800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNapříč Jižní Afrikou

Johannesburg | Pretoria | Blyde River Canyon | Krugerův národní park | Svazijsko | NP Hluhluwe | Durban | Port Elizabeth | Garden Route | Kapské Město | Mys Dobré naděje

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Johannesburgu.

2. den

Snídaně v letadle, přílet do Johannesburgu v dopoledních hodinách. Transfer do hotelu, ubytování. Odpoledne okružní jízda městem a podle časových možností návštěva legendárního černošského předměstí Soweto, kde se v 70 letech minulého století začal psát příběh pádu apartheidu. Nocleh v Johannesburgu.

3. den

Po snídani odjezd do metropole JAR – Pretorie. Návštěva Voortrekker Monument – památníku bitvy u Blood River a krátká prohlídka města. Průjezd typickou krajinou Východního Transvaalu s návštěvou zlatokopeckého městečka Pilgrim’s Rest. Nocleh na trase v blízkosti národního parku Kruger.

4. den

Snídaně. Celodenní putování vrchovinou Drakensberg. Návštěva vyhlídky na Three Rondavel’s, návštěva Blyde River Canyon, jenž připomíná Velký kaňon v USA, pak následuje vyhlídka Božské Okno. Dále navštívíme vodopády Lisboa a Berlin. Nocleh v Krugerově národním parku.

5. den

Snídaně. Celodenní putování světoznámou rezervací Kruger (fakultativně v otevřených terénních vozech). Výlet patří k nezapomenutelným zážitkům, neboť nabízí pozorování řady druhů afrických zvířat ve volné přírodě. Při troše štěstí spatříte i tzv. velkou pětku – tedy slona, nosorožce, lva, leoparda a buvola. Nocleh v Národním parku Kruger.

6. den

Po snídani odjezd do Svazijského království s návštěvou přehrady Maguga, hlavního města Mbabane a řemeslného trhu. Nocleh ve Svazijsku.

7. den

Brzy ráno snídaně. Ze Svazijska se vydáme k pobřeží Indického oceánu. Cestou návštěva Národního parku Hluhluwe, opět s množstvím divoké zvěře. Po příjezdu do Santa Lucie fakultativně výlet lodí po laguně, která je součástí rezervace Wetland – domova hrochů, krokodýlů a vodního ptactva.Nocleh.

8. den

Po snídani odjezd do Durbanu, přímořského letoviska na pobřeží Indického oceánu (podle časových možností krátká prohlídka města) a přelet do Port Elizabeth. Prohlídka a volný program s možností posezení v originální rybářské restauraci. Nocleh v Port Elizabeth.

9. den

Po snídani následuje celodenní výlet a safari v Národním parku Addo Elephant, kde žije největší stádo slonů v Jižní Africe. Navečer volný program. Nocleh v Port Elizabeth.

10. den

Po snídani odjezd po Garden Route – slavné přímořské cestě – do Wilderness. Cestou návštěva překrásné rezervace Tsitsikamma a procházka deštným pralesem k visutému mostu přes ústí řeky Storms River. Po krátké zastávce ve výletních městech Plettenberg Bay a Knysna (kde můžeme ochutnat ústřice) přespíme v těsné blízkosti oceánu v osadě Wilderness.

11. den

Snídaně. Dopoledne opustíme Garden Route a cestou k proslulým vinícím v okolí Stellenbosch navštívíme město Mossel Bay, kde si prohlédneme zajímavé muzeum slavného objevitele Bartoloměje Diase a také přes 500 let starý „mléčný“ strom, do něhož si mořeplavci ukládali poštu (fakultativně). Nocleh ve Stellenboschi.

12. den

Snídaně. Dopoledne ochutnávka vína v některé ze světoznámých vinic. Po příjezdu do Kapského Města následuje výlet na Stolovou horu, prohlídka města, případně i návštěva překrásné botanické zahrady Kirstenbosch Garden (vstupy fakultativně). Nocleh v Kapském Městě.

13. den

Po snídani celodenní výlet k Mysu dobré naděje. Cestou výpravná plavba k ostrovu tuleňů v zátoce Hout Bay, návštěva přírodní kamenné galerie a městečka Simon’s Town známého kolonií tučňáků (vstupy fakultativně). Nocleh v Kapském Městě.

14. den

Snídaně. Dnes nás čeká den volna, který lze využít k návštěvě Victoria Alfred Waterfront – podmanivé přístavní promenády s obchody a restauracemi všech stylů. Případně – a po domluvě s průvodcem – lze organizovaně vyrazit na některé další zajímavé místo Kapského Města. Nocleh v Kapském Městě.

15. den

Snídaně. Dopoledne poslední příležitost k nákupu některého z tradičních suvenýrů Jižní Afriky. V odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet do Prahy.

16. den

Přílet do Prahy.

Fakultativní příplatky

• přípl. za jednl. pokoj 7.990,- Kč

Prodloužení o Viktoriiny vodopády

Možnost prodloužení zájezdu o Viktoriiny vodopády v Zimbabwe. Program zahrnuje jednu noc v Johannesburgu, dvě noci ve Victoria Falls, prohlídku vodopádů, plavbu po řece Zambezi a tradiční večeři s vystoupením domorodých tanečníků. Cena od 19.990,- Kč.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Durban

26°C Skoro jasno

Johannesburg

25°C Polojasno

Porth Elizabeth

26°C Jasno

Pretoria

28°C Převážně oblačno

×