800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší z Jihoafrické republiky

  • 2x safari v otevřených teréních vozech
  • Victoria & Alfed Waterfront, Mys Dobré naděje

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Johannesburgu.
2. den: Přelet do Johannesburgu, transfer do hotelu, ubytování. Odpoledne okružní jízda městem a podle časových možností návštěva legendárního černošského předměstí Soweto, kde se v 70. letech minulého století začal psát příběh pádu apartheidu. Po cestě do Pretorie prohlídka Voortrekker Monument - památníku bitvy u Blood River. Nocleh v Pretorii.
3. den: Po snídani odjezd do hlavního města JAR – Pretorie. Zastávka na náměstí Church Square či u vládních budov. Průjezd krajinou Východního Transvaalu. Cestou navštívíme zlatokopecké městečko Pilgrim´s Rest. Nocleh v Graskop.
4. den: Snídaně. Celodenní putování vrchovinou Drakensberg. Navštěva Blyde River Canyon, jenž připomíná známý Velký kaňon v USA, následuje God’s Window a vyhlídka na Three Rondawels – skály podobající se domorodým obydlím. Dále navštívíme vodopády Lisboa a Berlin. Ubytování v privátní rezervaci Karongwe Game Reserve, večeře (v ceně), nocleh.
5. den: Časně ráno safari v rezervaci Karongwe, která je součástí tzv. Velkého Krugerova národního parku. Během safari uvidíte řadu afrických zvířat a při troše štěstí i tzv. Velkou pětku. Následuje snídaně, volno, oběd (v ceně). Odpolední čaj a další safari v terénních vozech s rangerem. Po večeři (v ceně) možnost vychutnat si africkou divočinu v atmosféře praskajícího ohně. Nocleh v rezervaci Karongwe Game Reserve.
6. den: Časně ráno další safari (opět v ceně). Snídaně, odjezd na letiště v Johannesburgu a odlet do Kapského Města, transfer do hotelu. Nocleh v Kapském Městě.
7. den: Snídaně. Celodenní výlet k Mysu Dobré naděje, kde se potkávají vody Indického a Atlantického oceánu. Rovněž navštívíme městečko Simon’s Town proslulé kolonií tučňáků a v Hout Bay budete mít možnost vydat se na výpravnou plavbu lodí k ostrovu tuleňů (vstupy fakultativně). Nocleh v Kapském Městě.
8. den: Snídaně. Dopoledne Vás čeká prohlídka Kapského Města a jízda lanovkou na Stolovou horu, odkud budete mít jedinečnou možnost spatřit Kapské Město z jiné perspektivy. Odpoledne výlet do městečka Stellenbosch s ochutnávkou vína. Nocleh v Kapském Městě.
9. den: Snídaně. Volné dopoledne můžete strávit u promenády Victoria & Alfed Waterfront s možností návštěvy nákupního centra. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.
10. den: Přílet do Prahy.

Počasí

Durban

24°C Jasno

Johannesburg

22°C Jasno

Porth Elizabeth

20°C Skoro jasno

Pretoria

23°C Jasno

×