800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNejlepší z JAR

Safari v terénních vozech v ceně. Velmi atraktivní zájezd zahrnující nejzajímavější místa Jižní Afriky. Díky přeletu a tedy i délce trvání je oblíben zejména mezi klienty mající zájem o kratší, avšak intenzivní poznávací program. Zájezd lze výhodně spojit s návštěvou Viktoriiných vodopádů.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Johannesburgu.

2. den

Přelet do Johannesburgu, transfer do hotelu, ubytování. Odpoledne okružní jízda městem a podle časových možností návštěva legen­dárního černošského předměstí Soweto, kde se v 70. letech minulého století začal psát příběh pádu apartheidu. Nocleh.

3. den

Po snídani odjezd do hlavního města JAR – Pretorie. Návštěva památníku bitvy u Blood River a krátká prohlídka města. Průjezd typic­kou krajinou Východního Transvaalu a podle časových možností návštěva několika vodopádů. Ubytování na trase.

4. den

Snídaně. Celodenní putování vrchovinou Drakensberg. Navštěva Blyde River Canyon, jenž připomíná známý Velký kaňon v USA, následuje God’s Window a vyhlídka na Three Rondawels – skály podobající se domorodým obydlím. Dále navštívíme vodopá­dy Mac Mac, Lisboa a Berlin a podle času i zlatokopecké městečko Pilgrim’s Rest. Ubytování v rezervaci Karongwe, večeře (v ceně), nocleh.

5. den

Brzy ráno safari v rezervaci Karongwe, která je součástí tzv. Velkého Krugerova národního parku. Při safari uvidíte řadu afrických zvířat. Možnost spatřit i tzv. Velkou pětku. Následuje snídaně, volno, oběd (v ceně). Odpolední čaj a další safari v terénních vozech s rangerem. Po večeři (v ceně) možnost vychutnat si africkou divočinu v atmosféře praskajícího ohně. Nocleh v Karongwe.

6. den

Brzy ráno další safari (opět v ceně). Snída­ně, odjezd na letiště v Johannesburgu a odlet do Kapského Města, transfer do hotelu. Odpoledne prohlídka města, kte­rá bude v případě pěkného počasí zakončena výletem na Stolovou horu (fakultativně).

7. den

Snídaně. Celodenní výlet k Mysu Dobré naděje, kde se potkávají vody Indického a Atlantického oceánu. Navštívíme městečko Simon’s Town proslulé kolonií tučňáků a v Hout Bay budete mít možnost vydat se lodí k ostrovu tuleňů (vstupy fakultativně).

8. den

Snídaně. Volné dopoledne budete moci strávit v nákupní promenádě Victoria Alfred Waterfront nebo se vydat na výlet lodí na ostrov Robben Island, nahlédnout do historie JAR a spatřit Kapské Město se Stolovou horou z jiné perspektivy. Odpoledne výlet do městečka Stellenbosch s ochutnávkou vína.

9. den

Individuální program. Odpo­ledne transfer na letiště a odlet do Prahy.

10. den

PŘÍLET DO PRAHY

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Durban

21°C Jasno

Johannesburg

14°C Převážně oblačno

Porth Elizabeth

16°C Polojasno

Pretoria

16°C Polojasno

×