800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKapské Město, Zahradní cesta a safari v Krugerově národním parku

  • Safari v otevřených terénních vozech v Krugerově národním parku

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odlet z Prahy do Jihoafrické republiky s přestupem.

2. den:

přílet do Kapského Města. Transfer do hotelu, ubytování, volný zbytek dne. Nocleh v Kapském Městě.

3. den:

celodenní prohlídka Kapského Města začínající procházkou v zahradách Company’s Gardens, čtvrť s pestrobarevnými domky na úpatí Signální hory – Malay Bo-Kap. Hlavním bodem programu je návštěva Stolové hory, kam vyjedete lanovkou. Fakultativně výlet na Robben Island, asi 12 km od Kapského Města. Na ostrově bylo v době apartheidu notoricky známé vězení, kde byl mimo jiné politické vězně vězněn také Nelson Mandela. Odpoledne zbývá navštívit malebné vinice s ochutnávkou vín a univerzitní městečko Stellenbosh. Ubytování a nocleh v Kapském Městě.

4. den:

celodenní výlet do okolí Kapského Města, cestou přes Hout Bay a krátký lodní výlet k lachtanímu ostrůvku Duiker, přes Chapman´s Peak Drive k parku Mys Dobré naděje a k majáku v Cape Point, dále na návštěvu k tučňákům u Boulder´s Bay. Výlet je zakončen v botanických zahradách Kirstenbosh. Ubytování a nocleh v Kapském Městě.

5. den:

odjezd z mateřského města přes kraj vinic k majestátním Do Toits Kloof horám posetým vinicemi. Pokračování přes městečko Worcester a podél Hex River a horského masivu Langeberg, přes úrodné Breede River údolí plné vinic do Montagu (centrum sklizně meruněk a broskví a výroby sladkých muscadelových vín). Dále přes Ladismith, hory Little Karoo, Calitzdorp (centrum výroby jihoafrického portského vína) až do Oudsthoornu. Ubytování a nocleh v Oudtshoornu.

6. den:

organizovaná prohlídka pštrosího safari parku s možností se na pštrosu také projet. Prohlídka jeskynního komplexu Cango Caves s více než 80 jeskyněmi vedoucími až do hloubky 5 km nitra hory. Veřejnosti je přístupný systém jeskyň se stalaktity a stalagmity vedoucí do hloubky 1,2 km. Pokračování dlouhým průsmykem přes hory Outeniqua, odtud pak směrem k Indickému oceánu a napojení na Zahradní cestu v malém městečku Wilderness. Den je zakončen lodním výletem po laguně řeky Knysna. Ubytování a nocleh v centru městečka Knysna.

7. den:

den strávený v městečku Knysna – centru celé oblasti, a v jeho okolí. Město je situováno na březích laguny Knysna, je obklopeno hustými lesy, horami a Indickým oceánem. Oblast je známá ústřicovými farmami, tuto lahůdku budete také moci ochutnat. Tento den vám doporučujeme také k návštěvě Knysna Elephant Park neboli sloního sirotčince. Zde se můžete blíže seznámit s těmito nádhernými tvory, dotýkat se jich, krmit je. Prohlídka trvá asi 45 min. Zajímavá je i prohlídka opičího parku - Monkeyland. V rezervaci zde žije několik druhů primátů, prohlídka trvá asi hodinu. Obě prohlídky jsou fakultativní. Nocleh je v městečku Knysna.

8. den:

po snídani se přepravíte na letiště v George a vnitrostátní linkou přeletíte do Johannesburgu. Z letiště se vydáte do provincie Mpumalanga, přes Belfast a Nelspruit do městečka White River nedaleko Krugerova parku, po ubytování v hotelu se vydáte na safari v otevřených terénních vozidlech (asi 3 hodiny). Po safari v KNP návrat do hotelu ve White River.

9. den:

fascinující celodenní safari v otevřených terénních vozidlech v Krugerově národním parku. Návrat do hotelu na nocleh.

10. den:

po snídani se vydáte zpět do Johannesburgu k odletu do Evropy.

11. den:

přílet do Prahy.

Počasí

Durban

15°C Převážně oblačno

Johannesburg

14°C Jasno

Porth Elizabeth

13°C Jasno

Pretoria

20°C Jasno

×