800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZimbabwe – Zambie – Botswana

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET Z PRAHY
Sraz skupiny na letišti Praha – Ruzyně. Odlet do hlavního města Zimbabwe Harare.

2. den

HARARE
Dopoledne přílet do Harare, transfer do hotelu, ubytování. Následuje okružní jízda městem s prohlídkou historických budov z období kolonizace. Dále navštívíme buď muzeum Queen Victoria, v němž se dozvíme vše o fascinující historii a přírodních pokladech země nebo atraktivnější burzu tabáku (záleží na tom, zda bude v daný den otevřena). Den zakončíme návštěvou pestrobarevného tržiště Mbare s výrobky domorodých řemeslníků. Večeře, volný program, nocleh v Harare.

3. den

GREAT ZIMBABWE RUINS
Po snídani odjezd z metropole do oblasti Great Zimbabwe Ruins. Ubytování v jedinečném hotelu Lodge at the Ancient City s omračujícím výhledem napříč údolí Masa. Odpoledne samotná prohlídka Great Zimbabwe Ruins – respektive pozůstatků mimořádně zajímavých staveb, jejichž původ je přisuzován starověkým Féničanům či Římanům a je stále zahalen tajemstvím. Večeře, nocleh.

4. den

BULAWAYO – NP MATOPOS
Snídaně. Dopoledne přesun do Národního parku Matopos, ráje divokých zvířat, vzácných jeskynních maleb a hlubokých skalních slují. Výstup (nenáročný) na žulový vrch Malindidzimu, který si legendární britský finančník, kolonizátor a zakladatel státu Jižní Rhodesie (později Zimbabwe) Cecil Rhodes vybral za místo posledního odpočinku. Odpoledne krátké safari v Národním parku Matopos. Oběd, večeře, nocleh.

5. den

BULAWAYO – NP HWANGE
Po snídani krátká prohlídka příjemného Bulawaya – obchodního a kulturního centra oblasti a druhého největšího města a centra moci v zemi. Následuje výpravný přejezd do Národního parku Hwange. Po dojezdu do rezervace ubytování v hotelu Sikumi Tree Lodgee, z něhož lze s drinkem v ruce či z bazénu z bezprostřední blízkosti pozorovat divokou zvěř u nedalekého napajedla. Pokud čas dovolí, bude následovat odpolední safari v parku. Oběd, večeře, nocleh.

6. den

NÁRODNÍ PARK HWANGE
Snídaně. Celodenní safari v Národním parku Hwange – špičkové rezervaci se zcela bez hranic žijícími šelmami, slony, nosorožci a dalšími zvířecími obyvateli té nejdivočejší africké buše. Oběd, večeře, nocleh.

7. den

VICTORIA FALLS
Po snídani odjezd do Victoria Falls. Po ubytování prohlídka slavných vodopádů – jednoho z nejkolosálnějších divů světa – z mnoha vyhlídkových míst. Vzpomeňme si v té chvíli na českého cestovatele Emila Holuba, který je autorem vůbec první podrobné mapy vodopádů a jejich okolí. V závěru dne nás čeká kulturní i kulinářský zážitek – totiž tradiční večeře Boma s kulisou domorodých tanečníků a bubeníků. Nocleh.

8. den

NÁRODNÍ PARK CHOBE
Snídaně. Přejezd do Botswany a celodenní putování Národním parkem Chobe, který je co do počtu a druhů pozorovaných zvířat považován ze výkladní skříň celého afrického kontinentu. Výpravné safari si vychutnáte jak z paluby lodě, tak v otevřených terénních vozech. K večeru návrat do hotelu Victoria Falls v Zimbabwe. Oběd, večeře, nocleh.

9. den

LIVINGSTONE
Snídaně. Přejezd do Zambie následovaný návštěvou autentické vesnice Mukunis Village, v níž plyne život pěti tisíc obyvatel stále v duchu pradávných tradic jakoby zázrakem nedotčen civilizačními vlivy. Pak se vypravíme do Livingstonu pojmenovaného po cestovateli, objeviteli a misionáři Davidu Livingstonovi. Navštívíme Livingstone Museum s historickými artefakty z pionýrských dob objevů a osidlování a také s bustou českého cestovatele Emila Holuba, která zde stojí od září 2005. Odpoledne návrat do Victoria Falls, kde bude připravena plavba lodí po řece Zambezi s pozorováním africké zvěře ve zlatavé barvě zapadajícího slunce a s drinkem něčeho tvrdšího v ruce. Večeře, nocleh.

10. den

ODLET DO PRAHY
Snídaně. Dopoledne nákup suvenýrů, transfer na letiště, odlet do Prahy.

11. den

PŘÍLET DO PRAHY

Navíc v ceně

• večeře Boma s kulisou domorodých hudebníků • 2x safari v terénních vozech v NP Hwange • celodenní výlet do NP Chobe na lodích a ve vozech • plavba na řece Zambezi (alkohol v ceně)

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Durban

17°C Převážně oblačno

Johannesburg

18°C Jasno

Porth Elizabeth

14°C Převážně oblačno

Pretoria

20°C Jasno

×