800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyShongologo express

SHONGOLOLO EXPRESS - The Southern Cross (Jižní kříž) patří k nejstarším a nejznámějším vlakům světa. Na jeho palubě zažijete dobrodružnou výpravu za nejkrásnějšími místy Botswany, Zambie, Zimbabwe, JAR, Mosambiku a Svazijska. Ubytování je zajištěno v pohodlných kajutách ve speciálně upravené vlakové soupravě, v níž nechybí jídelna, společenská místnost, bar či restaurace. Přejezdy probíhají většinou v noci. Výlety dané programem jsou organizovány ve 12-ti místných vozech s profesionálním průvodcem a řidičem. Shongololo Express patří bezesporu k mimořádným cestovatelským zážitkům. Je fascinující kombinací dopravy v legendárním vlaku střiženém v britském imperiálním stylu a četných výprav za největšími atrakcemi a kulturou exotického jihu Afriky.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET Z PRAHY
Sraz skupiny na letišti Praha – Ruzyně. Odlet do Johannesburgu.

2. den

JOHANNESBURG
Přílet do Johannesburgu v dopoledních hodinách, transfer do hotelu, odpoledne fakultativně návštěva Golden Reef City. Následuje večeře (v ceně). Nocleh.

3. den

PRETORIE, SOWETO
Pretorie „město Jakarand“ je hlavním městem Jižní Afriky. Navštívíte Union building, dům Paula Krugera, památník Voortrekerů a další zajímavá místa. V Sowetu uvidíte dům Nelsona Mandely a památník Hectera Petersona.

4. den

SVAZIJSKO
Nejprve projedete přírodní rezervací Hlane a poté navštívíte další zajímavá místa této hornaté země. Mezi ně patří například Svazijské muzeum umění a královská vesnice.

5. a 6. den

MAPUTO – MOSAMBIK
Značný vliv portugalského živlu a noční život na břehu Indického oceánu – takové je Maputo. Návštěva nádraží, navrženého samotným Eiffelem, katolické katedrály a Casa do Ferro – neobvyklé stavby složené z kovových částí. Možnost výletu na ostrov Xefina na domorodém plavidle s grilováním ryb.

7. a 8. den

KRUGERŮV NP – JAR
Jeden z největších národních parků světa, je domovem tzv. velké africké pětky (lev, slon, nosorožec, buvol a leopard) a mnoha dalších druhů savců, plazů, ptáků. Návštěva parku s přenocováním jistě překoná Vaše očekávání.

9.den

PANORAMA ROUTE – JAR
Tato cesta Vás provede nejkrásnějšími místy Jihoafrické republiky se zastávkami u kaňonu řeky Blyde River, na vyhlídce Gods Window, u vodopádů Mac Mac a ve starém zlatokopeckém městečku.

10. den

SOUTPANSBURG – VENDA – – JIŽNÍ AFRIKA
Krajinou baobabů dojedeme k jezeru Jundazi – spirituálnímu místu lidí kmene Venda, navštívíme oblast, kde se pěstuje čaj a poobědváme ve městě Thohayndu. Odpoledne návštěva ovocné farmy a domorodé vesnice Tshakhu­ma s ukázkami řezbářských řemeslných dovedností.

11. den

VELKÁ PEVNOST ZIMBABWE
Tato 700 let stará, po egyptských pyramidách největší kamenná stavba Afriky, je dodnes záhadou pro archeology. Během procházky mezi ruinami ucítíte atmosféru tohoto tajemného místa.

12. den

BULAWAYO – MATOBO NP
Prohlídka koloniálního městečka Bulawayo, poté návštěva „Umě­lecké galerie či Žulových pomníků“, jak se často říká skalním útvarům v srdci Matobské vrchoviny. Nad tímto místem, kde je pohřben i Cecil John Rhodes, krouží páry vzácných orlů černých. Možnost grilování pod širým nebem.

13. den

MLIBIZI A ZAMBEZI
Návštěva domorodé vesnice kmene Ndebele a Tonga. Poté se přesuneme do scénické oblasti řeky Mlibizi a Zambezi, kde se projedeme lodí do Sloní zátoky.

14. den

NP HWANGE – ZIMBABWE
Celodenní výlet do NP Hwange, rezervace s největší populací buvolů a slonů na území Zimbabwe. Navštívíte Devil’s Gorge, roklinu mezi vodopády a jezerem Kariba, po kterém se též projedete lodí.

15. den

LIVINGSTONE – ZAMBIE
Na opačném břehu řeky Zambezi Vás čekají rezervace Mosi a Tunya, známé svou největší populací nosorožců, i samotné městečko Livingstone, kde navštívíte místní školu a Livingstonovo muzeum.

16. den

NP CHOBE – BOTSWANA
Celodenní návštěva unikátní přírodní rezervace s největšími stády slonů a zeber na světě.

17. den

VKCTORIINY VODOPÁDY
Domorodci je nazývali „voda stoupající vzhůru", legendární objevitel David Livigstone byl jimi ohromen. Podniknete procházku deštným pralesem k samotným vodopádům, návštěvu domorodé vesnice a domorodého trhu.

18. den

ODLET DO PRAHY
Transfer na letiště, odlet do Prahy.

19. den

PŘÍLET DO PRAHY

Cena zahrnuje

• leteckou přepravu a letištní taxy
• 1x noc v 3 hotelu v Johannesburgu po příletu
• transfery
• ubytování kategorie COMODORE (s klimatizací) zahrnuje snídaně a večeře (bez nápojů)
• výlety dané programem zájezdu včetně vstupů do národních parků a rezervací

Počasí

Durban

17°C Převážně oblačno

Johannesburg

18°C Jasno

Porth Elizabeth

14°C Převážně oblačno

Pretoria

20°C Jasno

×