800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyJordánsko - letecký víkend

Amman • Madaba • Nebo • Petra • Mrtvé moře • Amman

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

Odlet z Prahy. Po příletu do Ammanu odjezd do hotelu, ubytování, osobní volno, nocleh v Amman.

2. den:

snídaně v hotelu. Dopolední prohlídka Ammanu, hlavního města Jordánska (staré město, citadela Jabal Al-Qal´a, mešita krále Husseina, římský amfiteátr, ruiny Herkulova chrámu,  byzantský kostel, zbytky Umajovského paláce, muzeum, mešita krále Abdullaha aj). Po prohlídce cesta z Ammanu směrem na jih se zastávkou v Madabě, ve známém městě Nabatejců. Madaba je proslulá díky svým mozaikám, nejslavnější je mozaika znázorňující mapu Svaté země. Další zastávka je u  posvátné hory Nebo, na kterou vystoupal dle legendy sám Mojžíš. Z hory Nebo je krásný výhled na široké údolí Jordánu a na Mrtvé moře. Následuje zastávka u Mrtvého moře. Po krátké relaxaci u pobřeží s možností koupání následuje přejezd do okolí Petry, ubytování v hotelu, osobní volno, nocleh.

3. den:

časná snídaně v hotelu a prohlídka nejznámnějších pamětihodností slavného skalního města Petra (královské hrobky, pokladnice, římské divadlo, klášter aj.). Toto město bylo ve 3. století před naším letopočtem hlavním městem Nabatejského království. V odpoledních hodinách následuje zpáteční cesta do Ammanu. Ubytování v hotelu, osobní volno. Za příplatek možnost folklórní večeře s tradiční lidovou hudbou a tancem. Nocleh v hotelu v Amman.

4. den:

Snídaně v hotelu. Dle letového řádu odjezd na letiště. Odlet z Ammanu do Prahy.

Povinné příplatky

• vízum do Jordánska (890 Kč při vyřízení v CK) • odletová taxa z Jordánska (cca 12 USD), odletová taxa se platí v hotovosti při odletu z Ammanu.

Počasí

Amman

23°C Mlžný opar

×