800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKambodža - poznávací zájezd od severu k jihu s českým průvodcem

    Pojeďte se s námi podívat na nejkrásnější místa Kambodži, jako je Angkor Wat a chrámy Angkoru, jezero Tonle Sap, odpočinete si u moře a přesunete se do Phnom Penhu, kde se seznámíte s dějinami a místní kuchyní.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Siem Reap
Odlet z Prahy do Kambodži (Siem Reap) s 2 přestupy

2. den

Přílet do Siem Reap
Podle čas příletu ubytování. Pokud bude přílet dopoledne, odpoledne prohlídka Angkor Watu při západu slunce, pojedete místními „tuk tuky“. Angkor Wat byl postaven ve 12. století a je největším náboženským monumentem na světě. Celková rozloha je přes 200 hektarů.
Večeře.
Ubytování: Siddarta Boutique hotel - pokoj deluxe

3. den

Siem Reap – Angor Thom – chrám Bayon – Ta Prohm – výlet lodí po jezeře Tonle Sap
Po snídani návštěva chrámu Angkor Thom (velké město), který je dokola obehnaný vodním příkopem, dále se půjdete podívat do chrámu Bayon, který postavil Džajavarman VII. uprostřed města Angor Thom a byl to první státní chrám zasvěcený Buddhovi. Další chrám, který navštívíte, byl vystavěný ve 12. až 13. století – chrám Ta Prohm. Oběd v místní restauraci. Po obědě výlet lodí po jezeře Tonle Sap, největší sladkovodní jezero v jihovýchodní Asii zapsané v UNESCO. Žije zde mnoho ohrožených druhů ptactva, jako jsou marabu, indický, sup bengálský, pelikán skvrnozubý a další. Návštěva vesničky Kompong Phluck, kde žijí obyvatelé převážně khmérských kmenů, vesnička je postavená na kůlech na jezeře, na kterých mají místní vystavěné své chýše. Po skončení výletu lodí návrat do Siem Reap.
Ubytování: Siddarta Boutique hotel - pokoj deluxe

4. den

Siem Reap
Po snídani možnost vyjížďky na kolech, první zastávka je ve vesničce Prada, poté do Banteay Srei, minete místa, kam opravdu mnoho turistů nejezdí, budete mít možnost podívat se na život místních z blízka, cílem cesty je chrám Banteay Srei. Cesta je dlouhá 26 km, po celou dobu bude k dispozici doprovodný vůz, po příjezdu na kolech do Banteay Srei prohlídka, poté už cesta autem do Banteay Srei. Po obědě (není v ceně) si prohlédnete chrám Banteay Srei, který je postavený z růžových kamenů a je díky tomu originální, žádný další takový chrám neuvidíte. Cestou zpátky budete mít příležitost seznámit se s výrobou rýžového papíru, třtinového cukru a vína. Večeře spojená s tradičními khmérskými tanci.
Ubytování: Siddarta Boutique hotel - pokoj deluxe

5. den

Siem Reap – Sihanoukville
Po snídani možnost návštěvy místního trhu, podle času letu transfer na letiště, přelet do Sihanoukville k moři. Ubytování.
Ubytování: Independence Hotel - pokoj deluxe

6. den

Sihanoukville - volný den u moře
Snídaně.
Fakultativně možnost výletu do národního parku Ream, kde žije více jak 200 druhů ptáků, několik druhů opic a další zvířata. Pojedete na pláž Koh Rampouch, kde jsou nádherné korály, v ceně je oběd. Cena výletu cca 1400 Kč.
Ubytování: Independence Hotel - pokoj deluxe

7. den

Sihanoukville - volný den u moře
Snídaně.
Fakultativně možnost výletu na tři ostrovy lodí (šnorchlování, chytání ryb nebo prostě jen relax na moři, oběd v ceně). Cena výletu cca 1100 Kč.
Ubytování: Independence Hotel - pokoj deluxe

8. den

Sihanoukville – Phnom Penh
Sihanoukville – Phnom PenhSnídaně, volné dopoledne, odpoledne cesta do Phnom Penhu. Po příjezdu ubytování. Volno.
Nocleh v Phnom Penh.
Ubytování: Villa Langka - pokoj superior

9. den

Phnom Penh
Snídaně v hotelu, poté půldenní škola vaření v restauraci Frizz. Kurz začíná návštěvou místního trhu, kde si povíte o místních druzích ovoce a zeleniny, bylinkách, koření a dalších ingrediencích kambodžské kuchyně. Návrat do kuchyně a zde si názorně předvedete přípravu místních pokrmů. Nakonec si samozřejmě připravená jídla sníte. Odpoledne si uděláte prohlídku Phnom Penhu na kolech, nejdříve navštívíte chrám Wat Phnom, královský palác, Silver Pagoda, Wat Prakeo, chrám křišťálového Buddhy, zde uvidíte Buddhu zlatého, stříbrného, křišťálového a bronzového. Další zastávkou bude národní muzeum postavené v tradičním khmérském stylu. Poté návrat do hotelu.
Ubytování: Villa Langka - pokoj superior

10. den

Phnom Penh – odlet
V brzkých ranních hodinách transfer na letiště (dle času odletu). Odlet, přílet do Prahy.

Ubytování

Independence hotel

Poloha
Hotel se nachází v oblasti Sihanoukville, přímo u písečné pláže.
Spojení
Hotel je vzdálen asi 240 km od Phnom Penhu, cca 4 h jízdy autem, možné přeletět ze Siem Reap.
Vybavení hotelu
Hotel má 7 pater, klienti mohou využívat restauraci Coral, bar u bazénu s výheldem na moře, fitness. Dále je zde půjčovna kol, plážový volejbal, obchod, dětské hřiště, půjčovna kajaků, tenis, stolní tenis, šnorchlování, potápění.
Pokoje
Pokoje jsou vybaveny minibarem, klimatizací, fénem, sprchou, WC, telefonem, TV, WI-FI, trezorem, k dispozici je konvice na přípravu kávy/čaje.
Naše mínění
Kvalitní hotel v dané lokalitě, hezká pláž.

Počasí

Kambodža

26°C Slabý déšť

×