800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZimbabwe–Botswana–Namibie–JAR Viktoriiny vodopády–Kapské Město

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. - 4. den

letecky na Viktoriiny vodopády – nejkrásnější na světě? 1700 m široká řeka padá 110 metrů. 2× vyšší než Niagara. Domorodci je nazývají „hřmící kouř“. Možný raft, rychlá jet boat, adrenalinový bungee jumping, let nad vodopády letadélkem či helikoptérou. Možnost plavby po Zambezi za západem slunce s bohatou hostinou i tanečky. Večerní rej masek a akrobacie domorodců. Monument D. Livingstona, objevitele vodopádů. Tropický deštný prales podél Zambezi, nové pohledy na nezapomenutelné divadlo.

5. - 6. den

BOTSWANA. Národní park Chobe s dostatkem vláhy pro početná stáda slonů. Lvi, antilopy, paviáni … Safari nejen „na souši“, ale i „po vodě“. Lodní výlet mezi zvířaty je vrcholem safari. Legendární Capriviho pruh.

7. - 8. den

vodopády Popa. Příjemné městečko Grootfontein. Cesta za největším meteoritem světa – 54tunový meteorit Hoba.

9 - 10.. den

národní park Etosha (v jazyce Sanů „Velké bílé místo“). Třpytivě bílá solná pánev uprostřed rezervace. Unikátní fauna i fl óra, přizpůsobená extrémním podmínkám. „Zázračné prameny“ – napajedlo Okaukuejo – vysoká koncentrace zvěře hlavně v období sucha.

11. - 12. den

pohoda v „evropském“ městečku Swakopmund. Pláže s palmami. Zátoka Walvis Bay s plameňáky, pelikány… Možnost vyhlídkového letu či plavby za delfíny.

13. - 15. den

pouštní park Namib Naukluft. Pro velké sucho zcela zvláštní fl óra, přizpůsobená extrémním podmínkám. Stromy Acacia Erioloba. Východ slunce na písečných dunách. Fish River Canyon po Grand Canyonu největší kaňon na světě. Rybí řeka vymlela 161 km dlouhý a 27 km široký kaňon. Strhující krajina.

16. den

putování do Kapského Města – podle mnohých nejkrásnějšího města světa. Ochutnávka vín v Paarl.

17. - 18. den

výlet na Mys Dobré naděje a Cape Point s útesy (530 m) a majákem nad skalisky. Námořní muzeum s ponorkou i dekompresní komorou v Simon’s Town, kolonie tučňáků v Boulders. Lodí z Hout Bay na skaliska plná tuleňů. „Písečné zázraky“ u Kommetije. Prohlídka Kapského Města. Greenmarket s umělci. Botanická zahrada. South African Museum. Fantazie Národní Galerie. Výjezd do výšin Signal Hill s výhledem na město. Noon Gun výstřelem oznamuje poledne. Bo-Kaap v pastelových barvách, minarety. Victoria Waterfront s živou muzikou. Zahraje i kamarád Dizu Platjes s AMAPONDO? Bubnování na možné i nemožné, troubení na rohy… (Dizu hrál i se Stingem, U2…) Vodní svět se žraloky, tučňáky… Legendární Long street roztančená nejen bubny. Výšlap či lanovkou na Stolovou horu, dominantu afrického jihu. Fantastické panorama 12 apoštolů.

19. den

letecký návrat.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Durban

22°C Převážně oblačno

Johannesburg

15°C Jasno

Porth Elizabeth

19°C Oblačno

Pretoria

18°C Polojasno

×