800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelký okruh Jihoafrickou republikou s českým průvodcem

    V Jihoafrické republice najdete nádhernou krajinu, hojnost divokých afrických zvířat, rozlišné kultury, příjemné klima a „civilizaci“ na úrovni té evropské. Toto vše z ní dělá velmi zajímavou turistickou destinaci. Jihoafrická republika je obrovská země – přibližně tak velká jako celá Evropa – a vyznačuje se neuvěřitelnou přírodní i kulturní rozmanitostí: najdete tu rozpálené pouště i zasněžené vrcholky hor, primitivní křovácké národy i vyspělou západní civilizaci.

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

Expediční vozidlo

Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.

Průvodce

Průvodce, který vás bude po celou dobu doprovázet, je opravdový profesionál. Každý z průvodců prošel náročným tréninkem, než mu bylo umožněno samostatně doprovázet skupiny na těchto expedicích. Všichni průvodci mají rozsáhlé znalosti africké fauny i flóry, vyznají se ve stopování zvěře a umění naslouchat zvukům buše. Perfektní řidičské dovednosti a znalost první pomoci jsou samozřejmostí. Všichni průvodci jsou členy jihoafrické asociace průvodců (Field Guides Association of Southern Africa). Člověk, který vede vaší expedici je doslova a do písmene "holka pro všechno": řidič, průvodce, stopař, kuchař, psycholog, bavič, plánovač a stratég, kamarád, horský vůdce ... pojeďte na jednu z afrických expedic v náklaďáku a uvidíte, o kolik profesí si tento seznam rozšíříte.

1. den

Odlet z Prahy
Na letišti se setkáte se svým průvodcem a společně odletíte pravidelnou linkou s jedním přestupem do Johannesburgu.

2. den

Přílet do Johannesburgu
Po přistání v Johannesburgu bude následovat transfer do lodže a ubytování. Volné odpoledne využijeme k relaxaci, či prohlídce města (není v ceně zájezdu).

3. den

Johannesburg – Bush Lodge
V časných ranních hodinách odjezd z Johannesburgu. Vydáme se na východ do provincie Mpumalanga a cestou budeme mít možnost obdivovat její krásnou kopcovitou krajinu. Navštívíme historický Dullstroom, kde si dáme oběd (na vlastní náklady). Budeme pokračovat dál severní částí Dračích hor a nakonec sjedeme z hor do nížiny. Odpoledne se ubytujeme v lodži na území soukromé rezervace, která je součástí přilehlého národního parku Kruger. Jednotlivé parky neoddělují žádné ploty, takže zvěř se může volně pohybovat po celém území.
Lodge je citlivě zakomponovaná do okolní buše, čeká nás ubytování v pohodlných stanech s vlastním příslušenstvím. Osvěžení po cestě najdeme v malém bazénu. Večeře bude dnes připravená na ohni uprostřed krásné africké přírody.
večeře

4. den

Bush Lodge
Den začneme tradičně časně a s tradiční kávou a suchary. Poté vyrazíme na asi tříhodinové pěší safari. Budeme hledat zvěř a pravidelně dělat zastávky, aby nás mohl průvodce zasvětit do základů stopování v buši a upozornit nás na všechny zajímavé rostliny. Později ráno se vrátíme do lodže, kde nás bude čekat vydatný brunch. Po něm bude čas na relaxaci u bazénu. Odpoledne vyrazíme na safari v otevřeném voze, které se protáhne až do večerního safari. Pobyt v buši večer a v noci znamená, že budeme mít šanci spatřit tvory, kteří vyrážejí na lov teprve po setmění. Po návratu nás čeká tradiční jihoafrická večeře u grilu – braai.
Časná snídaně – brunch – večeře

Braai – znamená v afrikánštině gril nebo grilování. Pokud si nedokáže někdo představit Čechy bez piva, tak podobné je to s Jihoafričany a braai. Grily najdete na odpočívadlech u silnic, sebeobyčejnější ubytování v přírodě je vybaveno grilovacími místy a všude zakoupíte nejen dřevěné uhlí, ale i skvělé maso za velmi příznivé ceny. Klobásky, hovězí, jehněčí nebo pštrosí steaky… griluje se vše a všude.

5. den

Panorama Route - Hazyview
Dnešní den poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky budete vstávat za svítání a na úvod dne vás čeká vydatná snídaně. Poté se vydáte poznávat krásu vyhlášené Panorama Route. První zastávka bude u výhledu na třetí největší kaňon na světě - Blyde River Canyon. Odsud budete pokračovat k Bourke's Luck Potholes, kde vás čeká procházka k podivuhodným "hrncům" vyhloubeným divokou vodou ve skále. Cestou se ještě zastavíte u výhledu God's Window a pak budete pokračovat do vesničky Graskop. Graskop leží na hraně vysočiny a vyznačuje se tím, že je zde asi nejlepší palačinkárna na severu Jižní Afriky. Toto tvrzení si budete mít možnost sami ověřit, budete zde mít čas na oběd (na vlastní náklady).
Z Graskopu sjedete přes Kowyn Pass do nížiny a cestou se zastavíte v tradiční vesnici příslušníků kmene Shangan. Navečer dorazíte do Hazyview, kde na vás bude čekat večeře a pohodlí Drifters Hazyview Lodge. Po celém dni budete mít možnost relaxovat s drinkem na terase nad řekou Sabie.
Snídaně – večeře

6. den

Krugerův národní park
Časně ráno opustíme Hazyview a vydáme se na krátkou cestu do proslulého Krugerova národního parku. Zde strávíme celý den pozorováním zvěře. Na některém z piknikových míst uvnitř parku si dáme brunch a odpoledne budeme pokračovat ve svém safari.
Navečer se zase vrátíme do své lodge v Hazyview, kde nás čeká večeře.
Brunch – večeře

Krugerův národní park byl založen v roce 1898 a je tvořen přibližně dvěma miliony hektarů rozmanité krajiny, rozlohou se téměř vyrovná státu Izrael. Kromě celé „velké pětky“ (slon, nosorožec, buvol, lev, leopard) zde najdete 147 druhů savců, přes 500 ptačích druhů, stromy, které patří k nejstarším na Zemi (3 000 let staré baobaby), největšího afrického hada, nilské krokodýly a přes 100 druhů plazů. Krugerův národní park je legendou mezi africkými rezervacemi. Kdo podlehne jeho kouzlu, musí se sem vracet. Žádné dvě návštěvy nejsou stejné, každá část parku vás zaujme jinou krajinou, příroda se mění podle ročního období i denního času.

7. den

Svazijsko - Zululand
Dnes se po snídani vydáme na jih do maličkého afrického království jménem Svazijsko. Cestu nám zpříjemní krásná krajina a vesnice, kterými budeme projíždět. Odpoledne vstoupíme opět do Jihoafrické republiky, do oblasti kdysi ovládané slavným Shaka Zulu. Další dvě noci strávíme v lodži na území soukromé rezervace sousedící s národním parkem St. Lucia.
Snídaně - oběd - večeře

8. den

Zululand
Dnes nás čeká poklidný start dne. Poté - podle sezony a aktuální aktivity zvěře - se vydáme na procházku nebo safari vozem do jedné z rezervací v této oblasti.
Snídaně – oběd – večeře

9. - 10. den

Drakensberg
Dnes se vydáme do vnitrozemí a budeme projíždět malebnou kopcovitou krajinou, která se v naší době zdá být zcela idylická. Nebylo tomu tak však vždy - tato oblast byla svědky mnoha bitev: bojovali zde Zuluové, Búrové i Britové.
Odpoledne dorazíme do majestátních Dračích hor. Posledních pár kilometrů cesty do horské lodže nás poveze terénní vůz, nebo můžeme jít pěšky. Nahoře nás čeká ubytování uprostřed opuštěné nádherné přírody s výhledy na okolní hory. Posaďte se na terasu svého srubu, dopřejte si skleničku výborného jihoafrického vína a užijte si výhledu na dominantu Dračích hor - Amphiteatre. V průběhu dalšího dne se vydáme na pěší túru na horský hřeben nad lodgí. Cestou se zastavíme u tisíce let sraých skalních kreseb Sanů.
Budeme se pohybovat po stezkách Dračích hor, kde nepotkáme za celý den ani živáčka, společnost nám budou dělat jenom paviáni a supi a můžeme tedy nerušeně obdivovat krásu hor a přírody.
Zájemci můžou vyrazit do okolí i v koňském sedle (není součástí programu).
Snídaně – oběd – večeře

11. - 12. den

Dolphin Coast
Po snídani sejdeme procházkou nebo se necháme svézt terénním vozidlem dolů z hor, kde na nás bude čekat náš expediční náklaďák. Vydáme se směrem k oceánu přes oblast Natal Midlands. Cestou se zastavíme na oběd (na vlastní náklady) v jednom z malých městeček, kterými budeme projíždět. Odpoledne dorazíme do lodge na břehu Indického oceánu. Z balkonu svého pokoje nebo z terasy se budeme moct zadívat do mořských vln a relaxovat. K večeři nás čeká tradiční rybí braai, připravený na terase lodge.
Další den budeme mít volný, můžete jej strávit procházkami po pláži, koupáním a sluněním na březích teplého Indického oceánu. Můžete navštívit pobřežní městečko, kde je řada restaurací a kaváren. Oběd a večeře na vlastní náklady.
Snídaně – večeře // Snídaně

13. - 14. den

Wild Coast
Časně ráno se vydáme na cestu. Mineme Durban a pojedeme podél jižního pobřeží do oblasti Wild Coast (Divoké pobřeží). Jak již název napovídá - jedná se o opravdu papenské území, které bylo vždycky stranou výstavby a díky tomu zde najdete africkou přírodu v její neposkvrněné podobě. Jsou zde nekonečné pláže, přírodní estuáry, zelené pahorky poseté tradičními vesnicemi kmene Xhosa.
Čekají nás dvě noci v této odlehlé části jihoafrického pobřeží a celý den budeme mít na bližší prozkoumání okolní přírody.
Snídaně - oběd - večeře

15. den

Frontier Country
Po snídani opustíme zelené pobřežní lesy a vydáme se na cestu na západ. První zastávka bude v muzeu Nelsona Mandely v městečku Umtata a odsud budeme pokračovat k rodišti tohoto velikána.
Pojedeme územím, kterému se říká Frontier Country. Tato oblast byla osídlena evropskými osadníky již kolem roku 1820 a byla dějištěm mnoha bitev. Dnešní noc strávíme v penzionu u městečka Grahamstown.
Snídaně – oběd - večeře

16. - 17. den

Garden Route
Dnes se vydáme na cestu časně ráno. Pojedeme po vyhlášené Garden Route. Naše první zastávka bude v národním parku Tsitsikamma, kde nás čekají procházky podél pobřeží k ústí řeky Storms.
Dále budeme pokračovat směrem ke Knysně a odvážlivci si budou mít možnost vyzkoušet nejvyšší bungee skok na světě (216m) - na vlastní náklady.
Večer dorazíme do Knysny, kde se na další dvě noci ubytujeme ve výborně položené lodgi s výhledem na lagunu.
Další den budeme mít volný a můžete jej využít k některé z mnoha aktivit, které Knysna nabízí: projížďka na mořském kajaku, vyjížďka na horském kole, návštěva místního townshipu, plavba na katamaránu ... (tyto aktivity jsou na vlastní náklady).
A nebo jen můžete relaxovat v některé z mnoha restaurací a kaváren na Waterfrontu.
Snídaně – oběd – večeře // Snídaně
V průběhu pobytu v Knysně jsou jeden oběd a jedna večeře na vlastní náklady.

18. - 20. den

Kapské Město
Ráno poklidná snídaně a poté vyrazíme po „pobřeží velryb“ do Kapského Města, kam dojedeme v pozdním odpoledni. Ubytování v lodži, která se nachází u moře v části města zvané Sea Point. Kapské Město (Mother City, jak se mu také říká) patří bezpochyby mezi nejkrásnější města na světě. Během dvou dní zde budeme mít čas podívat se na Cape Point, Hout Bay, Waterfront a další zajímavosti. Nesmí samozřejmě chybět ani ochutnávka na jedné z místních vinic. Také nás čeká výstup na Stolovou horu.
Snídaně

21. den

Odlet z Kapského Města
Ráno snídaně, dopoledne volno a odpoledne transfer na letiště a odlet zpět do Evropy.

22. den

Přílet do Prahy

Ubytování

Hotel Greenfire Lodge Drakensberg

Popis
Drifters Drakensberg Lodge se nachází v odlehlé části severních Dračích hor v nadmořské výčce 1 800m.
Ubytování a vybavení
Ubytování je v dřevěných srubech, každý je vybaven krbem a koupelnou s WC. Hostům je zde k dispozici restaurace s krbem a útulný bar s výhledem na známý Amphitheatre. Zahrada, venkovní posezení, společenská místnost, snídaňová restaurace, letní terasa, krb, bazén, bar.
Aktivity
Nejoblíbenější aktivitou v okolí je samozřejmě turistika. Vysoké hory, hluboká údolí, vodopády - to vše je ideálním prostředím pro pěší túry nebo výlety na koních. Na rozsáhlých soukromých pozemcích kolem lodge jsou značené pěší trasy. Najdete zde kolonii supů a na svých výšlapech potkáte stáda největších antilop - antilop losích.
Velká vodní nádrž plná ryb zase láká k rybaření, nebo se po celodenní túře můžete osvěžit v malém bazénu s dechberoucím výhledem na okolní hory. Den zakončete skleničkou jedinečného jihoafrického vína na terase restaurace.

Hotel Greenfire Lodge Hazyview
Popis
Lodge se nachází nedaleko městečka Hazyview a pouhých 25km od Krugrova národního parku. Samotná lodge je postavená ve stylu srubu na kůlech a je z ní krásný výhled na řeku Sabie, která protéká přímo pod ní. Lodge se nachází na rozsáhlém pozemku a obklopuje ji původní tropický les.
Ubytování a vybavení
K ubytování slouží 14 dvoulůžkových pokojů s koupelnou a WC. Pokoje jsou vybaveny větrákem. Zahrada, venkovní posezení, společenská místnost, snídaňová restaurace, parkování, letní terasa, kuchyňka, gril, bazén, bar.
Aktivity
Rozsáhlé pozemky kolem lodge můžete využít k procházkám, jsou zde udržované a značené stezky. Při procházce můžete spatřit různé druhy antilop a množství exotického ptactva. Po dni plném safari si můžete odpočinout u bazénu nebo vychutnat západ slunce v místním baru. V nedalekém adrenalinovém centru můžete vyzkoušet rafting, jízdu na horských kolech nebo čtyřkolkách, případně si s partou kamarádů zahrát paintball.
Greenfire Lodge je ideálním výchozím bodem nejen pro safari v Krugerově národním parku, ale i pro výlety na Panorama Route a vyhlášený Blyde River Canyon.

Drifters Zululand Lodge
Popis
Tato lodge je situována v lese s soukromé přírodní rezervaci sousedící s národním parkem False Bay, nedaleko známé rezervace Hluhluwe. Poloha je ideální jak pro náštěvu jezera St. Lucia a jeho okolí, tak i rezervací v severní části provincie KwaZulu-Natal.
Ubytování a vybavení
Ubytování v Drifters Zululand Lodge je v pokojích typu suite. Každý z nich má halu, koupelnu a terasu s výhledem na False Bay.
Aktivity
Lodge se nachází na území soukromé rezervace a hosté zde můžou využívat několik značených tras k procházkám, na kterých běžně spatříte zebry, pakoně a další africká zvířata. Po procházce můžete relaxovat v bazénu.
Je možné objednat safari v otevřeném voze v nedaleké rezervaci Hluhluwe.

Greenfire Lodge Dolphin Coast
Popis
Dolphin Coast Lodge je přímo na pláži Indického oceánu v klidné pobřežní vesnici Umdloti, 20 minut jízdy severně od Durbanu. V pěším dosahu najdete řadu restaurací a obchůdků. Z terasy lodge nebo balkonu svého pokoje můžete často spatřit delfíny nebo velryby (v zimním období). Jedinečné jsou zde zejména východy slunce, které se vynoří z vln Indického oceánu. Tento zážitek můžete díky obrovským oknům pozorovat přímo ze své postele!
Ubytování a vybavení
12 dvoulůžkových pokojů s vlastním příslušenstvím, balkonem a výhledem na moře. Venkovní posezení, slunečníky a lehátka, prádelna, parkování, letní terasa, gril, bazén.
Aktivity
Z lodge máte přístup přímo na krásné pláže Indického oceánu, nenechte si ujít dlouhou procházku ráno před snídaní.
Můžete se vydat na některou ze značených vycházkových tras v okolí a nebo jen relaxovat u bazénu. Windsurfing, vodní sporty, trasa pro jogging, terasa na slunění, surf, kajaky.
Krátkou procházkou po pláži dojdete do centra vodních sportů, kde můžete vyzkoušet řadu aktivit, například paddleboarding nebo kitesurfing.

Greenfire Lodge Knysna
Popis
Knysna Lodge se nachazí na břehu stejnojmenné laguny. Z terasy lodge je krásný výhled na lagunu a dvě skály (Knysna Heads), které "střeží" přístup z oceánu do laguny.
Jak centrum města, tak Waterfront s četnými obchody a restauracemi jsou v dochozí vzdálenosti od lodge.
Ubytování a vybavení
Knysna Lodge má celkem 17 pokojů, všechny jsou s vlastním příslušenstvím a výhledem na moře/lagunu. V pokojích jsou trezory, varná konvice a káva a čaj.
Aktivity
Knysna a okolí nabízí celou řadu aktivit: od golfu přes procházky, vyjížďky na kolech či terénních čtyřkolkách, projížďky lodí po laguně nebo pozorování velryb (v zimních měsících). Kolem velké části laguny vede stezka pro pěší/kola.

Greenfire Lodge Cape Town
Popis
Cape Town Lodge se nachází na pobřeží ve známé čtvrti Sea Point. Tato příjemná lodge je ideální pro objevování Kapského Města i okolí. 50 metrů od zahradních vrátek začíná mnoho kilometrů dlouhá promenáda podél Atlanstkého oceánu. Můžete ji využít nejen k procházkám, ale - jako mnoho místních - i třeba k rannímu proběhnutí.
Ubytování a vybavení
V lodgi je celkem 12 pokojů s vlastním příslušenstvím. Můžete si pronajmout i privátní penthouse - s kuchyní, se střešní zahradou a úžasným výhledem na oceán.
Hostům je k dispozici společenská místnost s krbem a pohodlnými koženými pohovkami.
Aktivity
Atraktivní promenáda podél pobřeží, řada obchodů a restaurací v bezprostřední blízkosti lodge. Na vyhlášený Waterfront můžete dojít delší procházkou podél moře, nebo cesta trvá necelých 10 min. jízdy autem/taxi.

Greenfire Lodge Johannesburg
Popis
Tato lodge se nachází v severovýchodní části Johannesburgu ve čtvrti Northcliff. Je ideálním výchozím bodem pro další cesty nejen po Jihoafrické republice. Je umístěna v blízkosti nákupních center i restaurací, zároveň však nabízí africkou atmosféru a klid zahrady.
Ubytování a vybavení
K odpočinku před nebo po cestě můžete využít nejen zahradu, ale také bazén či restauraci a v obchodě můžete doplnit vše, na co jste třeba při balení na dovolenou zapomněli.
Ubytování je dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím.
Aktivity
Na místě je možné objednat denní výlety (Soweto, Pretoria, muzeum Apartheidu, Lion Park...) a další služby.

Zájezd skončil a co dál?

Když už jste dojeli tak daleko, rozhodně byste měli zvážit setrvání v Kapské oblasti alespoň na několik dalších dní. Navštivte proslulou vinařskou oblast v okolí Stellenbosch, nebo romantické a turisty zcela opomíjené západní pobřeží. A nebo si jen užijte zábavy, vynikajících restaurací a skvělého nakupování v Kapském Městě. Pokud se chcete podívat ještě dál, za hranice Jihoafrické republiky, pak můžete přeletět na pár dní k Viktoriiným vodopádům. Nabídku na program vám rádi vytvoříme na základě vašich požadavků.

Důležitá informace

Během této cesty budete spát v jednoduchých lodžích. Program je pro pohodově laděné účastníky se smyslem pro dobrodružství. V průběhu cesty je naplánována řada pěších výletů, je tedy nutné být vybaven standardní fyzickou kondicí, malým batůžkem a kvalitními botami na chození.

Možnosti ubytování

×