800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyRozkvetlá poušť a jaro v Kapském Městě

  • Poušť plná květin či rozkvetlá vyprahlá krajina. Zní to bláznivě? Určitě dost na to, aby to mohla být pravda. Na severu atlantského pobřeží Jižní Afriky takové místo existuje. Po zimních deštích tato vyprahlá oblast na velmi krátkou chvíli (srpen - záři) rozkvete do tisíců barev, květiny zaplaví suchou půdu a zvítězí svojí bohatostí vůní nad suchou a prázdnou krajinou. Tento jedinečný okamžik se stal inspirací mnoha básníků a spisovatelů. O tomto zázraku přírody tak najdete zmínku v mnoha básních a románech. Je to několik jedinečných týdnů v roce, kdy barevná příroda převezme vládu nad suchou pouští. Navštivte Namaqualand právě v čase květin.
  • Při cestě na jih afrického kontinentu samozřejmě nemůžete vynechat ani jedno z nejkrásnějších měst na světě, Kapské Město.
  • Navíc můžete v této době u břehů Kapska pozorovat velryby, které sem každoročně připlouvají.
  • Dopřejte si pohodovou dovolenou, kdy budete pány svého času a budete moct vychutnávat plnými doušky jak krásnou africkou přírodu, tak skvělé jídlo a výborná vína.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy
Odlet z Prahy a přestup na linku do Kapského Města.

2. den

Přílet do Kapského Města
Přílet do Kapského Města. Na letišti si vyzvednete v autopůjčovně vůz a pojedete se ubytovat do hotelu.

Kapské Město

„Mother City“, jak se Kapskému Městu říká, má obrovské charisma a kouzlo. Není to jen architektura, ale především atmosféra ve městě a jeho poloha pod majestátní Stolovou horou, které vás okouzlí. Můžete zde navštívit historické původní zahrady (místo, kde bylo Kapské Město založeno jako zásobovací stanice námořníků), Parlamentní budovy a radnici. Vyjeďte si lanovkou na Stolovou horu, odkud je nádherný výhled na celé okolní Kapsko stejně jako na masív skal táhnoucích se až k mysu Dobré naděje(Twelve Apostels). Doporučujeme se podívat i na nedalekou Signální horu. Odtud je kouzelný výhled jak na město, tak na Stolovou horu.

3. - 4. den

Kapské Město
Pobyt v Kapském Městě. Jeden z těchto dnů musíte určitě věnovat výletu po Kapském poloostrově a k mysu Dobré naděje.

Mys Dobré naděje leží v chráněné krajinné oblasti Cape of Good Hope Nature Reserve založené roku 1939. Tento mys tvoří poměrně nenápadná skála, o kterou se tříštivě rozbíjejí velké vlny Atlantického oceánu. Tyčí se zde kříž na paměť Bartolomea Diase, který mys roku 1488 obeplul jako první.

Cape Point je podstatně zajímavější než samotný mys Dobré naděje. Tvoří ho asi 300 metrů vysoká skála, na kterou doráží bouřlivé vlnobití obou oceánů Atlantického a Indického, které se právě na tomto místě setkávají. Nahoru můžete vyjít pěšky nebo vyjet lanovkou. Dívat se do volného oceánu nebo přes zátoku False Bay na africkou pevninu je nezapomenutelný zážitek. Často a rychle se tu mění počasí, které někdy přináší hustou mlhu nebo opravdu silný vítr.

Simon‘s Town je malé přímořské městečko s klasickou (holandskou architekturou) v jehož blízkosti se usadila největší kolonie tučňáků na africkém kontinentu (více než 2 300 tučňáků).

5. den

Kapské Město - Namaqualand
Dnes opustíte Kapské Město a přesunete se na sever (necelých 500 km) do oblasti Namaqualandu. Po příjezdu se ubytujete ve svém kempu uprostřed květinového ráje.
Večeře v kempu.

Ubytování budete v sezónním kempu, který je zde stavěn jen a právě v "květinovém" období. Tvoří jej 10 dvoulůžkových stanů. Každý stan má k dispozici vlastní WC a sprchu.

6. - 7. den

Namaqualand
Tyto dva dny budete mít možnost procestovat vozem i pěšky všechna rozkvetlá zákoutí národního parku Namaqualand.
V případě zájmu vám v kempu připraví oběd do piknikového košíku a nic vám tedy nebude bránit v celodenním užívání si pestrobarevné kvetoucí pouště.

8. den

Namaqualand - Kapské Město
Návrat do Kapského Města, vrácení vozu na letišti a ve večerních hodinách odlet zpět do Evropy.

9. den

Přílet do Prahy

Ubytování

Hotel Protea Victoria Junction

Popis
Hotel Victoria Junction 4* byl otevřen v roce 1996 a brzy se stal synonymem pro inovativní a stylový hotel v Kapském Městě. Byl původně postaven v industriálním stylu vyzdobeném filmovými motivy. Hotel často využívaly také filmové štáby, které do Kapska přijely točit filmy a reklamy. V roce 2011 prošel hotel kompletní rekonstrukcí, nicméně si zachoval image místa, které jde s dobou.
Nachází se v části Greenpoint, jedné z nejlepších částí Kapského Města, odkud je to jen kousek do centra. Hotel má velmi dobrý standard a skvělou polohu. V okolí jsou bary a restaurace pro večerní zábavu.
Hotel má k dispozici několik typů pokojů od standardu (kuřácké, nekuřácké, pro osoby se sníženou pohyblivostí) přes superior až po luxusní lofty.
Vybavení
stanoviště taxi, snídaňová restaurace, směnárna, restaurace, recepce, parkování, nosič zavazadel, konferenční místnost, kavárna, internet, hotelový trezor, hlídání dětí, fitness, bazén, bar, 24-hod.servis
Sport
treking, golf, cykloturistika

×