800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKambodža, Malajsie, Singapur – nepoznaná Indočína

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy v ranních hodinách s přestupem v Evropě na Dálný východ.

2. den

Přestup na Dálném Východě a dopolední přílet do Siem Reap. Po ubytování navštívíme dílnu uměleckých řemesel, poté se projedeme po jezeře Tonlesap, navštívíme plovoucí vesnici Chong Kneas s obydlími na lodích, obchůdky i krokodýlí farmou. Pozorování západu Slunce na jezeře, návrat do hotelu.

3. den

Zahájení průzkumu Angkoru, hlavního města prastaré khmerské říše. Shlédneme jezero Sra Srang s královským přístavištěm, buddhistický komplex Banteai Kdei, dvojici věží Chau Sai Tevoda a další stavby.Ubytování Siem Reap

4. den

Celý den se věnujeme prohlídce Angkoru, rozlehlého města s mnoha stavbami z 9.–15. století. Vyniká nádherně vyzdobená Sloní terasa a Terasa malomocného krále, jižní brána centra Angkor Thom, rozsáhlý chrám Bayon s galerií basreliéfů a sousední Baphuon a úplně na závěr vrchol – nádherný, fascinující chrám Angkor Wat. Pozorování západu slunce nad Angkor Wat, návrat do hotelu

5. den

Přesun linkovým autokarem po kvalitní silnici do Phnom-penh, hlavního města Kambodže (4–5 hodin cesty). Následuje prohlídka – Národní muzeum s bohatými sbírkami khmerských předmětů, Stříbrná pagoda, vydlážděná stříbrnými dlaždicemi, s 90 kg vážícím zlatým Budhou, Královský palác (zvenčí) a umělý vrch Wat Phnom jsou součástí jednoho z nejkrásnějších měst Dálného východu. Ubytování v Phnom-penh

6. den

Navštívíme Tuol Sleng – muzeum zločinů genocidy, bývalou věznici a mučírnu za Rudých Khmerů. Tzv. Ruské tržiště je nejlepším zdrojem uměleckých a řemeslných výrobků – ze dřeva, kamene, stříbra, hedvábí aj. Centrální tržnice, postavená francouzskými architekty, je naopak více zaměřená na denní potřeby místních obyvatel. Ubytování Phnom-penh.

7. den

Odlet z Phnom-penh do Kuala Lumpur, hlavního města Malajsie. Odpolední přílet a okružní projížďka městem s památkami na britskou koloniální minulost – Národní mešita, pozoruhodné nádraží, budova sultána Abdula Samada, národní památník, čínské město. Ubytování v Kuala Lumpur.

8. den

Na začátku dne se protáhneme výstupem po 272 schodech do jeskyní Batu s hinduistickou svatyní, navštívíme manufakturu pestrých batikových tkanin a královskou slévárnu cínu s možností zakoupení rukodělných výrobků. Vracíme se do centra k návštěvě televizní věže s vyhlídkou na nedaleké výškové budovy Petronas. V podvečer odjezd do Kuala Selangor, vyhlídka z vrchu Melawati na Malackou úžinu a večeře v restauraci na břehu řeky, odkud se vydáme na loďkách pozorovat miliony světlušek, které vytvářejí aleje živých vánočních stromů. Návrat do Kuala Lumpur

9. den

Odjezd autokarem do Kuala Tembelin, kde se nalodíme na rychlé úzké lodice a proti proudu řeky Tembelin plujeme do národního parku Taman Negara. Je to neporušený deštný prales, nejstarší na Zeměkouli, ubytování je povoleno pouze na jeho okraji a přístup je pouze po řece. Nápoj na uvítanou, bufetová večeře a noční procházka džunglí se zkušenými místními průvodci. Večer zpestří video a foto prezentace parku.

10. den

Celý den v pralese Taman Negara. Přepravujeme se po řece, jediné přístupové cestě. Projdeme se po 500 m dlouhé visuté cestě mezi korunami stromů ve výšce několika desítek metrů nad zemí. Se svítilnou v ruce překonáme jeskyni Ucha s tisícovkami netopýrů. Navštívíme osadu původních obyvatel malajského poloostrova, Orang-asli, kteří žijí pouze hluboko v lesích a naučíme se střílet z foukačky šípů, podle času navštívíme vodopád v džungli. Oběd a večeře zahrnuty.

11. den

Ráno se vracíme po řece stejnou cestou do Kuala Tembelin, autokar míří nejrychlejší cestou po dálnici do Malaky. Cesta potrvá asi 5 hodin s pohodlnými zastávkami na odpočinek. Příjezd a ubytování v Malace. (Do Taman Negara vyrážíme s příručními zavazadly, naše velká zavazadla na nás budou čekat v Malace).

12. den

Malaka dala jméno úžině, a za opěrný bod si ji zvolili Portugalci, Holanďané i Britové. Koloniální památky, pevnost A Famosa, kostely a radnice jsou soustředěné okolo kopce sv. Pavla. Svébytnou kulturu zde vytvořili Číňané. Navštívíme obydlí bohatého čínského obchodníka, nyní proměněné v muzeum. Pozdě odpoledne odjezd do Johor Bahru, ubytování.

13. den

Ráno po krátké projížďce městem navštívíme bývalý palác johorského sultána, Abú Bakra, nyní proměněný v muzeum s trůnním sálem, tanečním sálem a sbírkou darů z celého světa (palác bývá nepravidelně uzavírán – nezaručeno). Poté odjezd kopcovitou krajinou s plantážemi palem olejných k přístavišti Tanjung Leman a přejezd lodí na ostrov Sibu Tengah. Ubytování, volno na plážích, večeře

14. den

Sibu Tengah je ostrůvek v Jihočínském moři, 45 minut jízdy lodí od pevniny, který máme jen pro sebe (a další rekreanty) – na celém ostrově je jediný resort, žádné stálé obyvatelstvo – poloviční ráj. Kdo nebude chtít strávit celý den na plážích, může se fakultativně projet lodí po okolních ostrovech, z nichž pouze jeden je obydlen, půjčit si kajak, navštívit kelong – rybářskou osadu na kůlech uprostřed moře nebo se potápět mezi korály. Večeře, nocleh.

15. den

Ráno odjezd lodí na pevninu a přes Johor Bahru do Singapuru. Po příjezdu ubytování a čas k odpočinku a procházkám dle průběhu cesty, odpoledne návštěva Národní zahrady orchidejí a večer vstoupíme do prvního nočního safari na světě. Část safari projedeme elektrickým vláčkem, část si projdeme pěšky. Pozdní návrat do hotelu.

16. den

Dopoledne prohlídka koloniálního jádra s parlamentem, nejvyšším soudem a radnicí, čínského města, nejstaršího chrámu Thian Hock Keng a Malé Indie s mnoha exotickými vůněmi. Odpoledne přejedeme autokarem nebo lanovkou přes mořskou úžinu na zábavní ostrov Sentosa, kde shlédneme poutavě aranžované historické muzeum, věhlasné oceánské akvárium, největší v Asii a představení zdejší hudební fontány. Odjezd ve večerních hodinách přímo na letiště Changi k odletu.

17. den

V dopoledních hodinách přílet do Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Kambodža

26°C Polojasno

×