800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKambodža - Vietnam - říše Khméru a asijská pohostinost

Kambodža je království v jihovýchodní Asii, které dodnes zůstává téměř nedotčeno turistickým ruchem.
Je to země nesoucí dědictví mocné říše Khmerů z 9. – 14. století. Tvář dnešní Kambodži však nese také bolest ze 70. let, kdy zde docházelo ke zvěrstvem Rudých Khmerů, kteří za cenu životů dvou miliónů lidí hodlali proměnit zemi v maoistické, rolníky řízené zemědělské družstvo.
To vše už je historií a dnes se poměrně bezpečná Kambodža začíná pomalu otevírat světu. Hodně cestovatelů sem přilétá nebo přijíždí z Thajska jenom proto, aby si prohlédli chrámový komplex Angkor Vat.
Ten je zatím jedinou široce známou turistickou atrakcí země, avšak kdo zůstane déle, bude odměněn buddhistickými stúpami zdobenými plátky zlata, úžasnými plážemi, divokými pralesy s rozvalinami starověkých chrámů a původním obyvatelstvem z horských kmenů.
Kambodžané jsou až neskutečně pohostinní lidé s věčným úsměvem na tváři. S radostí věnují peníze i část své sklizně na stavbu nových buddhistických chrámů, i když jim pro vlastní rodinu zbyde jen jediná miska rýže na den.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

PRAHA/VÍDEŇ – SIEM REAP
Sraz skupiny na letišti v Praze nebo Vídni. Let do Siem Reap s přestupem. Občerstvení v letadle.

2. den

SIEM REAP
Přílet do Siem Reap. Transfer do hotelu, ubytování. Volný čas na aklimatizaci, nocleh.

3. den

SIEM REAP
Snídaně v hotelu. Návštěva velkolepého chrámového komplexu Angor Wat, největší náboženské stavby, která se řádí do seznamu divů světa. Byl postaven králem Suryavarmanem II. v první polovině 12. století. a je nejlépe uchovaným chrámem ze všech angkorských chrámů. Perla Khmerské architektury, chrám Angkor Wat, je národním symbolem a vyhledávaným cílem všech návštěvníků Kambodži. Nadchne nejenom samotnou velikostí, ale také dokonalým uspořádáním, krásnou řezbářskou prací a jemnými detaily. K chrámu se dostanete nejprve přes vodní příkop, a poté podél široké hráze. Když vstoupíte do hlavní budovy, vystoupáte přes řadu nádvoří a galerií do centrální svatyně, odkud je nádherný výhled na hráze obklopující chrám a okolní krajinu. Po cestě se nezapomeneme zastavit a vychutnat si pohled na kamenné sochy, vytesané do každého kousku povrchu. Podél vnější galerie můžete spatřit nejdelší související bas-reliéf na světě – vypráví příběhy z Hinduistické mytologie. Chrám je nádherný v každou denní dobu, ale při východu a západu slunce vytváří nezapomenutelnou hru barev na kamenných sochách. Dále pak navštívíme Preah Khan, chrám obrostlý stromy, obehnán zdmi 700m x 800m a vodním příkopem. Návštěva Banteay Srei, který oproti ostatním angkorským chrámům sice působí malým dojmem, ale je považován za klenot klasické Khmerské architektury. Je vybudován z růžových písečných kamenů a jeho zdi jsou pokryty nádhernými řezbami. Díky své velikosti působí přímo kouzelným dojmem a je často vyhledáván návštěvníky z celého světa. Počkáme si na romantický západ slunce nad kambodžskou krajinou z nejvyšších teras starobylého Angkorského chrámu, Phnom Bakheng, jenž patří k vůbec prvním postaveným chrámům v oblasti Angkor a nabízí neopakovatelý pohled na Angkor Wat a Tonle Sap. Návrat do hotelu, nocleh v Siem Reap.

4. den

SIEM REAP
Snídaně v hotelu. Odjezd k opevněnému městu Angkor Thom, které se rozpíná na 10 km² a je obehnáno zdí a příkopy. Nachází se zde mnoho Angorských památek, jako je například monumentální jižní vstupní brána přes hráz lemovaná z obou stran sochami démonů a bohů, z nichž každý nese ohromného Nagu (polobožskou mýtickou bytost s tváří člověka a tělem hada). Následuje Terasa slonů a Terasa „malomocných králů“, bývalá místa pro slavnostní ceremonie ozdobená reliéfy. Dále budete pokračovat do chrámu Baphuon, bývalého hlavního města, a královského paláce Phimeanakas. Poté se vydáte do mystického chrámu Bayon, jednoho z nejznámějších a nejpůsobivějších chrámů v Angkoru, kde objevíte galerii lemovanou zachovalými reliéfy a vystoupáte po schodech, které vás dovedou do hlavní svatyně. Tady najdete obrovské sochy, kde se na vás záhadně smějí tváře ze všech úhlů pohledu. Dále navštívíme Prasat Kravan, chrám skládající se z 5ti cihlových věží, Banteay Kdei, který je obehnán 4 zdmi o ploše 500x700m či Sras Srang, vodní nádrž s úzkým ostrůvkem uprostřed, kde pouze kameny připomínají, co bylo dříve dřeveným chrámem. Poračování přes Ta Keo a Ta Prohm ( chrám jenž obepínají stromy ) k chrámu Thommanon. Den zakončíme u Chau Say Tevoda z 12.st. Návrat do hotelu. Nocleh.

5. den

SIEM REAP - HO ČI MINOVO MĚSTO ( SAIGON )
Snídaně v hotelu. Návštěva klášterů v oblasti Roluos z angkorského období, kde se nachází jedno z prvních hlavních khmerských měst postavených Indravarmanem I., nazývaný Hariharalaya. V oblasti Roluos se nacházejí kláštery Preah Ko, Bakong a Lolei, kde je chronologicky zobrazen vývoj Angkor. Transfer na letiště. Odlet do Saigonu. Setkání s místním průvodcem, transfer do hotelu, nocleh.

6. den

HO ČI MINOVO MĚSTO ( SAIGON)
Snídaně v hotelu. Následuje celodenní prohlídka Ho Či Minova Města, dřívějším jménem Saigon, největšího města Vietnamu. Vibrující metropole, plná hemžících se lidí je střet mezi tradičním a moderním životem. Ulice jsou plné motorek a telefonujícíh lidí, na druhé straně v klášterech najdete naprostý klid a uctívání tradic. Prohlídka začne v historickém centru, procházkou ulicí Dong Khoi, která je hlavní nákupní tepnou a srdcem města, okolo hlavních památek evrospkého stylu jako je bohatě zdobená City Hall, Opera, katedrála Notre Dam v novorománském stylu a hlavní pošta. Dále se ponoříme do moderní historie, navštívíme Palác Sjednocení. Dobytím města severním Vietnamem 30. dubna 1975 byla ukončena vietnamská válka a město bylo pojmenováno po Ho Či Minovi, osvoboditeli severního Vietnamu, na Ho Či Minovo Město. Pokračujeme k muzeu Remnants, které vypovídá o válce s Amerikou, k expozici také patří sbírka zbraní, letadel a tanků. Jízda do historického centra k pagodě Emperor of Jade ( pagoda na jedné noze ), patřící k nejpozoruhodnějším ve městě. Odpoledne návštěva Čínské čtvrti plné jídla, oblečení a elektroniky. Prohlídka pagoday Thien Hau a na závěr dne transfer na místní trh, kde můžete nakoupit nějaké ty suvenýry. Návrat do hotelu, nocleh.

7. den

HO ČI MINOVO MĚSTO ( SAIGON ) – NHA TRANG
Snídaně v hotelu. Transfer na letiště pro vnitrostátní přelet. Po příletu transfer do hotelu v Nha Trang, Volný den. Nocleh.

8. - 10. den

NHA TRANG
Snídaně v hotelu. Volný čas na koupání, opalování či fakultativní výlety. Nocleh v Nha Trang.

11. den

NHA TRANG – PHAN THIET
Snídaně v hotelu. Odjezd do malebného letoviska Phan Thiet. Ubytování v hotelu, nocleh.

12. - 13. den

PHAN THIET
Snídaně v hotelu. Volný čas na koupání, opalování či fakultativní výlety. Nocleh v Phan Thiet.

14. den

PHANN THIET - HO ČI MINOVO MĚSTO ( SAIGON )
Volný čas do transferu na letiště. Odlet zpět do Evropy. Občerstvení během letu.

15. den

BANGKOK – PRAHA/VÍDEŇ
Pokračování v cestě letem zpět z do Prahy nebo Vídně s přestupem. Přílet, konec program.

Poznámky k zájezdu

Minimální počet cestujících 10 osob ( anglicky hovořící průvodce, libovolný termín ). Změna programu vyhrazena !

Počasí

Kambodža

26°C Převážně oblačno

×