800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelký okruh Jižní Afrikou

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

PRAHA – JOHANNESBURG
Odlet z Prahy do Johannesburgu (s mezipřistáním v některém evropském městě).

2. den

JOHANNESBURG
Přílet do Johannesburgu, přivítání s průvodcem. Váš program začíná prohlídkou Pretorie, jednoho ze tří hlavních měst JAR. Město je také známé pod názvem „Jacaranda city“ díky množství purpurových stromů Jacaranda, které lemují ulice a kvetou v říjnu / listopadu. Prohlídka zahrnuje návštěvu „Union Buildings“ – administrativního střediska JAR a také památníku Voortrekker Monument. Později odpoledne dorazíte do kulturní vesnice kde nás čeká tradiční africké přivítání a africké tance, po kterých následuje večeře. Nocleh v tradiční vesnici poblíž Johennesburgu.

3. den

JOHANNESBURG – PANORAMA ROUTE – GRASKOP
Po brzké snídani zamíříme na východ k Panorama Route, která je jednou z nejkrásnějších a nejpopulárnějších destinací v Jižní Africe. Panorama Route vede rozeklaným pohořím severního Drakensbergu. Navštívíte Pilgrims Rest, staré zlatokopecké město, a kaňon řeky Blyde River. Vychutnáte si výhled na Lowveld z vyhlídkového místa „God´s Window“. Samotný kaňon řeky Blyde začíná v „Bourke´s Luck Potholes“, což jsou pitoreskní a působivé útvary a strže vymleté během milionů let erozní činností. Konec kaňonu pak najdete u trojice na sebe nalepených, válcovitých kopců „Three Rondavels“. Nocleh v Graskopu.

4. den

GRASKOP – KRUGER NATIONAL PARK
Snídaně. Po snídani je na programu světově proslulý Krugerův Národní Park. Park byl založen 1898 a táhne se do délky 350 km od severu k jihu podél hranice s Mozambiquem. Parkem budete projíždět autobusem a je tedy velká možnost, že uvidíme některá zvířata z „Big 5“. Jelikož se zvířata mohou volně pohybovat velkým prostorem, není nikdy jisté, na která narazíte. Pro ty, kteří chtějí, je zde možnost fakultativního výletu – vzrušujícího safari v otevřeném voze (nutno rezervovat dopředu). Nocleh v Kruger Park Rest Camp.

5. den

KRUGER NATIONAL PARK
Dnes budete vstávat za úsvitu a máte celý den na sledování divokých zvířat z pohodlí našeho autobusu. Nocleh v Kruger Park Rest Camp.

6. den

KRUGER NATIONAL PARK – PRIVATE GAME RESERVE
Po snídani odjezd do soukromé rezervace poblíž Hoedspruit, kam dorazíte v době oběda. Odpoledne nasednete do aut 4×4. S pomocí Vašeho průvodce a stopaře uvidíte během cesty divokou zvěř a zároveň se o ní něco dozvíte. Po několika hodinách zastavíte na drink při západu slunce a poté se vrátíte do kempu. Severní část tůry zakončíte tradiční africkou večeří Boma a posezením u ohně pod africkým sluncem. Nocleh v Private Game Lodge.

7. den

PRIVATE GAME RESERVE – PORT ELIZABETH
Brzy ráno vyrazíte na ranní safari, po kterém následuje pozdní snídaně a odhlášení z kempu. Po odhlášení Vás čeká zhruba 5-ti hodinový transfer na letiště v Johannesburgu a odlet do Port Elizabeth (cca 1,5 h.). Po příletu se setkáte s průvodcem, který Vás odveze do hotelu. Nocleh v Port Elizabeth.

8. den

PORT ELIZABEHT – KNYSNA
Po snídani odjezd do Národního Parku Tsitsikama a poté do města Knysna. Město má nádhernou polohu u rozsáhlé laguny a je ideální základnou pro prozkoumávání Garden Route. The Garden Route je oblast podél jižního pobřeží Afriky, proslavená nádhernými přírodními scenériemi – členitým pobřežím, pralesy, působivými útesy, horami a klidnými lagunami. Nocleh ve městě Knysna.

9. den

KNYSNA
Snídaně. Během dopoledne návštěva ústřicové farmy, kde budete mít možnost ochutnat ústřice a zapít je výtečným vínem. Odpoledne se nalodíte na loď, která Vás převeze přes Knysna Lagoon do Featherbed Nature Reserve. Knysna má velmi populární pobřeží s mnoha restauracemi, puby a obchody. Nocleh vě městě Knysna.

10. den

KNYSNA – HERMANUS
Snídaně. Dnes se vydáte na západ do města Hermanus, které je proslulé tím, že se sem stahují velryby, aby zde přivedly na svět své mladé (červenec – listopad). Nocleh ve městě Hermanus.

11. den

HERMANUS – STELLENBOSCH
Snídaně v hotelu. Volné dopoledne k prozkoumávání města Hermanus na vlastní pěst. Po obědě zamíříte podél scénického pobřeží přes Kleinmond a Gordon´s Bay do Stellenbosch. Nocleh ve městě Stellenbosch.

12. den

STELLENBOSCH – CAPE TOWN
Snídaně. Dnes navštívíte nejslavnější vinice Jihoafrické Republiky a ochutnáte místní výtečná vína. Oběd na vinici je zahrnut v ceně. V pozdním odpoledni budete pokračovat do Kapského města, kde se ubytujete v hotelu a rozloučíte s průvodcem. Nocleh v Kapském městě.

13. den

KAPSKÉ MĚSTO
Snídaně a volné dopoledne. Odpoledne proběhne výlet na Stolovou horu. Budete vyzvednuti v hotelu a spolu s ostatními účastníky výletu a průvodcem se nejdříve vydáte lanovkou (jízdné cca 130 ZAR není zahrnuto v ceně) na majestátní Stolovou horu, která nabízí skutečně spektakulární výhledy na město, pláže a moře z výšky 1.086 m. Poté následuje prohlídka Kapského města (budovy parlamentu, City Hall, Castle of Good Hope, Bo-Kaap, Green Market Square, District Six). Na závěr výletu navštívíte malé pobřežní město Bloubergstrand, odkud je asi nejznámější pohled na Stolovou horu. Nocleh v Kapském městě.

14. den

KAPSKÉ MĚSTO
Snídaně. Volný den v Kapském městě. Možno využít naší nabídky fakultativních výletů například na ostrov Robben Island nebo na mys Cape Point. Nocleh v Kapském městě.

15. den

KAPSKÉ MĚSTO
Snídaně. Volný den v Kapském městě. Možno využít naší nabídky fakultativních výletů, zahrát si golf na jednom z mnoha okolních hřišť nebo absolvovat jiné aktivity. Nocleh v Kapském městě.

16. den

KAPSKÉ MĚSTO A ODLET
Snídaně. V určenou hodinu transfer na letiště a odlet do Prahy (s mezipřistáním v některém evropském městě).

17. den

PRAHA
Přílet do Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Durban

26°C Jasno

Johannesburg

27°C Jasno

Porth Elizabeth

18°C Skoro jasno

Pretoria

28°C Jasno

×