800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPanorama Route & Krugerův NP

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

PRAHA – JOHANNESBURG
Odlet z Prahy do Johannesburgu (s mezipřistáním v některém evropském městě).

2. den

JOHANNESBURG
Přílet do Johannesburgu, přivítání s průvodcem, který Vás odveze do hotelu. Odpoledne proběhne exkurze do Gold Reef City, které je replikou Johannesburgu za starých časů. Uděláte si výlet do minulosti na starém velocipedu nebo se můžete jen tak procházet mezi starými domy, navštívit podzemí, podívat se na ukázku odlévání zlatých prutů nebo si vychutnat taneční představení horníků. Nocleh v Johannesburgu.

3. den

JOHANNESBURG
Snídaně. Po snídani následuje celodenní výlet do nejslavnějšího ghetta na světě – Soweto, satelitního městečka u Johannesburgu, které se stalo symbolem boje proti apartheidu. Zde navštívíte jedinou ulici na světě, ze které pocházejí dva nositelé Nobelovy ceny, dále památník Hectora Petersena a nemocnici Chris Hani Baragwanath Hospital. Následuje průvodcovaná prohlídka Muzea Apartheidu, kde se dozvíte něco o zkušenostech milionů černých obyvatel s rasovou segregací. Nocleh v Johannesburgu.

4. den

JOHANNESBURG – PANORAMA ROUTE
Snídaně. Po snídani si vyzvednete svoje auto a vyrazíte na cestu Panorama Route, která je jednou z nejkrásnějších a nejpopulárnějších destinací v Jižní Africe. Panorama Route vede rozeklaným pohořím severního Drakensbergu. Vychutnáte si pitoreskní krajinu v okolí malého města Sabie v provincii Mpumalanga. Nocleh v provincii Mpumalanga.

5. den

PANORAMA ROUTE
Snídaně. Dnes strávíte celý den na Panorama Route, uvidíte Blyde River Canyon, kterého snadno dosáhnete z Graskopu po R532. Jen několik kilometrů na sever se nachází známé vyhlídkové místo „God´s Window“, ze kterého je nádherný výhled na Lowveld. Kaňon řeky Blyde začíná v „Bourke´s Luck Potholes“, což jsou pitoreskní a působivé útvary a strže vymleté během milionů let erozní činností. Konec kaňonu pak najdete u trojice na sebe nalepených, válcovitých kopců „Three Rondavels“. Z mnoha výhodně umístěných vyhlídkových míst máte možnost spatřit až 33 km kaňonu, který Vás uchvátí svou scénickou krásou. Dalším místem, které stojí za návštěvu, je historická hornická vesnice Pilgrim´s Rest. Nocleh v provincii Mpumalanga.

6. den

PANORAMA ROUTE – GREATER KRUGER PARK
Snídaně. Po snídani pokračujeme autem do rezervace Timbavati Private Nature Reserve do tábora Gomo Gomo. Odpoledne nasednete do aut 4×4 a vyrazíte na odpolední safari. S pomocí Vašeho průvodce a stopaře uvidíte během cesty divokou zvěř a zároveň se o ní něco dozvíte. Po 2 – 3 hodinách safari proběhne „sundowner“ – drink při západu slunce v buši a poté se vrátíte do kempu již za tmy. K dispozici budou také silné svítilny, takže když budete mít štěstí, zahlédnete některá noční zvířata. Nocleh v rezervaci Timbavati.

7. den

GREATER KRUGER PARK
Dnes se vstává za úsvitu, zhruba v 6 hodin ráno je odjezd na ranní safari. Po návratu ze safari si vychutnáte pozdní snídani. Volné odpoledne. Nocleh v rezervaci Timbavati.

8. den

GREATER KRUGER PARK – JOHANNESBURG – PRAHA
Brzy ráno proběhne safari a po něm pozdní snídaně. Odjezd do Johannesburgu, odevzdání auta v půjčovně a odlet do další destinace. Tou může být Praha, jiné místo v Jihoafrické republice nebo například Viktoriiny vodopády v Zimbabwe. (pro možnosti a ceny kontaktujte CK Air Marine nebo svého prodejce).

9. den

PRAHA
Přílet do Prahy (s mezipřistáním v některém evropském městě).

Povinný příplatek

- letištní taxy (9 600 Kč, dle dopravce)

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Durban

16°C Převážně oblačno

Johannesburg

18°C Jasno

Porth Elizabeth

13°C Jasno

Pretoria

18°C Skoro jasno

×