800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZimbabwe - Zambie - Botswana - 11. denní

Nevtrhly sem dosud davy svátečních turistů. Tyto země černého kontinentu přitom nabízejí maximum, co lze v Africe vůbec najít.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET Z PRAHY
Sraz skupiny na letišti Praha - Ruzyně dvě hodiny před odletem. Odlet do Harare.

2. den

HARARE
Dopoledne přílet do Harare, transfer do hotelu, ubytování. Následuje okružní jízda městem s prohlídkou historických budov z období kolonizace. Den zakončíme návštěvou pestrobarevného tržiště Mbare s výrobky domorodých řemeslníků. Nocleh v Harare.

3. den

GREAT ZIMBABWE RUINS
Po snídani odjezd z metropole do oblasti Great Zimbabwe Ruins. Ubytování v jedinečném hotelu Lodge at the Ancient City s omračujícím výhledem napříč údolí Msasa. Odpoledne samotná prohlídka Great Zimbabwe Ruins – pozůstatků mimořádně zajímavých staveb, jejichž původ je přisuzován starověkým Féničanům či Římanům, ale je stále zahalen tajemstvím. Nocleh u Great Zimbabwe Ruins.

4. den

BULAWAYO – MATOPOS
Snídaně. Dopoledne přesun do Národního parku Matopos, ráje divokých zvířat, vzácných jeskyních maleb a hlubokých skalních slují. Výstup (nenáročný) na žulový vrch Malindidzimu, který si legendární britský finančník, kolonizátor a zakladatel státu Rhodesie (později Zimbabwe) Cecil Rhodes vybral za místo posledního odpočinku. Nocleh v Bulawayo.

5. den

BULAWAYO – NP HWANGE
Po snídani krátká prohlídka příjemného Bulawaya – obchodního a kulturního centra oblasti a druhého největšího města v zemi. Následuje výpravný přejezd do Národního parku Hwange. Po dojezdu do rezervace ubytování v hotelu Sikumi Tree, z něhož lze s drinkem v ruce či z bazénu z bezprostřední blízkosti pozorovat divokou zvěř u nedalekého napajedla. Pokud čas dovolí, odpolední safari v parku. Nocleh v NP Hwange.

6. den

NÁRODNÍ PARK HWANGE
Snídaně. Celodenní safari v NP Hwange – rezervaci se zcela bez hranic žijícími šelmami, slony, nosorožci a dalšími zvířecími obyvateli té nejdivočejší africké buše. Nocleh v NP Hwange.

7. den

VICTORIA FALLS
Po snídani odjezd do Victoria Falls. Po ubytování prohlídka slavných vodopádů – jednoho z nejkolosálnějších divů světa – z mnoha vyhlídkových míst. Vzpomeňme si v té chvíli na českého cestovatele Emila Holuba, který je autorem vůbec první podrobné mapy vodopádů a jejich okolí. V závěru dne nás čeká kulturní i kulinářský zážitek – totiž tradiční večeře Boma s kulisou domorodých tanečníků a bubeníků. Nocleh ve Victoria Falls.

8. den

NÁRODNÍ PARK CHOBE
Snídaně. Přejezd do Botswany a celodenní putování Národním parkem Chobe, který je co do počtu a druhů pozorovaných zvířat považován ze výkladní skříň celého afrického kontinentu. Výpravné safari (s obědem) si vychutnáte jak z paluby lodě, tak i v otevřených terénních vozech. K večeru návrat do Victoria Falls v Zimbabwe. Nocleh ve Victoria Falls.

9. den

LIVINGSTONE
Snídaně. Přejezd do Zambie následovaný návštěvou autentické vesnice Mukuni‘s Village, v níž plyne život pěti tisíc obyvatel stále v duchu pradávných tradic jakoby zázrakem nedotčen civilizačními vlivy. Pak se vypravíme do Livingstonu pojmenovaného po cestovateli, objeviteli a misionáři Davidu Livingstonovi. Navštívíme Livingstone Museum s historickými artefakty z pionýrských dob objevů a osidlování a také s bustou českého cestovatele Emila Holuba, která zde stojí od září 2005. Odpoledne návrat do Victoria Falls, kde bude připravena plavba lodí po řece Zambezi s pozorováním africké zvěře ve zlatavé barvě zapadajícího slunce a s drinkem něčeho tvrdšího v ruce. Nocleh ve Victoria Falls.

10. den

ODLET DO PRAHY
Snídaně. Dopoledne nákup suvenýrů, transfer na letiště a odlet do Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Durban

18°C Jasno

Johannesburg

14°C Jasno

Porth Elizabeth

14°C Jasno

Pretoria

13°C Jasno

×