800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyJohannesburg, Panorama Route, KNP a prodloužení v Mozambiku

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1.

den: odlet z Prahy do Jihoafrické republiky s přestupem.

2. den:

přílet do Johannesburgu, přivítání s průvodcem, prohlídka Johannesburgu (City Tour), při kterém navštívíte část Sandton (elegantní centrum s mnoha nákupními středisky, butiky, i trhy s kořením), dále Constitution Hill, místo, kde se odehrával příběh bouřlivé historie Jihoafrické republiky. Poté se přesunete do Pretorie, hlavního města země. Prohlídka města – Melrose House, Voortrekker monument, dům Paula Krugera, Freedom park, Palác spravedlnosti a budovy Spojenectví. Nocleh v hotelu nedaleko Johannesburgu.

3. den:

celodenní volno v hotelu, které můžete využít k celodenní organizované prohlídce Apartheid muzea (velmi zajímavé muzeum věnované nejčernějšímu období éry apartheidu, od začátku let 40., do konce let 90.) a k návštěvě Soweta, což je nejlepší možný způsob jak se seznámit  s místními černošskými obyvateli, s jejich kulturou, způsobem života, sociálními projekty (výlet je fakultativní a s vaším česky mluvícím průvodcem). Odpoledne návštěva Lvího parku (mimo jiné domov vzácného bílého lva). Výlety jsou fakultativní a s vaším česky mluvícím průvodcem. Nocleh ve stejném hotelu jako den předchozí.

4. den:

po snídani odjezd do provincie Mpumalanga, kraje fascinujících scenérií, bohaté fauny a flóry, domoviny kmene Ndebele známého svými uměleckými talenty. Pokračování do regionu Panorama Route, nádherný kraj kaňonů, hor a skalnatých útvarů, vodopádů a jezer. Prohlédnete si  místa Blyde River kaňon, Three Rondevels, Bourke’s Luck Pothols, God’s window – největší magnety této oblasti. K večeru příjezd do městečka Graskop, již na pomezí Krugerova NP na večeři a nocleh.

5. den:

ráno překročení hranic Krugerova národního parku založeného Paulem Krugerem v r. 1898, rozprostírajícího se na rozloze téměř 2 miliónů ha. Při projíždění na místo přenocování můžete pozorovat život v africké divočině a spatřit i některé z „BIG 5” – pěti nejvyhledávanějších druhů africké zvířeny. Ubytování v typickém Rest Campu uvnitř parku, odpoledne safari v parku (safari asi 3 hodiny v otevřených terénních  vozech, v ceně zájezdu). Večeře a nocleh v Krugerově parku.

tento den se můžete vydat na půldenní (asi 6 hodin) nebo celodenní (asi 10 hodin) safari v otevřených terénních vozech (fakultativně), případně bez příplatku na safari ve vašem zájezdovém vozidle. Večeře a nocleh na stejném místě jako předchozí den.

7. den:

po snídaní se vydáte zpět do  Johannesburgu, ubytování v hotelu, rozloučení s vaším průvodcem, nocleh.

8. den:

 po snídani transfer na letiště k odletu do Mozambiku, letiště ve Vilanculous. Po příletu vás na letišti přivítá zástupce hotelu Casa Rex a odveze vás do hotelu. Transfer trvá asi 10 minut, vzdálenost od letiště je 6 km. Casa Rex má výbornou polohu u pláže, všechny pokoje mají alespoň částečný výhled na oceán. Stylově zařízené pokoje nabízí velké pohodlí, jsou vybaveny  klimatizací, koupelnou s WC, WiFi, ledničkou, vysoušeč vlasů si můžete zapůjčit v recepci. Součástí hotelu je restaurace s výbornou portugalskou kuchyní, jídla jsou podávána na terase s výhledem na záliv a do zahrady s bujnou vegetací. Na místě si můžete zakoupit tříchodovou večeři v hotelu (asi 45 USD) Nocleh se snídaní v Casa Rex.

9. a 10. den:

pobyt v hotelu Cas Rex u oceánu. Městečko je vzdálené asi 4 km, do 1 km od hotelu se nachází větší obchod, bankomat. V okolí hotelu je několik restaurací a barů. Hotel nabízí spoustu aktivit a fakultativních výletů, které si můžete na místě zakoupit – lodní výlety k ostrovům Bazaruto, výlety s potápěním, se šnorchlováním, windsurfing, kitesurfing, výlety do města na trhy a do obchůdků se suvenýry.   2 noclehy se snídaní v Casa Rex. Pobyt  v Mosambiku si můžete prodloužit, níže v ceníku je příplatek za každou další noc se snídaní.

11. den:

po snídani transfer na letiště ve Vilanculous, přelet do Johannesburgu, odkud se dalším letem vydáte do Evropy. (V případě, že by se již tento den nenabízel navazující let z Johannesburgu do Evropy, z letiště by následoval transfer na ubytování a nocleh v hotelu).

12. den:

přílet do Prahy v dopoledních či odpoledních hodinách (dle času příletu do Evropy a návazného letu do Prahy).

Počasí

Durban

21°C Skoro jasno

Johannesburg

21°C Jasno

Porth Elizabeth

17°C Skoro jasno

Pretoria

27°C Jasno

×