingstona, objevitele vodopádů. Tropický deštný prales podél Zambezi.

22. - 23. den

Návrat z Victoria Falls. Odlet do Evropy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Durban

22°C Převážně oblačno

Johannesburg

17°C Jasno

Porth Elizabeth

19°C Převážně oblačno

Pretoria

18°C Jasno

×