800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySafari Kruger, Panorama Route a Pretoria s českým průvodcem / Singles Collection

    V Jihoafrické republice najdete nádhernou krajinu, hojnost divokých afrických zvířat, rozlišné kultury, příjemné klima a „civilizaci“ na úrovni té evropské. Toto vše z ní dělá velmi zajímavou turistickou destinaci. Jihoafrická republika je obrovská země – přibližně tak velká jako celá Evropa – a vyznačuje se neuvěřitelnou přírodní i kulturní rozmanitostí: najdete tu rozpálené pouště i zasněžené vrcholky hor, primitivní křovácké národy i vyspělou západní civilizaci.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Expediční vozidlo

Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.

Průvodce

Průvodce, který vás bude po celou dobu doprovázet, je opravdový profesionál. Každý z průvodců prošel náročným tréninkem, než mu bylo umožněno samostatně doprovázet skupiny na těchto expedicích. Všichni průvodci mají rozsáhlé znalosti africké fauny i flóry, vyznají se ve stopování zvěře a umění naslouchat zvukům buše. Perfektní řidičské dovednosti a znalost první pomoci jsou samozřejmostí. Všichni průvodci jsou členy jihoafrické asociace průvodců (Field Guides Association of Southern Africa). Člověk, který vede vaší expedici je doslova a do písmene "holka pro všechno": řidič, průvodce, stopař, kuchař, psycholog, bavič, plánovač a stratég, kamarád, horský vůdce ... pojeďte na jednu z afrických expedic v náklaďáku a uvidíte, o kolik profesí si tento seznam rozšíříte.

1. den

Odlet z Prahy
Setkání s průvodcem na letišti a odlet na poznávací zájezd do Jihoafrické republiky. (V případě zájmu můžeme zajistíme letenky s odletem z Vídně, Mnichova...)

2. den

Přílet do Johannesburgu, prohlídka Soweta
Dopoledne přílet do Johannesburgu. Po příletu a vyřízení vstupních formalit bude následovat transfer do lodge (cca 45 min.) a ubytování.
V lodgi si můžete dát oběd (na vlastní náklady) a odpoledne se vydáme pod vedením místního průvodce na prohlídku vyhlášeného Soweta. Soweto (South West Townships) je domovem miliónů lidí a zároveň živým památníkem apartheidu. Uvidíte zde původní domy dvou držitelů Nobelovy ceny míru: Nelsona Mandely a Desmonda Tutu. Součástí výletu je také návštěva muzea Hectora Pietersona.
V podvečer se vrátíme do lodge, kde se můžete i navečeřet (na vlastní náklady).
Po večeři se seznámíme s naším řidičem/průvodcem, který nás povede na safari a zároveň bude následovat briefing v náklaďáku a seznámení s ním.

3. den

Johannesburg – soukromá rezervace Balule
V časných ranních hodinách pro nás bude připravená v lodgi snídaně a hned po ní vyrazíme naším expedičním náklaďákem z Johannesburgu. Vydáme se na východ do provincie Mpumalanga a cestou budete mít možnost obdivovat její krásnou kopcovitou krajinu. Uděláme si zastávku v historickém městečku Dullstroom, které patří díky své nadmořské výšce (přes 2 000m) k nejchladnějším v Jihoafrické republice. Jeho hlavní silnici lemují staromódní hospůdky. V některé z nich si můžete dát oběd (na vlastní náklady). Budeme pokračovat malebnou krajinou dál přes severní část Dračích hor a nakonec sjedeme z hor do nížiny. Odpoledne se ubytujeme v lodži na území soukromé rezervace Balule, která je součástí přilehlého národního parku Kruger. Jednotlivé parky neoddělují žádné ploty, takže zvěř se může volně pohybovat po celém území.
Lodge je citlivě zakomponovaná do okolní buše, čeká nás ubytování v opravdovém safari stylu: v plátěných stanech, kde budete usínat za zvuků buše. Stany jsou pohodlné, každý je vybaven vlastním příslušenstvím. Osvěžení po cestě najdete v malém bazénu. Večeře bude dnes připravená na ohni uprostřed krásné africké přírody.
snídaně - večeře

4. den

Safari - soukromá rezervace Balule
Den začneme tradičně časně a s tradiční kávou a suchary. Poté vyrazíme do buše na asi tříhodinové pěší safari. Budeme hledat zvěř a pravidelně dělat zastávky, aby nás mohl průvodce zasvětit do základů stopování a upozornit nás na všechny zajímavé rostliny a malé živočichy - tedy vše, co se přehlídne při safari vozem. Později ráno se vrátíme do lodže, kde nás bude čekat vydatný brunch. Po něm bude čas na relaxaci u bazénu. Odpoledne vyrazíme na safari v otevřeném voze, které se protáhne až do večerního safari. Pobyt v buši večer a v noci znamená, že budeme mít šanci spatřit tvory, kteří vyrážejí na lov teprve po setmění. Po návratu nás čeká tradiční jihoafrická večeře u grilu – braai.
Časná snídaně – brunch – večeře

Braai – znamená v afrikánštině gril nebo grilování. Pokud si nedokáže někdo představit Čechy bez piva, tak podobné je to s Jihoafričany a braai. Grily najdete na odpočívadlech u silnic, sebeobyčejnější ubytování v přírodě je vybaveno grilovacími místy a všude zakoupíte nejen dřevěné uhlí, ale i skvělé maso za velmi příznivé ceny. Klobásky, hovězí, jehněčí nebo pštrosí steaky… griluje se vše a všude.

5. den

Panorama Route - Hazyview
Vstaneme za východu slunce a posilníme se vydatnou snídaní. Poté se vydáme do hor Mpumalangy a dnešní den našeho poznávacího zájezdu do Afriky projedeme úchvatnou Panorama Route. Zastavíme se na vyhlídkových místech u třetího nejhlubšího kaňonu na světě - Blyde River Canyon. Dále budeme pokračovat k Bourke’s Luck Potholes, kde nás čeká procházka kolem vodopádů a úžasných "hrnců" vymletých řekou do skály. Odsud pojedeme dál na vyhlídku God's Window (Boží okno) a jakmile se z ní rozhlédnete, pochopíte, jak přišla ke svému jménu. Malý kousek cesty nás dovede do městečka Graskop, kde si dáme oběd (na vlastní náklady) ve vyhlášené restauraci Harrie's. Po obědě sjedeme průsmykem Kowyn zase do nížiny a zastavíme se v tradiční vesnici, kde se seznámíme s kulturou kmene Shangan. V pozdním odpoledni dorazíme do krásné lodge uprostřed tropického lesa na břehu řeky Sabie, kde se ubytujeme na další dvě noci.
snídaně - večeře

6. den

Krugerův národní park
Časně ráno vyrazíme z Hazyview a vydáme se na krátkou cestu do proslulého Krugerova národního parku. Zde strávíme celý den pozorováním zvěře. Na některém z piknikových míst uvnitř parku si dáme brunch a odpoledne budeme pokračovat v safari.
Navečer se zase vrátíme do své lodge v Hazyview. Čeká nás poslední večer v africké divočině. Vychutnáme si drink na terase nad řekou a naposledy se zaposloucháme do zvuků buše. V lodgi pro nás bude připravená večeře.
Brunch – večeře

Krugerův národní park byl založen v roce 1898 a je tvořen přibližně dvěma miliony hektarů rozmanité krajiny, rozlohou se téměř vyrovná státu Izrael. Kromě celé „velké pětky“ (slon, nosorožec, buvol, lev, leopard) zde najdete 147 druhů savců, přes 500 ptačích druhů, stromy, které patří k nejstarším na Zemi (3 000 let staré baobaby), největšího afrického hada, nilské krokodýly a přes 100 druhů plazů. Krugerův národní park je legendou mezi africkými rezervacemi. Kdo podlehne jeho kouzlu, musí se sem vracet. Žádné dvě návštěvy nejsou stejné, každá část parku vás zaujme jinou krajinou, příroda se mění podle ročního období i denního času.

7. den

Návrat do Johannesburgu
Po snídani a poklidném dopoledni se vydáme na cestu zpět do Johannesburgu, kam dorazíme v pozdním odpoledni. Po příjezdu se ubytujeme v lodgi, odkud jsme první den vyráželi.
snídaně

8. den

Pretoria - odlet z Johannesburgu
Poslední den našeho poznávacího zájezdu do Afriky začneme snídaní v lodgi a poté vyrazíme na prohlídku Pretorie. Prohlídneme si Voortrekker Monument vzdávající hold afrikánským průkopníkům, Union Buildings vztyčené v roce 1910 pro administrativní úřady Jihoafrické unie, Kruger House, Church Square - náměstí se sochou Paula Krugera a mnoho dalšího. Na jaře se město oblékne do fialového hávu, když rozkvetou tisíce žakarand, podle kterých se Pretorii přezdívá Jacaranda City.
Z Pretorie odjedeme na letiště v Johannesburgu, odkud ve večerních hodinách odletíme do Prahy.
snídaně

Ubytování

Hotel Greenfire Lodge Hazyview

Popis Lodge se nachází nedaleko městečka Hazyview a pouhých 25km od Krugrova národního parku. Samotná lodge je postavená ve stylu srubu na kůlech a je z ní krásný výhled na řeku Sabie, která protéká přímo pod ní. Lodge se nachází na rozsáhlém pozemku a obklopuje ji původní tropický les.
Ubytování a vybavení
K ubytování slouží 14 dvoulůžkových pokojů s koupelnou a WC. Pokoje jsou vybaveny větrákem.
Zahrada, venkovní posezení, společenská místnost, snídaňová restaurace, parkování, letní terasa, kuchyňka, gril, bazén, bar.
Aktivity
Rozsáhlé pozemky kolem lodge můžete využít k procházkám, jsou zde udržované a značené stezky. Při procházce můžete spatřit různé druhy antilop a množství exotického ptactva.
Po dni plném safari si můžete odpočinout u bazénu nebo vychutnat západ slunce v místním baru. V nedalekém adrenalinovém centru můžete vyzkoušet rafting, jízdu na horských kolech nebo čtyřkolkách, případně si s partou kamarádů zahrát paintball.
Greenfire Lodge je ideálním výchozím bodem nejen pro safari v Krugerově národním parku, ale i pro výlety na Panorama Route a vyhlášený Blyde River Canyon. Sport a zábava
treking, rybaření, půjčovna kol, off road 4x4, lukostřelba, kánoe.

Důležitá informace

Během této cesty budete spát v malých jednoduchých lodžích. Program je pro pohodově laděné účastníky se smyslem pro dobrodružství.

Zájezd skončil a co dál?

Když už jste dojeli tak daleko, rozhodně byste měli zvážit prodloužení svojí cesty. Můžete třeba přeletět do Kapského Města, navštívit proslulou vinařskou oblast v okolí Stellenbosch, nebo romantické a turisty zcela opomíjené západní pobřeží. A nebo si jen užijte zábavy, vynikajících restaurací a skvělého nakupování v Kapském Městě.
Pokud se chcete podívat ještě dál, za hranice Jihoafrické republiky, pak můžete přeletět na pár dní k Viktoriiným vodopádům.
Nabídku na program vám rádi vytvoříme na základě vašich požadavků.

Počasí

Pretoria

17°C Skoro jasno

×