800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyJordánsko křížem krážem s pobytem moře

Amman - Jerash - Amman - Madaba - Nebo - Karak - Petra - Wadi Rum - Aqaba - Mrtvé moře - Amman

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odlet z Prahy do Ammanu. Ubytování v hotelu v Ammanu, osobní volno, večeře a nocleh.

2.  den:

Snídaně v hotelu. Okružní jízda hlavním městem Jordánska Amman. Následuje odjezd do města Jerash, kterému se přezdívá „Pompeje Východu“. Jerash je místo s nádherně zachovalými antickými památkami. Poté odjezd do města Ajlun se slavnou pevností Qala´at al-Rabadh. Návrat do Ammanu, osobní volno, večeře a nocleh.

3.  den:

snídaně v hotelu. Odjezd do města Madaba. Madaba je proslulá díky svým mozaikám, nejznámější je mozaika znázorňující mapu Svaté země. Další zastávka je u hory Nebo, na kterou vystoupal dle legendy sám Mojžíš. Z hory Nebo je krásný výhled na údolí Jordánu a Mrtvé moře. Cesta pokračuje do Karak, osady s ruinou původně křižáckého hradu. Ubytování v hotelu v okolí Petry, osobní volno, večeře a nocleh.

4. den:

časná snídaně v hotelu a prohlídka nejznámějších pamětihodností skalního města Petra (královské hrobky, pokladnice, římské divadlo, klášter aj). Po celodenní prohlídce návrat do hotelu, osobní volno, večeře a nocleh.

5. den:

snídaně v hotelu, odjezd do tzv. měsíčního údolí Wadi Rum. V této bizarní písečné krajině bylo natočeno několik scén známého filmu Lawrence z Arábie. Fakultativní možnost cca dvouhodinové projížďky terénními džípy údolím Wadi Rum. Nezapomenutelný zážitek. Poté odjezd do města Aqaba, ubytování v hotelu, osobní volno, večeře a nocleh.  

6. den:

Snídaně v hotelu. Osobní volno, možnost relaxace na pláži. Večeře a nocleh v hotelu v Aqaba.

7. den:

Snídaně v hotelu. Přejezd k Mrtvému moři. Ubytování v hotelu u Mrtvého moře, osobní volno. Možnost relaxace na pláži a koupání v Mrtvém moři. Večeře v hotelu a nocleh.

8. den:

Snídaně v hotelu. Osobní volno. Dle letového řádu odjezd na letiště v Ammanu. Odlet do Prahy.

Povinné příplatky

• vízum do Jordánska (890 Kč při zajištění v CK) • odletová taxu z Jordánska (cca 12 USD), odletová taxa se platí v hotovosti při odletu z Ammanu

Počasí

Amman

23°C Klidno

×