800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyJihoafrická symfonie - Kapsko, vinice, safari - český průvodce

10-denní poznávací zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy
Setkání v Praze na letišti s Vaším českým průvodcem, který vás bude doprovázet po celou cestu. Cestuje s Vámi náš produktový manažer, který destinaci dobře zná a v Jižní Africe žil. Večer vás zavede do restaurací a barů, kam se chodí bavit místní, a je k dispozici 24 hodin denně. Pokud máte jen místního průvodce, tomu skončí práce ve 14 nebo 17 hodin po programu a uvidíte ho opět až ráno. Určitě s klienty nechodí po večerech za zábavou. Navíc naše zkušenosti s česky mluvícími místními průvodci (tj českými emigranty) jsou špatné, proto je nevyužíváme.

2. den

Přílet do Kapského města
Po příletu do Kapského města setkání s místním průvodcem, který nás doprovodí k autu (používáme pro 10 klientů min 15-ti místné auto pro větší pohodlí. Není horší pocit než sedět v malém autě obsazeném do posledního místečka a nemít si kam odložit kameru či tašku). Portýři pomohou s naložením zavazadel a transfer do hotelu. Odpočinek po cestě. Kdo nebude unaven, vyrazí s průvodcem na prohlídku města, do zábavního a nákupního centra či do slavného akvária.

Hotel Victoria Junction 3*+ byl otevřen v roce 1996 a brzy se stal synonymem pro inovativní a stylový hotel v Kapském městě. Byl původně postaven v industriálním stylu vyzdobeném filmovými motivy. Hotel často využívaly také filmové štáby, které do Kapska přijely točit filmy a reklamy. V roce 2011 prošel hotel kompletní rekonstrukcí, nicméně si zachoval image místa, které jde s dobou. Nachází se v části Greenpoint, jedné z nejlepších částí Kapského města, odkud je to jen kousek do centra. Hotel má velmi dobrý standard blížící se 4* a skvělou polohu. V okolí jsou bary a restaurace pro večerní zábavu.

3. den

Kapské město - prohlídka města a Stolová hora
Po snídani v hotelu bude následovat prohlídka Kapského města. „Mother City“, jak se Kapskému městu říká, má obrovské charisma a kouzlo. Není to architektura, ale především atmosféra ve městě a jeho poloha pod majestátní Stolovou horou, které vás okouzlí. Během prohlídky navštívíte historické původní zahrady (místo, kde bylo Kapské město založeno jako zásobovací stanice námořníků), Parlamentní budovy a radnici. Lanovkou (v ceně zájezdu, jízdenka jinak stojí cca 480,- Kč) vyjedete na Stolovou horu, odkud je nádherný výhled na celé okolní Kapsko stejně jako na masív skal táhnoucích se až k Mysu Dobré Naděje (Twelve apostels). Po procházce (náš průvodce je s vámi i nahoře, nečeká pod horou u mikrobusu!!) sjedeme dolů a vyrazíme na nedalekou Signální horu. Odtud je kouzelný výhled jak na město, tak na Stolovou horu. Je to nejlepší místo na fotografování. Po návratu do hotelu volno. Pro zájemce je možné vyrazit s průvodcem do města za jídlem a zábavou.

4. den

Kapské město - Mys Dobré Naděje
Snídaně v hotelu a odjezd na celodenní výlet po Kapském poloostrově. Kapské město opustíte po silnici táhnoucí se podél Atlantiku, kde budete obdivovat milionářské vily v částech Clifton a Camps Bay položené nad krásnou pláží a promenádou s restauracemi a obchůdky. Zavítáte do rybářské vesnice Hout Bay, která je jednou z nejstarších rybářských vesnic Kapska. V přístavu budete mít možnost nakoupit suvenýry. Z Hout Bay vystoupáte podél pobřeží přes Chapman’s peak drive. To je nádherná scenerická silnice směrem na Cape point. Chapman´s Peak drive je často vyhlašován jako jedna z nejkrásnějších cest na světě. Útesy a výhledy na moře s nekonečným oceánem a pobřežím v okolí Hout Bay vám při prohlížení fotografií budou všichni jen závidět.
Mys Dobré naděje je rozlehlý národní park na „konci“ Afriky. Zde leží mystický Mys Dobré Naděje, nejjihozápadnější cíp Afriky, a útes Cape Point (maják). Je to místo, které se stalo symbolem námořních cest a objevování nejen Afriky, ale především námořních cest do Indie. Mys Dobré Naděje byl pro dávné mořeplavce nadějí na návrat domů. Na zpáteční cestě je naplánována zastávka v Simon's Town se známou rezervací tučňáků. Projdete se po lávkách nad pláží, kde tato roztomilá zvířátka žijí. Pozorování těchto ptáků, jak se kolíbají při chůzi, vyvolá úsměv na tváři i dlouho po návratu domů. Návrat do hotelu v podvečerních hodinách a volný program.

Cape Point - tento bod je podstatně zajímavější než samotný mys Dobré naděje. Tvoří ho asi 300 metrů vysoká skála, na kterou doráží bouřlivé vlnobití obou oceánů Atlantického a Indického, které se právě na tomto místě setkávají. Nahoru můžete vyjít pěšky nebo vyjet lanovkou. Dívat se do volného oceánu nebo přes zátoku False Bay na africkou pevninu je nezapomenutelný zážitek. Často se tu ale mění počasí, které někdy přináší hustou mlhu nebo opravdu silný vítr.
Mys Dobré naděje leží v chráněné krajinné oblasti Cape of Good Hope Nature Reserve založené roku 1939. Tento mys tvoří poměrně nenápadná skála, o kterou se tříštivě rozbíjejí velké vlny Atlantického oceánu. Tyčí se zde kříž na paměť Bartolomea Diase, který mys roku 1488 obeplul jako první.
Cape of Good Hope Nature Reserve - tento park chrání pobřežní faunu a flóru a unikátní kapskou květenu s některými z nejlepších exemplářů fynbosu Simon´s town je malé přímořské městečko s klasickou (holandskou architekturou) v jehož blízkosti se usadila největší kolonie tučňáků na africkém kontinentu (více než 2 300 tučňáků).

5. den

Franschhoek, Stellenbosch - víno, víno, vinice
Po snídani vyrazíte po dálnici N1 směrem na severo-východ do centra vinařské oblasti. Cesta trvá cca 45 min. Dnešní den bude poklidný, relaxační a řekli bychom „africky pohodový“. Jakmile opustíte Kapské město, krajina změní ráz a vstoupíte do oblasti vinic a sadů. Farmy a městečka v okolí mají venkovský provinční nádech a pomalé životní tempo. Navštívíte historické město Franschhoek s památníkem Hugenotů. Tady se psala historie vyhlášeného jihoafrického vinařství. Z Franschhoeku vyrazíme na vinici, kde bude připravena ochutnávka vína. Po ochutnávce se posuneme na vinici Warwick, kde bude připravený picknik v zahradě. Láhev vína, vybrané delikatesy a posezení na dece v trávě (dle počasí) vás vtáhne do jihoafrického způsobu života a relaxace.
Po siestě se přesunete do nedalekého městečka Stellenbosch, které je proslavené nejstarší jihoafrickou univerzitou a původní holandskou architekturou. Stellenbosch je také neoficiálním hlavním městem vinařství. Město je obklopeno vinicemi na úbočích nedalekých hor. Po krátké prohlídce města a procházce centrem budete mít čas na nákupy, kávu či procházku Samozřejmě, že navštívíme ještě další vinici, kde se dozvíme více o historii, pěstování a zpracování vína a nesmí chybět ochutnávka. Vždyť návštěva Jižní Afriky bez poznání místních vín by nebyla úplná. Odpoledne následuje návrat zpět do Kapského města.
Večer volný program. Tento den, díky volnějšímu tempu, vám dá naplno vychutnat jihoafrickou atmosféru a pochopit více mentalitu místních lidí. V jejich životním tempu se báječně kombinuje černošská bezstarostnost a britská nonšalance.

Franschhoek: Toto údolí osídlilo v roce 1694 několik francouzských hugenotských rodin, které s sebou přinesly své znalosti a zálibu ve víně a vytvořily zde příjemné místo. Proto má většina zdejších farem a vinic francouzská jména. Městečko, ležící pouhou hodinu jízdy od Kapského města umožní svým návštěvníkům proniknout do tajů historie a výroby vína, doplněné ochutnávkami. Podél hlavní cesty leží krásné upravené historické domy s restauracemi a obchůdky v kvetoucích zahradách. Na konci této cesty je „Památník Hugenotů“, který byl postaven na počest příchodu francouzských osadníků. Navštívit můžete i Hugenot Memorial Museum, kde je výstava ukazující historii a život francouzských přistěhovalců. I z tohoto místa můžete navštěvovat přilehlé vinice. Toto překrásné městečko usazené v údolí, obklopeném pásmem hor, byste rozhodně měli navštívit.
Stellenbosch - V tomto krásném historickém městečku můžete obdivovat krásné domy v holandském, gregoriánském a viktoriánském stylu. Je známé i pod názvem Město dubů. Stellenbosch byl založen roku 1679 druhým kapským guvernérem Simonem van der Stellem a tudíž je druhým nejstarším městěm v zemi, hned po Kapském městě.

6. den

Kapské město, safari
Po snídani transfer na letiště a odlet domácí linkou do Johannesburgu. Opouštíte Kapské město vstříc novému dobrodružství. Vždyť návštěva Afriky by nebyla kompletní bez návštěvy safari. Po příletu do Joburgu se setkáme s řidičem, který nás odveze na safari. Opuštěním letiště opustíme civilizaci a zažijeme pravou Afriku – v luxusním pojetí. Jízda bude trvat cca 2 hodiny. Po příjezdu a ubytování v lodgi vás čeká oběd (dle času příjezdu), chvilka odpočinku u bazénu nebo na baru a kolem 16:00 vyrazíte na své první večerní safari na otevřených vozech s profesionálním rangerem – safari trvá cca 2- 2,5 h. Při západu slunce si dáte sklenku sektu nebo vína uprostřed africké divočiny. Po setmění návrat do lodge, kde již bude připravena večeře pod širým nebem u otevřeného ohně. Po večeři můžete posedět na terase a pozorovat okolní buš.

Soukromá rezervace nabízí opravdové safari v otevřených vozech 4x4 s rangerem. Zážitky jsou velmi intenzivní a na rozdíl od běžného státního safari máte k dispozici osobního řidiče s rangerem, jednotlivé vozy jsou propojené vysílačkami, takže ranger má neustálý přehled, kde se zvířata pohybují. Máte tak šanci vidět „Velkou 5“. Servis soukromé rezervace je na vysoké úrovni od ubytování, přes jídlo až po safari. Safari v soukromé rezervaci patří k nejsilnějším zážitkům – noční ticho přerušované zvuky zvěře, obloha plná hvězd, nádherná panenská příroda a skvělá jídla a vína.

Mabula Game Lodge 4* je luxusní rezervace s komorní atmosférou. Najdete zde pouze 47 pokojů. Servis je příjemný, nevtíravý, ale pozorný. V rámci rezervace žije mnoho druhů zvířat včetně slavné „velké pětky“ – lva, levharta, nosorožce, slona a buvola. Výhodou této rezervace je, že leží mimo malarickou oblast.

7. den

Safari
Před svítáním brzký budíček – malé občerstvení (káva, čaj, sušenky) a odjezd na ranní safari (cca 2 -2,5 h). Po východu slunce kolem cca 9 hodiny návrat do lodge, kde se bude podávat pozdní snídaně. Zbytek dopoledne můžete pozorovat zvířata z terasy nebo relaxovat a číst si u bazénu. Volný čas můžete využít také na pěší safari (může být za poplatek), které vám ukáže africkou bush z jiné perspektivy. Procházka bushí je hluboký zážitek, kdy sledujete rostliny, dovíte se základní pravidla přežití a ucítíte tu pravou vůni Afriky. Následuje oběd v přírodě s výhledem na napajedlo. Po obědě můžete posedět u kávy nebo si odpočinout a kolem 16:00 odjezd na odpolední safari na otevřených vozech s profesionálním rangerem stejně jako předchozí den. Po návratu večeře.

8. den

Safari, Soweto a Pretoria
Po posledním ranním safari a snídani vyrazíte směrem do Johannesburgu, konkrétně do jihozápadního towshipu SOWETO. To je místo, kde bydlel Nelson Mandela a kde vzniklo silné hnutí odporu proti apartheidu. Soweto bylo místem největších potyček mezi policií a černoškým obyvatelstvem. I dnes má Soweto kouzlo a stojí za návštěvu. Je to mix nejchudší části Jižní Afriky, která bojuje za každodenní přežití, a současně místem velké naděje a vzestupu. Soweto je třeba zažít a poznat, po luxusním Kapsku, druhou část sociálního žebříčku. Navštívíte muzeum Hectora Pietersona, dům Nelsona Mandely a cestou do Pretorie uvidíte také největší africký fotbalový stadion „Soccer City“. Ano, je to stadion, kde se hrálo finále MS ve fotbale v roce 2010.
Pozdě odpoledne přijedete do Pretorie, kde se ubytujete v hotelu Garden Court Hatfield 3*. Večer volný program – průvodce vás může vzít na večeři do centra města nebo některého z nákupních center.

Pretoria je poklidné město s bohatou historií, mnoha památkami a zajímavým muzeem. Město je položeno ve zvlněné krajině ve stínu stromů jacaranda, které každé jaro změní barvu města na fialovou. Fialové květy promění celé město v barevnou voňavou pohádku. V Pretorii je zhruba 100.000 těchto stromů, po kterých se městu říká „Jacaranda City“.

Hotel Garden Court 3*+ je položen v moderní a módní čtvrti nedaleko Church street –jedné z nejdelších ulic na světě.V jeho okolí je několik parků, zahrad, nákupního centra a historických památek. Pro relaxaci je v hotelu bazén a posilovna. Hotel nabízí pohodlné přespání a kvalitou se blíží 4*.

9. den

Pretoria, Johannesburg
Po snídani v hotelu vyrazíme poznávat hlavní město Jižní Afriky. Sami ucítíte rozdíl v architektuře města i atmosféře obyvatel oproti Kapskému městu. Zde budete v Africe. Není to jen o jiném poměru bílého a černého obyvatelstva, ale také o rozdílech mezi bílými. Kapsko je velmi „britské“, zatímco Pretoria patří Búrům, tj. původním holandským usedlíkům. Během prohlídky města navštívíme Voortrekker monument, který je poctou prvním usedlíkům, Krugerovo muzeum, které bylo původně domovem prvního jihoafrického prezidenta, zajdeme na Church square – centrum města obklopené historickým budovami a samozřejmě nezapomeneme na Union Building – prezidentské sídlo a místo inaugurace prezidenta Mandely.
Po prohlídce města odjezd do Johannesburgu a odlet do Prahy.

10. den

Přílet do Prahy.

Cena zahrnuje:

- letenky Praha – Kapské město // Johannesburg - Praha, Kapské město – Johannesburg
- letištní taxy a poplatky
- 4x ubytování v Kapském městě v hotelu Protea Junction 3*+ (standardní pokoj) se snídaní
- 2x ubytování v soukromé rezervaci Mabula Game Lodge 4* s plnou penzí
- 1x ubytování v hotelu Garden Court Hatfield 3*+ (standardní pokoj) se snídaní
- 2x denně safari v soukromé rezervaci Mabula
Veškeré aktivity a výlety a vstupy uvedené v programu, mimo jiné také:
- Dopravu pohodlným 15-ti místným minibusem v Jižní Africe
- Soukromé transfery (tj. žádné MHD, žádní další turisté, žádné pravidelné linky)
- Lanovku na Stolovou horu i lanovku na Cape Point
- Vstup do rezervace tučňáků v Simon´s Down
- 2 ochutnávky vína na 2 vinicích
- Vstup do muzea Hectora Pietersona i Nelsona Mandely
- Vstup do Voortrekker Monument a muzeum Paula Krugera
- Snídaně v hotelech
- plná penze na safari
- picknik na vinici (včetně 1 lahve vína na 2 osoby)
- služby průvodce po celou dobu zájezdu a služby místního průvodce
- zákonné pojištění CK
- základní zdravotní pojištění

Cena nezahrnuje:

- stravování a nápoje kromě uvedených v programu osobní výdaje
- připojištění 990,- Kč (storno, zavazadla, odpovědnost za škodu apod)
- spropitné

Poznámka:

Oproti naší konkurenci s námi dostáváte navíc: 1. Garanci konkrétních hotelů (ač se to nezdá v okamžiku přípravy cesty podstatné, na místě vám špatný hotel může zkazit celou dovolenou), 2. Kvalitní safari mimo malarickou oblast a pouhé 2 hodiny jízdy (nestrávíte v autě 2 dny), 3. Průvodce už z Prahy, který je na místě pro vás 24 hodin denně, 4. Naše cena je skutečně konečná a nebudete muset přičítat další a další drobné částky, abyste se na konečné ceny dopočítali, 5. Garanci malé skupinky, žádné velké autobusy a neustále čekání na opozdilce, 6. Více ochutnávek vína než „povinná“ jedna, 7. Lanovky v ceně pro vaše pohodlí

Plánujete svoji první cestu do Jižní Afriky a chcete vidět to nejdůležitější? Pak je toto okruh pro vás. Kombinace města, přírody a safari dělá z okruhu Symfonie nejoblíbenější program. Vybrali jsme ta nejhezčí místa a příjemné hotely, které cestu umocní. Možnost o rozšíření pobytu o Viktoriiny vodopády je bonusem navíc (cena a program na vyžádání). Český průvodce již od 8 osob.

×