800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyRangerem v Africe

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy/Vídně do Johannesburgu.

2. den

Port Elizabeth - safari Po příletu do Johannesburgu přestoupíte na domácí linku a přeletíte do Port Elizabeth. Na letišti vás uvítá zástupce Marco Polo a autem vás odveze do soukromé přírodní rezervace. Po příjezdu ubytování ve stylové africké lodgi. Po odpočinku vyrazíte na své první večerní safari v autě 4x4 s profesionálním rangerem a jeho týmem. Během večerní projížďky africkou přírodou si začnou vaše oči zvykat na jiné světlo, barvy, stíny a budete se učit vidět zvířata. Večer jsou aktivní kočkovité šelmy, lišky, šakali a mnohé další druhy. Samozřejmostí jsou gazely, antilopy, zebry a další býložravci.Po návratu do lodge bude připravena večeře, po které následuje schůzka nad programem dalšího dne, jeho cílů pro stopování a aktivit. Chaloupky mají typickou doškovou střechu a zapadají do rázu místní krajiny a prostředí. Celá lodge je položena do upravené zahrady s typickou africkou květenou. Součástí „kempu“ je velká společenská místnost, terasa s výhledem do buše a bazén. Večeře a brunche lze podávat pod otevřeným nebem u ohniště v kruhové ohradě nazvané „boma“. (Lalibela Game Reserve)

3. - 6. den

Safari, safari, safari Během následujících čtyř dní budete vyrážet za zvěří a stopovat ji v Land Roveru. Vzhledem k rozlehlosti buše nikdy nebudete tušit, co objevíte. Každý plán se bude operativně přizpůsobovat a měnit dle situace. Prioritou jsou vaši „zvířecí pacienti“. Stanovené cíle budete naplňovat, ale počasí, pohyb zvěře a jakékoliv nenadále situace váš plán snadno změní. V okamžiku, kdy najdete vhodného pacienta, ranger ho uspí výstřelem s uspávací injekcí. Musíme vyčkat než sérum zabere a zvíře bezpečně usne. V tento okamžik je třeba jednat rychle. Vaše asistence tak může k úspěchu přispět. Jde-li o nosorožce, je třeba vyčistit uši od cizopasníků, identifikovat konkrétní zvíře a ochránit ho tak před pytláky. Najdete-li lva, odeberete vzorek krve, ověříte březost, popř. dáte antikoncepci. U sloních samic, které se snadno přemnožují, jde o aplikaci antikoncepce. Přiblížení k těmto gigantům je samo o sobě velkým zážitkem. Po ukončení potřebných procedur se vrátíte do bezpečí auta a počkáte až se zvíře probere. Zkontrolujete, že je v pořádku v bezpečí a vyrážíte za dalším pacientem…(Lalibela Game Reserve)

7. den

Dnešní den je posledním rozloučením se safari. Ráno vyrazíte do přírody na poslední expedici. Po návratu a snídani již bude čekat auto, které vás odveze na letiště v Port Elizabeth. Přes Johannesburg odlet do Prahy/Vídně.

8. den

Návrat do Prahy v odpoledních hodinách.

Hotel LALIBELA GAME RESERVE 4*

Popis

Lalibela Private Game Safari nabízí ubytování ve třech lodgích - Lentaba, Mark´s Camp a Tree Tops. Každá nabídne maximální úroveň pohodlí při zachování kouzla africké přírody. Chalety mají doškové střechy, které neruší okolní krajinu a naopak zdůrazní blízkost přírody. Celá lodge je položena do upravené zahrady s typickou africkou květenou. Součástí „kempu“ je velká společenská místnost, terasa s výhledem do buše a bazén. Večeře a brunche lze podávat pod otevřeným nebem u ohniště v kruhové ohradě nazvané „boma“.

Ubytování

Každý pokoj má vlastní terasu s výhledem do okolní přírody. Každý host má tak šanci při pohledu z křesla zahlédnout některé z divokých afrických zvířat.

Vybavení

Venkovní posezení, restaurace, recepce, letní terasa, gril, bazén.

Počasí

Durban

21°C Převážně oblačno

Johannesburg

26°C Skoro jasno

Porth Elizabeth

19°C Skoro jasno

Pretoria

30°C Jasno

×