800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší z Jordánska - 5 denní

Okruh, při kterém si prohlédnete nejvíce vyhlášená místa země v rámci hvězdicových výletů z vašeho hotelu v Ammánu. Pobyt, který vás zavede do krásné země Blízkého východu se spoustou ztracených měst a míst spojených s příběhy Lawrence z Arábie.

Jordánsko patří mezi země, které jsou objevovány turisty, ve srovnáním se sousedním Egyptem nebo Izraelem, teprve krátkou dobu. A přitom tato krásná země neznamená pouze skalní komplex Petru, velbloudy, pouště a beduíny, ale také hory, hrady, starověké kostely, překrásnou pláž u Mrtvého moře, ale hlavně srdečné obyvatele. Je to místo, které je spojeno s biblickými příběhy. Zde Lot vyhledal úkryt před ohněm a sírou Pána, Mojžíš, Áron a Jan Křtitel tu zemřeli. Ježíš byl v Jordánsku pokřtěn a na svých poutích se tu zastavil i prorok Mohamed. Ale je to také země, která nelpí na minulosti a tak Ammán je moderním hlavním městem a celá země se velmi rychle rozvíjí.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odlet z Prahy do Ammánu, transfer z letiště do hotelu, ubytování, volno.

2. den

AMMÁN - JERAŠ
po snídaně začne prohlídka hlavního města Jordánska, které v r. 2002 prohlásilo UNESCO městem kultury. Navštívíte staré město, citadelu a nejvýznamnější jordánské archeologické muzeum. Po prohlídce pokračování do římského města Jeraš, kterému se přezdívá Pompeje Asie. Patří k nejlépe zachovalým římským městům na Blízkém východě. Toto majestátní město bylo r. 749 zničeno zemětřesením, ale zachovaly se dva chrámy s mozaikovými podlahami, oválné fórum obklopené kolonádou, dvě divadla a triumfální trojitý Hadriánům oblouk. V divadle si na vlastní kůži můžete vyzkoušet překrásnou akustiku.

3. den

PETRA
po snídani celodenní výlet do největší perly Jordánska, starodávného skalního města Nabatejců. Tento rozsáhlý 2000 let starý archeologický areál vznikl na dokonale krytém místě Šarských hor, kde se setkávají tři údolí. Přístup do oblasti je skrz soutěsku Siq, na jejímž konci je nejvíce obdivovaná stavba Pokladnice. Prohlídka amfiteátru, skalních hrobek, chrámu Okřídlených lvů.

4. den

MRTVÉ MOŘE
po snídaní celodenní výlet do oblasti Mrtvého moře. Toto unikátní bezodtokové jezero, které tvoří hranice mezi Jordánskem a Izraelem, je zároveň nejníže položenou vodní hladinou na Zemi – 400 m pod hladinou moře. Je to nejslanější moře na světě s vysokou koncentrací minerálů, které mají blahodárný vliv na léčbu nejrůznějších kožních nemocí. Při výletu na místní pláž nikdy nezapomenete na pocit lehkosti při koupání, naprostý klid a ticho, horkou vodu a tajuplný opar zahalující okolní kopce. A rozhodně doporučujeme zkusit i místní atrakci, kterou je zábal z horkého siřičitého černého bahna. Po očistě vám zbudou brnící svaly, ale také dětsky hebká pokožka.

5. den

volno do transferu na letiště, transfer na letišti v Ammánu, odlet.

Fakultativní příplatky

jednolůžkový pokoj: 2 400 Kč - 4x večeře: 3 690 Kč

Počasí

Amman

21°C Mlžný opar

×