800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySýrie - Libanon - Jordánsko

15 denní poznávací zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

15 denní poznávací zájezd - odlet Praha

Program

Den 1. pátek Praha – Taba
 • Odlet z ČR. Po příletu do Taby transfer do hotelu; ubytování.
Den 2. sobota Wadi Rum – Petra
 • V brzkých ranních hodinách odjezd do přístavu; následuje plavba do Jordánska. Po vylodění budete pokračovat do Wadi Rum; kde na Vás čeká asi hodinová projížďka v džípech. O Wadi Rum se říká; že je jednou z nejhezčích pouštních scenérií světa. Je to krajina bizarních; vysoko se tyčících skalních formací známých pod arabským názvem „džebel“. Ani poměrně vysoká návštěvnost turisty nezanechala na místě stopy a Wadi Rum si stále zachovává svoji nezapomenutelnou majestátnost umocněnou absolutním tichem. V této oblasti se v průběhu 1. světové války pohyboval britský plukovník Thomas Edward Lawrence; který ovlivnil historii formování Sýrie a Jordánska. Jeho osudy zachycuje slavný film „Lawrence z Arábie“. Poté odjezd do Petry a prohlídka města. Je těžké popsat Petru; v Jordánsku ani na Středním východě nenaleznete jiné podobné místo. Město vytesané do růžových pískovcových skal bývalo hlavním městem Nabatejců; dynastie 3. stol. př. n.l.; která zbohatla díky obchodu s karavanami. Po tisíc let bylo místo zapomenuto a znovuobjeveno v roce 1812. Přístup do rozsáhlého města je úzkou soutěskou (Siq). Když už máte pocit; že žádný konec soutěsky neexistuje; Siq se najednou dramaticky zúží na šířku asi 2 metrů a na konci soutěsky se objeví Pokladnice; hrobka nabatejského krále Aretase z 1. století př.n.l. Stejný pohled se naskytl také Indiana Jonesovi ve filmu „Poslední křížová výprava“. Zajímavých míst zde naleznete více – starověké divadlo s kapacitou 8.000 míst či Velký římský chrám; El Deir či byzantský kostel s mozaikami ze 6. století. Při procházce pozůstatky impozantního města můžete kromě architektonických skvostů; královských hrobek či nabatejských domů obdivovat nádhernou hru barev; jimiž jsou skály doslova protkány. Červené; žluté; bílé a hnědé odstíny vytvářejí fantastické obrazce. K prohlídce doporučujeme pevnou obuv. Po prohlídkách ubytování v hotelu; večeře a volný večer.
Den 3. neděle Madaba – hora Nebo - Ammán
 • Po snídani odjezd do Madaby; příjemného městečka s malebným centrem. Město se silným křesťanským vlivem je známé svými starými mozaikami; které byly nalezeny v pozůstatcích byzantských kostelů. Pravděpodobně nejznámější mozaikou je mapa Svaté země a poutních míst pocházející ze 6. století. Byla složena ze 2.000.000 kamínků a do dnešní doby se jich zachovala asi třetina. Při bližším pohledu zde najdete řeku Nil a Jordán; Jeruzalém; Jericho; Sinaj a další místa Středního východu. Krásné mozaiky jsou také na místech původních kostelů Panny Marie a proroka Eliáše ze 7. století. Kostely jsou spojeny zachovalou římskou ulicí a je mezi nimi hala římské vily s rozsáhlou mozaikou znázorňující hrdiny antické tragédie Hipolita a Phaedru. Dále navštívíte horu Nebo; na které zemřel Mojžíš poté; co odtud uviděl Zemi zaslíbenou. Po prohlídce odjezd do Ammánu; ubytování a večeře. Večer máte možnost navštívit individuálně staré město.
Den 4. pondělí Jerash
 • Po snídani odjezd do Jerashe. Ruiny římského města Jerash jsou po syrské Palmyře nejlépe zachovalými pozůstatky osídlení z přelomu tisíciletí. Jerash dosáhl svého vrcholu ve 3. stol. n.l; kdy byl součástí tzv. Dekapolisu; obchodního spolku 10 měst. Jeho vliv se postupně snižoval opakovanými křesťanskými a muslimskými nájezdy až zcela zmizel důsledkem silného zemětřesení v roce 747. I když vykopávky započaly již v roce 1920; je do dnešního dne odkryto asi 10% města. I tato malá část na návštěvníky působí velkolepým dojmem. Po průchodu jižní bránou se dostanete na oválné náměstí. Při návštěvě Jerashe si můžete prohlédnout velmi dobře zachovalé cesty lemované sloupy; chrám boha Dia; nympheum a římská divadla. Největší stavbou města je chrám bohyně Artemis; ze kterého se zachovala hlavní svatyně včetně 11 mohutných sloupů se zdobenými korintskými hlavicemi. Jedním z nejzajímavějších míst je divadlo z 1. století pro 5000 diváků; kde si můžete ověřit výbornou akustiku a vyzkoušet „přírodní mikrofony“. Po prohlídce transfer zpět do hotelu v Ammánu; večeře.
Den 5. úterý Sýrie – Damašek
 • Snídaně. Tento den Vás bude čekat přesun do hlavního města Sýrie – Damašku; který je největším a hlavním městem Sýrie a pravděpodobně nejstarším městem na světě; které je nejdéle souvisle osídleno – byly zde nalezeny pozůstatky osídlení z doby 5000 let př. n. l. V dávných dobách se řadil k důležitým křižovatkám obchodních cest a stal se také centrem islámské kultury a vědy. Dnes Damašek fascinuje svými orientálními bazary a islámskými monumenty hned vedle supermoderních staveb. Ubytování a večeře.
Den 6. středa Damašek
 • Snídaně. Celodenní prohlídka města; při které navštívíte Národní muzeum uchovávající skutečné poklady dávné historie; mešitu Umayyad; která je jednou z největších a nejstarších na světě a je společně se Skalním chrámem v Jeruzalémě jedním z největších monumentů rané islámské historie. Mešita byla postavena známým islámským stavitelem kalifem al-Walidem v letech 705–715 na místě; kde původně stál chrám boha Jupitera a později byzantský kostel Sv. Jana Křtitele; jehož hrob se dnes nalézá uvnitř mešity. Chloubou této mešity je zlatá mozaika o rozloze 4000 m2. Pokračovat budete prohlídkou paláce Azem; který vypadá; jak z pohádek Tisíce a jedné noci - byl sídlem sultánů a dnes se zde nachází muzeum lidové tvořivosti. Západ slunce si vychutnáte z hory Kassioun. Transfer do hotelu; večeře.
Den 7. čtvrtek Damašek – Saidnaya – Mazlila – Krak de Chevaliers – Allepo
 • Po snídani následuje návštěva křesťanského městečka Saidnaya; které je vyhlášeno klášterem Panagia Saidnaya; kde byl pěstován osobitý kult Matky Boží; a který je spojen s řadou zázraků. Následuje cesta do města Maalula; města postaveného ve skalách 1.500 m n.m.Místo je známé zejména svojí ranně křesťanskou historií – prohlédnete si zde 2 kostely z byzantské éry – Mar Sarkis (kostel Sv. Sergia) a Mar Taqla (kostel Sv. Tekly). Maalula je také místem; kde můžete do dnešních dnů slyšet aramejštinu – jazyk; kterým hovořil Ježíš Kristus. Dále budete pokračovat na prohlídku křižácké pevnosti z 12 století – Krak de Chevaliers. Tato pevnost byla postavena na strategickém místě; které bylo na křižovatce cest mezi Tureckem; Sýrií a Libanonem. Pevnost je jednou z nejzachovalejších středověkých vojenských staveb na světě a od roku 2006 je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Poté budete pokračovat do Aleppa; kde na Vás čeká večeře a ubytování.
Den 8. pátek Aleppo
 • Po snídani Vás čeká celodenní prohlídka v Aleppu během níž budete mít jedinečnou možnosti spatřit krásy Orientu - úchvatnou citadelu; které dominuje bludiště protkané úzkými uličkami; okouzlující mešity; antické křesťanské kostely; středověký trh. Přenocování v hotelu; večeře.
Den 9. sobota Aleppo – Hamá - Palmýra
 • Snídaně; odjezd z městečka Aleppo do města Hamá; kde jsou jako hlavní atrakcí prastará dřevěná vodní kola; následuje krátká zastávka v Noira a dále pojedeme do Palmýry; města legendární královny Zenobie. Palmyra je jedním z turisticky nejatraktivnějších míst Sýrie. Město bylo založeno jako důležité obchodní centrum na Hedvábné stezce z Číny Římany v roce 41 př.n.l. a bylo zničeno opět Římany za vlády královny Zenobie na přelomu 3. a 4. století n.l. Pozůstatky města zabírají neuvěřitelnou plochu více jak 10 km2. Prohlédnete si chrám boha Bela; projdete se sloupovou kolonádou; uvidíte Diocletianovy lázně; divadlo; agoru a další. Navštívíte údolí hrobek; kde uvidíte 2 způsoby pohřbívání – podzemní hrobky a věžovité hrobky. Po ubytování v hotelu si můžete vychutnat západ slunce z citadely nad městem. Přenocování v hotelu a večeře.
Den 10. neděle Palmýra –Anjar – Baalbek – Beirút
 • Po snídani odjezd do Libanonu. Po vstupních formalitách navštívíte těsně za hranicemi islámské město Anjar; jediné takové město na území Libanonu. Anjar byl postaven stavitelem al-Walidem v letech 705-715 n.l. Po prohlídce budete pokračovat do města Baalbek; kde se nachází chrámový komplex bohů Jupitera a Bakcha a bohyně Venuše. Tato stavba byla považována za jeden ze sedmi divů světa zejména díky svým kamenným terasám sestavených z kamenných kvádrů; jejichž váha je více jak 1000 tun. Komplex Vás ohromí svojí zachovalostí a rozlohou; stejně tak jakou nádhernými kamennými reliéfy či sloupovím přesahujícím výšku 20 metrů. Po prohlídce přejezd pohoří Libanon silnicí vedoucí ve výšce až 2800 m n.m.; odkud se otevře nádherný výhled na pobřeží; kterému vévodí hlavní město Beirút; kdysi nazývaný Paříží východu. Po příjezdu do Beirutu ubytování a večeře.
Den 11. pondělí Beirút
 • Snídaně. Volný den. Fakultativně můžete navštívit vápencové jeskyně Jeitta Grotto a další libanonské přírodní zázraky; a poté se lanovkou vypravíte na pohoří na místo zvané Harisa. Té dominuje patnáctimetrová bílá socha Panny Marie; známá též jako „Lady of Lebanon“. Od níž je nádherný výhled až k Beirútu. Večeře.
Den 12. úterý Beirút – Byblos – Damašek
 • Po snídani návštěva Psí řeky; kde spatříte nápisy vryté do skály různými dobyvateli. Následuje prohlídka města Byblos; které bylo osídleno již v éře neolitu. Zde navštívíte křižácký hrad z 12. století; archeologické naleziště; fenický chrám; římské divadlo; královské pohřebiště; starý trh a národní muzeum. Po prohlídce odjezd do Beirutu; překročení hranic a ubytování s večeří v Damašku.
Den 13. středa Damašek – Bosra – Ammán
 • Po snídani; odjezd z Damašku do městečka Bosra; které se nachází poblíž hranic s Jordánskem. Ve městě je k vidění snad nejlépe zachovalé římské divadla ve Středomoří pro 15.000 diváků a pozůstatky dobových kolonád. Po prohlídce Bosry návštěva řecko katolického kostela Sv. Jiřího; který byl postaven v roce 515 a je nejstarším užívaným kostelem na území Sýrie. Přesun na hranice s Jordánskem a poté do Ammánu. Ubytování a večeře.
Den 14. čtvrtek Aqaba - Taba
 • Brzy ráno transfer do Aqaby a lodí zpět do Egypta. Ubytování.
Den 15. pátek Taba
 • Transfer na letiště; odlet do Prahy.

V ceně je zahrnuto:
Letecká doprava; letištní a bezpečnostní taxy; palivový příplatek; 15denní pobyt; který zahrnuje 2 nocí v 4* hotelu s all inclusive v oblasti Taba ; 12 nocí ve 3* hotelech s polopenzí v průběhu okruhu; služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce; místního průvodce; transfery klimatizovaným autobusem; prohlídky dle programu; povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně není zahrnuto:
Poplatek za vyřízení víza 450 Kč/osoba; doporučený příplatek za cestovní pojištění (40 Kč/osoba nad 18 let/den; 20 Kč/osoba do 18 let/den); vstupní poplatky do Jordánsko (cca 24 USD - splatné individuálně na místě) a Sýrie (cca 24 USD - splatné individuálně na místě); vízum do Libanonu (cca 18 USD - splatné individuálně na místě); hraniční poplatky pro Egypt (cca 15 USD - splatné individuálně na místě); vstupy do historických objektů (cca 140 USD - splatné individuálně na místě); fakultativní výlety a vstupy (cca 100 USD); bakšišné (30 USD - splatné individuálně na místě). Nápoje a obědy během celého okruhu;

 • minimální obsazenost 20 osob
 • uvedené poplatky a vstupy jsou platné ke dni 6.9.2010 a mohou se během sezony měnit
 • změna programu vyhrazena

Počasí

Amman

20°C Klidno

×