800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší z Jižní Afriky

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odlet z Prahy.

2. den

přílet do Johannesburgu, transfer do hotelu, ubytování. Odpoledne okružní jízda městem a podle časových možností fakultativně návštěva Golden Reef City, bývalého zlatokopeckého městečka, přeměněného na zábavní park. Možnost zhlédnutí postupu odlití zlaté cihly a cesty výtahem do nitra zlatého dolu. Nocleh v Johannesburgu.

3. den

po snídani odjezd do hlavního města JAR – Pretorie. Návštěva památníku bitvy u Blood River a krátká prohlídka města. Průjezd typickou krajinou Východního Transvaalu a podle časových možností návštěva několika vodopádů. Ubytování v Graskopu.

4. den

snídaně. Celodenní putování vrchovinou Drakensberg. Návštěva Blyde River Canyon, jenž připomíná známý Velký kaňon v USA, následuje God’s Window a vyhlídka na Three Rondawels – skály podobající se domorodým obydlím. Dále navštívíme vodopády Mac Mac, Lisboa a Berlin a bývalé zlatokopecké městečko Pilgrim’s Rest. Návrat do hotelu, nocleh.

5. den

snídaně. Celodenní putování světoznámou rezervací Kruger. Výlet patří k nezapomenutelným zážitkům, neboť nabízí ve volné přírodě pozorování řady druhů afrických zvířat. Při troše štěstí spatříte i tzv. velkou pětku – tedy slona, nosorožce, lva, leoparda a buvola. Nocleh v Kruger NP.

6. den

snídaně. Přejezd na letiště v Johannesburgu a odlet do Kapského Města, transfer do hotelu. Odpoledne prohlídka města, která bude v případě pěkného počasí zakončena výletem na velkolepou Stolovou horu (fakultativně).

7. den

snídaně. Celodenní výlet k Mysu Dobré naděje, kde se potkávají vody Indického a Atlantického oceánu. Navštívíme městečko Simon’s Town proslulé kolonií tučňáků a v Hout Bay budete mít možnost vydat se lodí k tulenímu ostrovu (vstupy fakultativně).

8. den

snídaně. Volné dopoledne budete moci strávit v nákupní promenádě Victoria Alfred Waterfront nebo se vydat na fakultativní výlet lodí na ostrov Robben Island, nahlédnout do historie JAR a spatřit Kapské Město se Stolovou horou z jiné perspektivy. Odpoledne výlet do městečka Stellenbosch s ochutnávkou skvělého vína.

9. den

snídaně. Individuální program. Odpoledne transfer na letiště v Kapském Městě a odlet do Prahy.

10. den

přílet do Prahy.

11. den

PRODLOUŽENÍ VIKTORIINY VODOPÁDY Možnost prodloužení zájezdu o Viktoriiny vodopády v Zimbabwe. Program zahrnuje dvě noci ve Victoria Falls, prohlídku vodopádů, plavbu po řece Zambezi a tradiční vystoupení domorodých tanečníků.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Durban

19°C Skoro jasno

Johannesburg

18°C Jasno

Porth Elizabeth

15°C Jasno

Pretoria

19°C Bouřky

×