800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyJordánsko a Mrtvé moře

klasický okruh - 8 dní

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Ammán
Přílet do Ammánu, transfer do hotelu a nocleh.

2. den

Ammán- prohlídka- Jerash- Ajlun- Ammán
Po snídani bude následovat prohlídka moderní části Ammánu, potom transfer do Jerashe, který leží asi 45 minut jízdy severně od Ammánu. Místo je důležitou památkou na Římské osídlení oblasti, bývá také nazýváno Pompejemi východu. Prohlédneme si divadlo, kostely, chrámy, nymfeum a místní kolonádu. Potom se přesuneme do Ajlounu, hradu z 12. století postaveného Saladinem. Po prohlídce se vrátíme do Ammánu, kde budeme mít večeři a nocleh.

3. den

Ammán- pouštní hrady- Mrtvé moře- Ammán
Po snídani se vypravíme k pouštním hradům, umístěným ve východní poušti království. Jsou bohaté na fresky, uvidíme dům zvěrokruhů s lázněmi Qasr Amra, tajemnou Qasr Karana; římskou pevnost přestavěnou na palác Umayyad v Qasr el Hallabat a také pevnost Azraq, postavenou ve směsi Římského a muslimského stylu z černého čediče. Potom se vydáme k Mrtvému moři, nejníže položenému místu na světě, které je skutečně mrtvé- díky vysokému obsahu soli a minerálů zde nežijí téměř žádní živočichové, ovšem právě z tohoto důvodu se ze zdejší vody a bahna vyrábějí nejrůznější léčivé přípravky. Velkou zajímavostí je také to, že se ve zdejší vodě v podstatě nedá ani plavat, ani potopit. Následovat bude cesta do Ammánu, večeře a nocleh.

4. den

Ammán- Madaba- Nebo- Kerak- Petra
Po snídani pojedeme do Petry po slavné Silnici Králů. Po cestě navštívíme mozaikové město Madabu, kde se v kostele sv. Jiřího rozkládá jedna z nejstarších map tehdejšího Křesťanského světa. V Madabě je samozřejmě mnoho dalších mozajek, jsou buď ve veřejných, nebo i soukromých budovách. Po prohlídce bude následovat krátký transfer na Mt. Nebo, horu, ze které kdysi shlížel Mojžíš na údolí Jordánu a Mrtvé moře. Františkáni zde postavili obrannou strukturu, která chránila byzantský kostel ze 4. století. Následně budeme pokračovat ke krásným kaňonům ve Wadi Mujib a ke křižáckému hradu v Keraku. Tato pevnost ze 12. století má ochozy, věže, kaple a opevnění, které připomínají slávu Křižáků. Následovat bude příjezd do Petry, večeře a nocleh.

5. den

Petra
Snídaně a celodenní prohlídka Petry – dávné metropole, která stále má honě co říct a ukázat. Návštěva začne v centru návštěvníků, kde každý návštěvník dostane Beduínem vedeného koně pro cestu do ztraceného města. Po prohlídce několika hrobek vně města návštěvníci projdou přes SIQ, obrovskou trhlinu ve skále, vstupní bránu do města. Je větrná,dlouhá kilometr, nad hlavou budete mít 300 stop skály. Na konci trhlina končí poslední zatáčkou, vystoupíte ze šera a přímo před vámi se v oslnivém světle objeví nejznámější monument Petry, El Khazneh - Pokladnice. Je jedním z nejelegantnějších pozůstatků dávno minulé doby, vytesaná z pevné skály, vysoká skoro 140 stop a 90 stop široká. . Kromě el Khaznehu Vás uchvátí stovky dalších vytesaných nebo postavených struktur, vznosných chrámů, propracovaných královských hrobek, římské divadlo, větší i menší domy, pohřební komnaty a mnoho dalšího. Po prohlídce se vrátíme do hotelu, kde bude večeře a nocleh.

6. den

Petra- Wadi Rum- Mrtvé moře
Po snídani cesta do Wadi, domova Lawrence z Arábie, prohlídka džípy. Při příjezdu si dáme mátový čaj nebo kardamom a pak nasedneme do džípu a vydáme se na tour po zdejší poušti podobné měsíční krajině, kde strávíme i část noci- nezapomenutelné zážitky v poušti mezi horami pod hvězdami. Následovat bude transfer zpět k mrtvému moři, večeře a nocleh.

7. den

Mrtvé moře
Volný den, večeře a nocleh.

8. den

Letiště Ammán
Snídaně, transfer na letiště, let zpět do Evropy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Amman

20°C Klidno

×