800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyAfrická pohádka – Kapské město, Garden Route, safari - český průvodce

10-denní poznávací zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy
Setkání v Praze na letišti s Vaším českým průvodcem, který vás bude doprovázet po celou cestu. Cestuje s Vámi náš produktový manažer, který destinaci dobře zná a v Jižní Africe žil. Večer vás zavede do restaurací a barů, kam se chodí bavit místní, a je k dispozici 24 hodin denně. Pokud máte jen místního průvodce, tomu skončí práce ve 14 nebo 17 hodin po programu a uvidíte ho opět až ráno. Určitě s klienty nechodí po večerech za zábavou. Navíc naše zkušenosti s česky mluvícími místními průvodci (tj českými emigranty) jsou špatné, proto je nevyužíváme.

2. den

Přílet do Kapského města
Po příletu do Kapského města setkání s místním průvodcem, který nás doprovodí k autu (používáme pro 10 klientů min 15-ti místné auto pro větší pohodlí. Není horší pocit než sedět v malém autě obsazeném do posledního místečka a nemít si kam odložit kameru či tašku). Portýři pomohou s naložením zavazadel a transfer do hotelu. Odpočinek po cestě. Kdo nebude unaven, vyrazí s průvodcem na prohlídku města, do zábavního a nákupního centra či do slavného akvária.

Hotel Victoria Junction 3*+ byl otevřen v roce 1996 a brzy se stal synonymem pro inovativní a stylový hotel v Kapském městě. Byl původně postaven v industriálním stylu vyzdobeném filmovými motivy. Hotel často využívaly také filmové štáby, které do Kapska přijely točit filmy a reklamy. V roce 2011 prošel hotel kompletní rekonstrukcí, nicméně si zachoval image místa, které jde s dobou. Nachází se v části Greenpoint, jedné z nejlepších částí Kapského města, odkud je to jen kousek do centra. Hotel má velmi dobrý standard blížící se 4* a skvělou polohu. V okolí jsou bary a restaurace pro večerní zábavu.

3. den

Kapské město – prohlídka města a Stolová hora
Po snídani v hotelu bude následovat prohlídka Kapského města. „Mother City“, jak se Kapskému městu říká, má obrovské charisma a kouzlo. Není to architektura, ale především atmosféra ve městě a jeho poloha pod majestátní Stolovou horou, které vás okouzlí. Během prohlídky navštívíte historické původní zahrady (místo, kde bylo Kapské město založeno jako zásobovací stanice námořníků), Parlamentní budovy a radnici. Lanovkou (v ceně zájezdu, jízdenka jinak stojí cca 480,- Kč) vyjedete na Stolovou horu, odkud je nádherný výhled na celé okolní Kapsko stejně jako na masív skal táhnoucích se až k Mysu Dobré Naděje (Twelve apostels). Po procházce (náš průvodce je s vámi i nahoře, nečeká pod horou u mikrobusu!!) sjedeme dolů a vyrazíme na nedalekou Signální horu. Odtud je kouzelný výhled jak na město, tak na Stolovou horu. Je to nejlepší místo na fotografování. Po návratu do hotelu volno. Pro zájemce je možné vyrazit s průvodcem do města za jídlem a zábavou.

4. den

Kapské Město - Mys Dobré Naděje
Snídaně v hotelu a odjezd na celodenní výlet po Kapském poloostrově. Kapské město opustíte po silnici táhnoucí se podél Atlantiku, kde budete obdivovat milionářské vily v částech Clifton a Camps Bay položené nad krásnou pláží a promenádou s restauracemi a obchůdky. Zavítáte do rybářské vesnice Hout Bay, která je jednou z nejstarších rybářských vesnic Kapska. V přístavu budete mít možnost nakoupit suvenýry. Z Hout Bay vystoupáte podél pobřeží přes Chapman’s peak drive. To je nádherná scenerická silnice směrem na Cape point. Chapman´s Peak drive je často vyhlašován jako jedna z nejkrásnějších cest na světě. Útesy a výhledy na moře s nekonečným oceánem a pobřežím v okolí Hout Bay vám při prohlížení fotografií budou všichni jen závidět.
Mys Dobré naděje je rozlehlý národní park na „konci“ Afriky. Zde leží mystický Mys Dobré Naděje, nejjihozápadnější cíp Afriky, a útes Cape Point (maják). Je to místo, které se stalo symbolem námořních cest a objevování nejen Afriky, ale především námořních cest do Indie. Mys Dobré Naděje byl pro dávné mořeplavce nadějí na návrat domů. Na zpáteční cestě je naplánována zastávka v Simon's Town se známou rezervací tučňáků. Projdete se po lávkách nad pláží, kde tato roztomilá zvířátka žijí. Pozorování těchto ptáků, jak se kolíbají při chůzi, vyvolá úsměv na tváři i dlouho po návratu domů. Návrat do hotelu v podvečerních hodinách a volný program.

Cape Point - tento bod je podstatně zajímavější než samotný mys Dobré naděje. Tvoří ho asi 300 metrů vysoká skála, na kterou doráží bouřlivé vlnobití obou oceánů Atlantického a Indického, které se právě na tomto místě setkávají. Nahoru můžete vyjít pěšky nebo vyjet lanovkou. Dívat se do volného oceánu nebo přes zátoku False Bay na africkou pevninu je nezapomenutelný zážitek. Často se tu ale mění počasí, které někdy přináší hustou mlhu nebo opravdu silný vítr.
Mys Dobré naděje leží v chráněné krajinné oblasti Cape of Good Hope Nature Reserve založené roku 1939. Tento mys tvoří poměrně nenápadná skála, o kterou se tříštivě rozbíjejí velké vlny Atlantického oceánu. Tyčí se zde kříž na paměť Bartolomea Diase, který mys roku 1488 obeplul jako první.
Cape of Good Hope Nature Reserve - tento park chrání pobřežní faunu a flóru a unikátní kapskou květenu s některými z nejlepších exemplářů fynbosu Simon´s town je malé přímořské městečko s klasickou (holandskou architekturou) v jehož blízkosti se usadila největší kolonie tučňáků na africkém kontinentu (více než 2 300 tučňáků).

5. den

Stellenbosch a Franschhoek – víno, víno, vinice, Oudtshoorn
Po snídani vyrazíte po dálnici N1 směrem na severo-východ do centra vinařské oblasti. Cesta trvá cca 45 min. Dnešní den bude poklidný, relaxační a řekli bychom „africky pohodový“. Jakmile opustíte Kapské město, krajina změní ráz a vstoupíte do oblasti vinic a sadů. Farmy a městečka v okolí mají venkovský provinční nádech a pomalé životní tempo.
Navštívíme vinici Warwick, kde bude připravena ochutnávka vína a prohlídka místních sklepů.

Vinice Warwick je romantická farma postavená v klasickém holandském slohu. Je ukázkou velmi tradiční původní architektury. Historie vinice je stará přes 200 let a vznik se datuje do roku 1771. V současné době farmu řídí již 3. generace rodiny Ratcliffů. Samozřejmostí je velmi kvalitní víno, které zde ochutnáte. Na vinici Warwick Wine Estate ochutnáte jejich speciality: vína Professor Black, Black Lady a zcela jistě i Three Cape ladies. Perličkou na závěr je ukázka „svatebního pohárku“. Legenda o jeho vzniku bude tou pravou tečkou za návštěvou vinice. Nechte se překvapit. V Jižní Africe je mnoho vinařství, ale Warwick máme osobně velmi rádi… a to nejen kvůli kvalitnímu vínu.

Po ochutnávce se přesunete do nedalekého městečka Stellenbosch, které je proslavené nejstarší jihoafrickou univerzitou a původní holandskou architekturou. Stellenbosch je také neoficiálním hlavním městem vinařství. Město je obklopeno vinicemi na úbočích nedalekých hor. Po krátké prohlídce města budete pokračovat po silnici 62 do Outdtshoornu.
Ráz krajiny se změní během několika málo kilometrů silnice. Ze zeleného podhůří okolních hor s mnoha farmami projedete průsmykem na náhorní vyprahlou planinu. Polopoušť a vyschlá africká půda s nekonečnou prázdnotou okolo je naplněním motta Jižní Afriky „Svět v jedné zemi“. Po cestě můžete zastavit na oběd (není v ceně zájezdu).
V pozdní odpoledne dorazíte do Oudtshoornu, kde se ubytujete v hotelu ThornTree Country Lodge.
Večer večeře v hotelu.

Franschhoek: Toto údolí osídlilo v roce 1694 několik francouzských hugenotských rodin, které s sebou přinesly své znalosti a zálibu ve víně a vytvořily zde příjemné místo. Proto má většina zdejších farem a vinic francouzská jména. Městečko, ležící pouhou hodinu jízdy od Kapského města umožní svým návštěvníkům proniknout do tajů historie a výroby vína, doplněné ochutnávkami. Podél hlavní cesty leží krásné upravené historické domy s restauracemi a obchůdky v kvetoucích zahradách. Na konci této cesty je „Památník Hugenotů“, který byl postaven na počest příchodu francouzských osadníků. Navštívit můžete i Hugenot Memorial Museum, kde je výstava ukazující historii a život francouzských přistěhovalců. I z tohoto místa můžete navštěvovat přilehlé vinice. Toto překrásné městečko usazené v údolí, obklopeném pásmem hor, byste rozhodně měli navštívit.
Stellenbosch - V tomto krásném historickém městečku můžete obdivovat krásné domy v holandském, gregoriánském a viktoriánském stylu. Je známé i pod názvem Město dubů. Stellenbosch byl založen roku 1679 druhým kapským guvernérem Simonem van der Stellem a tudíž je druhým nejstarším městěm v zemi, hned po Kapském městě.

ThornTree Country House v oblasti Klein Karoo je skvělým místem na objevování tohoto koutu Afriky. Poloha hotelu na cestě do Cango Caves, průsmyku Swartberg i na okolních pštrosí farmy je jeho velkou devizou. Budovy byly postaveny již v roce 1880 a jsou představitelem typické architektury oblasti Klein Karoo. Pobyt zde není jen o přespání, ale také o vstřebání atmosféry místa a genia loci. Hotel byl pečlivě zrekonstruován, aby se ještě více zdůraznilo původní charisma místa a současně doplnily moderní technologie pro větší pohodlí.

6. den

Oudtshoorn – Knysna
Po snídani vyrazíte objevovat krásy kraje Klein Karoo. Dopoledne začnete prohlídkou jeskyní Cango Caves. Je to útvar položený asi 29 km od Oudtshoornu na začátků údolí Cango. Jeskynní komplex patří mezi nejkrásnější podzemní divy Jižní Afriky. Stalagmity i stalaktity nejrůznějších velikostí a tvarů vás okouzlí.
Po prohlídce jeskyně navštívíme pštrosí farmu. Troufáme si tvrdit, že pštrosy nikoho nezklamou. Zcela jistě si užijete místní atrakce: nakrmíte pštrosy, odvážlivci mohou políbit místní pštrosí krasavici Betsie, projet se na pštrosím hřebu (do váhového limitu 75 kg) či vyzkoušet pevnost skořápek a postavit se na pštrosí vejce. Během návštěvy porozumíte užitku těchto zvířat (od kůže přes zábavu až po maso). A co by to bylo za návštěvu bez ochutnávky pštrosího masa. Bude připravený oběd na farmě (v ceně zájezdu).
Po obědě vyrazíte přes průsmyk Outeniqua směrem do Knysny. Ráz krajiny se opět výrazně změní. Z vyprahlé náhorní planiny sjedete zeleným hornatým průsmykem až k Indickému oceánu se subtropickým klimatem a téměř deštným pralesem.
Po příjezdu do Knysny se ubytujete v hotelu Greywood. Po krátkém odpočinku přejedeme na nábřeží v centru města, odkud vyplujeme na Sunset Cruise na lodi John Benn (plavbu se západem slunce) do okolní laguny. Po plavbě návrat do hotelu.

Loď John Benn jsme pečlivě vybrali pro její kvality a atmosféru. Je to patrová loď s restaurací, která má dlouhou tradici, je pojmenovaná po legendárním pilotovi. Klasická výzdoba dřevem dodá rodinnou a pohodovou atmosféru. Velmi dobré zkušenosti máme i s obsluhou a servisem na palubě. Nic Vám tak nebude bránit dát si během plavby (není v ceně zájezdu) sklenku jihoafrického vína, pivo, sekt či ochutnat místní ústřice (Knysna je centrem pěstování ústřic).

7. den

Knysna – Port Elizabeth
Varianta bez safari
Po snídani se vydáte na cestu směrem k Port Elizabeth (cesta trvá cca 4 hodiny). Po příjezdu odbavení na letišti a odlet přes Johannesburg do Prahy.

Varianta se safari
Po snídani se vydáte na cestu směrem k Port Elizabeth. Po příjezdu do města pokračuje transfer směrem do národního parku Addo Elephant.
Po příjezdu a ubytování v Kuzoko Lodge 4*+ vás čeká chvilka odpočinku u bazénu nebo na baru a kolem 16:00 vyrazíte na své první večerní safari na otevřených vozech s profesionálním rangerem – safari trvá cca 2- 2,5 h. Při západu slunce si dáte sklenku sektu nebo vína uprostřed africké divočiny. Po setmění návrat do lodge, kde již bude připravena večeře pod širým nebem u otevřeného ohně. Po večeři můžete posedět na terase a pozorovat okolní buš.

Soukromá rezervace nabízí opravdové safari v otevřených vozech 4x4 s rangerem. Zážitky jsou velmi intenzivní a na rozdíl od běžného státního safari máte k dispozici osobního řidiče/rangera, jednotlivé vozy jsou propojené vysílačkami, takže ranger má neustálý přehled, kde se zvířata pohybují. Máte tak šanci vidět maximum možného. Servis soukromé rezervace je na vysoké úrovni od ubytování, přes jídlo až po safari. Safari v soukromé rezervaci patří k nejsilnějším zážitkům – noční ticho přerušované zvuky zvěře, obloha plná hvězd, nádherná panenská příroda a skvělá jídla a vína.

8. den

Safari
Před svítáním brzký budíček – malé občerstvení (káva, čaj, sušenky) a odjezd na ranní safari (cca 2 -2,5 h). Po východu slunce kolem cca 9 hodiny návrat do lodge, kde se bude podávat pozdní snídaně. Zbytek dopoledne můžete pozorovat zvířata z terasy nebo relaxovat a číst si u bazénu. Volný čas můžete využít také na pěší safari (může být za poplatek), které vám ukáže africkou buš z jiné perspektivy. Procházka buší je hluboký zážitek, kdy sledujete rostliny, dozvíte se základní pravidla přežití a ucítíte tu pravou vůni Afriky. Následuje oběd v přírodě s výhledem na napajedlo. Po obědě můžete posedět u kávy nebo si odpočinout a kolem 16:00 odjezd na odpolední safari na otevřených vozech s profesionálním rangerem stejně jako předchozí den.
Po návratu večeře u otevřeného ohně.

Vždy doporučujeme klientům alespoň 2 noci na safari. Jenom tak zažijete 1 plný den v africké divoké přírodě. Strávíte-li na safari jen 1 noc, znamená to odpolední příjezd a dopolední odjezd. Nemáte tak možnost zažít relax, klid a zaposlouchat se do divočiny. Přijdete o chvíle „nicnedělání“, které je tím největším kořením dovolené. Během tohoto tzv nicnedělání zažijete tu pravou Afriku a stane se to jedním z největších zážitků. Jsme přesvědčeni, na rozdíl od některých našich konkurentů, že jedna noc jsou jen vyhozené peníze.

9. den

Safari a odlet
Ranní safari, po kterém následuje snídaně a la „brunch“. Potom už zbývá jen dát sbohem buši a vyrazit zpět do civilizace. Transfer do Port Elizabeth a odlet domácí linkou přes Johannesburg do Prahy.

10. den

Přílet do Prahy.

Cena zahrnuje:

- Letenky Praha – Kapské město // Johannesburg - Praha, Port Elizabeth – Johannesburg
- Letištní taxy a poplatky - 3x ubytování v Kapském městě v hotelu Protea Junction 3*+ (standardní pokoj) se snídaní
- 1x ubytování v hotelu ThornTree Country Lodge 3*+ (standardní pokoj) se snídaní a večeře
- 1x ubytování v hotelu Greywood Knysna 3* (standardní pokoj) se snídaní
- 2x ubytování v Kuzuko Lodge 4* (Standardní pokoj) s plnou penzí (u varianty se safari)
- 2x denně safari v soukromé rezervaci (u varianty se safari)
Veškeré aktivity a výlety a vstupy uvedené v programu, mimo jiné také:
- Dopravu pohodlným 15-ti místným minibusem v Jižní Africe
- Soukromé transfery (tj. žádné MHD, žádní další turisté, žádné pravidelné linky)
- Lanovku na Stolovou horu i lanovku na Cape Point
- Vstup do rezervace tučňáků v Simon´s Town
- Ochutnávku vína na vinici Warwick
- Vstup do Cango Caves
- Prohlídku pštrosí farmy s výkladem a obědem
- Sunset Cruise po laguně v Knysně
- Snídaně v hotelech
- plná penze na safari
- Večeře v ThornTree Lodge
- Služby průvodce Marco Polo po celou dobu zájezdu (kromě pobytu na safari, český průvodce na Safari na vyžádání za příplatek) a služby místního průvodce
- Zákonné pojištění CK
- Zdravotní pojištění

Cena nezahrnuje:

- Stravování a nápoje neuvedené v programu
- Osobní výdaje a spropitné
- Připojištění 990,- Kč (storno, zavazadla, odpovědnost za škodu)

Poznámka:

Oproti naší konkurenci s námi dostáváte navíc: 1. Garanci konkrétních pečlivě vybraných hotelů (ač se to nezdá v okamžiku přípravy cesty podstatné, na místě vám špatný hotel může zkazit celou dovolenou, víme, že 3* a 3* se mohou kvalitou a polohou velmi výrazně lišit) i letových řádů, 2. Pohodlné, prostorné a kapacitně naddimenzované minibusy pro dopravu pro větší pohodlí, 3. Vše důležité je zahrnuto v ceně a nečeká vás žádné nepříjemné překvapení na místě, 4. Doprovod našeho kolegy, který v Jižní Africe žil a každoročně se tam vrací.

Plánujete svoji první cestu do Jižní Afriky a chcete vidět co nejvíce přírody? Pak je toto okruh pro vás. Kombinace města, přírody a safari dělá z tohoto okruhu velmi atraktivní balíček. Vybrali jsme příjemné a konkrétní hotely, které cestu umocní. Možnost o rozšíření pobytu o Viktoriiny vodopády je bonusem navíc (cena a program na vyžádání). Český průvodce již od 8 osob.

×