800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKambodža - K ztracenému chrámu Indiana Jonese na kole

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Příjezd
Odpoledne přistaneme v Siem Reap. Z letiště pro nás bude připraven transfer na hotel. Dnešní večer je věnován odpočinku po cestě a přípravě na zítřejší první výlet na kole.
Ubytování: Tara Angkor Hotel - Superior room

2. den

Angkor Wat
Ráno se sejdeme na hotelu s naším průvodcem a vydáme se na okruh po okolí. Prašné cesty nás povedou venkovem k prvním zastávkám u chrámů Kravan temple, nebo Banteay Kdei. Dále budeme pokračovat k chrámu Ta Phrom, který byl vybudován ve 12. století významným vládcem Jayavarvanem VII. Dále se necháme prašnou cestou unášet až k obvodu chrámu Ta Keo, Chao Say Tevoda, Tommanon a do města Angkor Thom city. Zde uvidíme královské a sloní terasy, Baphoun, Phimean Akas. V chrámu Bayon nás čeká třičtvrtěhodinová prohlídka s odborným výkladem. Po prohlídce nasedneme zpět na kola a vydáme se dokončit náš okruh do Angkor Wat. Cestou se zastavíme u jižní brány, abychom udělali fotografie a prohlédli si vyobrazení soch boha nalevo od cesty a ďábla napravo podél cesty v hradním příkopu. V závěru dne nás čeká prohlídka velkolepého chrámu Angkor Wat, který svou podobou, architekturou, stářím a provedením bere dech.
Ujetá vzdálenost: 25 km
Strava: oběd
Ubytování: Tara Angkor Hotel - Superior room

3. den

Rolous group & jezero Tonle Sap
Dneska pojedeme po malých silnicích skrz vesnice domorodých Kmérů. Budeme projíždět okolo množství pagod, lotosových rybníků anebo rýžových polí. Užijeme si venkovského prostředí, klidnou jízdou na kole. Po 15 km v sedle se zastavíme v komplexu chrámů Rolous, do kterého patří Bakong, Preakko a Lolei. Rolous byl v 9. století formálním hlavním městem Angorské říše. Až se dostatečně nasytíme prohlídek starých chrámů, vyrazíme zpět do města. Odpoledne se vydáme na Tonle Sap jezero, kde pro nás bude připravena okružní jízda lodí k plovoucím vesnicím a jejich obyvatelům. S lodí nebudeme nikam spěch a tak bude dostatek času si vše detailně prohlédnout a poznat zajímavý životní styl lidí, kteří mají svůj domov plující na jezeře.
Ujetá vzdálenost: 50 km
Strava: oběd
Ubytování: Tara Angkor Hotel - Superior room

4. den

Bantleay Srei & Kbal Spean (řeka tisíců Lingas)
Snídaně se bude podávat v hotelu a jakmile dojíme, vyrazíme na kolo. Naše cesta zamíří po klikatých silničkách, skrz charismatické vesnice v oblasti Siem Reap. První zastávka bude u chrámu Bantey Samre, který je klenotem mezi místními chrámy.
Jeho výjimečnost je především v tom, že není tak hojně navštěvovaný turisty. Dále pojedeme po nezpevněných cestách k chrámu Bantley Srey, který je postaven z růžového pískovce. Následovat bude oběd a návštěva místních vesnic, které nám představí náš průvodce. Je zde také možnost návštěvy zdejších plantáží na produkci palmového oleje, džusu anebo cukru. Odpočati budeme pokračovat v jízdě až k Kbal Spean, řece tisíce falických soch a vyobrazení. Lidé věří, že jim tato vyobrazení pomůžou zachovat plodnost a požehnání pro oblast Angkoru a Sieam Reap.
Prohlédneme si tyto jedinečné útvary, sníme oběd, vzhlédneme k vodopádu a vydáme se zpět. Cestou se zastavíme v muzeu nášlapných min, které je věnováno panu Akirovi. Jeho zásluhou byla značná část území odminována a zpřístupněna pro návštěvníky, proto mu bude patřit i naše požehnání.
Ujetá vzdálenost: 90 km
Strava: oběd
Ubytování: Tara Angkor Hotel - Superior room

5. den

Beng Mealea - ztracený chrám Indiana Jonese
Dneska pojedeme po klidné silničce, krajinou plnou přírody a malých vesnic až k chrámu Beng Mealea. Naše cesta nám umožní zůstat mimo turisticky rušná místa a tím se nám naskytnou možnosti lépe poznat místní kulturu, obyvatele a přírodu. Po 20-25 km jízdy místy po prašné a místy asfaltové cestě si uděláme přestávku a doplníme zásoby vody. Následovat bude jízda k opuštěnému chrámu Chay Srey Vibol, který byl postaven kolem roku 1100 n.l. Po krátké pauze a obhlídce chrámu se vydáme po cestě Wat Preah Bat 4 Than k chrámu Beng Mealea. Tento chrám má svoji zvláští energii a šarm, který nelze najít u žádného jiného chrámu. 900 metrů dlouhý a 1200 metrů široký objekt je skryt v džungli a nejen díky tomu z něj ucítíme pozitivní a klidnou energii, která ještě nebyla zničena davy turistů. Po načerpání síly, prohlídce a odpočinku se vrátíme zpět do Siem Reap.
Ujetá vzdálenost: 100 km
Strava: oběd
Ubytování: Tara Angkor Hotel - Superior room

6. den

Odjezd
Závěrečný den je pojat v klidu, kdy si zabalíme věci a počkáme na transfer na letiště. Můžeme zvážit, zda si pojedeme odpočinout ještě například na tři dny k moři na pláže, nebo se vrátíme zpět do ČR.

Počasí

Kambodža

26°C Převážně oblačno

×