800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPodél Mekongu - z Thajska do Laosu a Kambodži

    Poznejte s námi život místních obyvatel podél řeky Mekong, navštívíte méně turistická místa, uvidíte nádherné krajiny s rýžovými polemi, ovocem i zeleninou, které u nás ani neznáme, opomenuté chrámy v Laosu a cestu zakončíte v Kambodži, kde uvidíte úchvatné chrámy Angkor Watu.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odlet z Prahy

2. den

přílet do Ubon Ratchathani
Po příletu do Ubon Ratchathani vás bude očekávat náš zástupce místního partnera a zaveze vás do hotelu, po zbytek dne volno, nocleh v hotelu.
Ubytování: Tohsang Khongjiam hotel – pokoje superior river view
Z letiště do hotelu Tohsang Khongjiam 1,15 h

3. den

Ubon Ratchathani – Chong Mek – Don Daeng
Po snídani cesta k hranici s Laosem, kde vás bude čekat místní průvodce. Cesta na jih směrem k provincii Champasak – v jižním Laosu, pak se vydáte na krátkou plavbu lodí do Don Daeng, ostrov uprostřed řeky Mekong, kde se ubytujete v La Folie Lodge. Zbytek dne můžete relaxovat, je zde krásný bazén s úžasným výhledem a nebo pokud budete mít chuť, můžete se projít po pobřeží ostrova a ochutnat místní atmosféru.
Ubytování: La Folie Lodge – superior pokoje
Ubon-Chong Mek – 1,5 h
Chong Mek-Champasak: 1,40 h

4. den

Don Daeng – Wat Phou – Don Daeng
Po snídani si uděláte krátký výlet na kolech s průvodcem kolem ostrova. Je zde rovinatý terén, takže jízdu na kole zvládne každý, budete svědky každodenního života vesničanů. Poté lodí přes řeku Mekong pojedete navštívit chrám Wah Phou, který je zapsaný jako světové dědictví UNESCO. Chrám se nachází mezi rýžovými poli a vodními cestami v jižním Laosu. Chrám byl postaven ve třech úrovních: spodní se zaměřuje na Baray (vodní nádrže) a promenády, druhý stupeň je vybaven čtyřhrannými pavilony a galeriemi s řezbářskými pracemi a na nejvyšší úrovni je samotná svatyně. Chrám byl postaven vládci khmérské říše ještě před výstavbou Angkor Watu. Toto místo sloužilo jako nejdůležitější ekonomické a politické centrum regionu a stále je jedním z nejposvátnějších chrámů pro Laosany. Poté projede malým městečkem Champasak, kde francouzské koloniální budovy nabízejí zajímavý kontrast k Wat Phou.
Návrat na ostrov Don Daeng, kde budete mít po zbytek dne volno na relaxaci.
Ubytování: La Folie Lodge – superior pokoje
Don Daen – Wat Phou lodí: 20 min

5. den

Don Daeng – Xe Pian Protected Area
Po snídani cesta lodí do vesničky Ban Muang a dále pak po silnici až do Xe Pian. Oběd budete mít v malé vesničce Ban Kiet Ngong v místní restauraci.
Po obědě vás čeká 1,5 hodiny vyjížďka na slonech lesem, na horu Asa (2 osoby na jednom slonovi). Tato prohlídka je součástí projektu zpracovaného na pomoc místním vesničanům o poskytnutí povědomí o ochraně životního prostředí a místní fauny. Podél cesty budete mít nádherný výhled na národní park Xe Pian, které leží mezi provinciemi Chamasak a Attapeu. Tyto mokřady podlém Mekongu a nedotčené lesní oblasti, jsou domovem mnoha druhů ptáků, jako volavek, jeřábů a zoborožců a příležitostně jsou zde spatřeni divocí sloni a gibboni. Na cestě zpět bude krátká zastávka v řezbářské vesničce Nong Bune, kde uvidíte krásné vyřezávané masky a další díla. Dále uvidíte ruiny chrámu Wat Uomo. Návrat na Don Daeng.
Ubytování: La Folie Lodge – superior pokoje
Don Daen-Ban Kiet Ngong 45 min

6. den

Don Daeng – Don Khone
Po snídani odjezd, pojedete do oblasti Sipandon (což znamená 4000 ostrovů). V této krásné oblasti řeka Mekong dosahuje 14 km šířky a jsou zde tisíce malých ostrůvků. Nejprve budete cestovat autem cca 2 hodiny do vesnice Ban Nakasan, poté lodí na ostrovy Done Det a Done Khone, plantáže a vesničky, to je vše, co zde najdete, můžete ostrůvky prozkoumat na kolech či si vzít tuk-tuk. Při plavbě lodí při troše štěstí můžete zahládnout vzácného delfína tuponosého. Větší šance ho spatřit jsou ráno či odpoledne, kdy je již voda chladnější. Další zastávkou budou vodopády Lippi, na západě ostrova Don Khone, těsně u hranice s Kambodžou. Jejich původní jméno „Tad Somphamit“ znamená „trápení duchů“ a místní tyto vodopády uctívají, protože se domnívají, že vodopády působí jak past pro zlé duchy.
Ostrovy hrály důležitou roli během francouzské koloniální nadvlády, protože sousedí s Kambodžou a jižním Vietnamem. Oběd v místní restauraci. Pokračujete do Don Khone, kde se ubytujete a po zbytek dne volno.
Strava:snídaně, oběd
Ubytování: Sala Don Khone – pokoje french residence
Dong Daeng – Ban Nakasan: 2 hodiny

7. den

Don Khone – Lao/hranice s Kambodžou – Stung Treng
Po snídani ráno transfer lodí do venice Ban Nakasan.Cesta k jižní hranici s Kambodžou, impozantní vodopády Khone Papheng. Po příjezdu na hranice vyřízení nezbytných formalit a zde vás bude čekat nový místní průvodce.
Budete pokračovat do veničky O'Svay, jen 25 km od hranic Laosu. Zde se vám naskytne první možnost prohlédnout si typickou kambodžskou veničku s místními obyvateli. Nastoupíte na loď a pojedete se podívat na zatopené lesy na Mekongu, jízda lodí asi 2,5 hodiny, budete mít dostatek času pro relaxaci, na odlehlém ostrově bude piknik, daleko od civilizace, uprostřed přírody. Pokračujete do Stung Treng, kam přijedete v odpoledních hodinách. Večer pro vás místní připraví večeři, jedná se o projekt Tonle Tourism Training Center s cílem zajistit lepší budoucnost obyvatelům Stung Treng.
Ubytování: Gold River hotel – pokoje standard
Dong Khone – Kohne Papheng 30 minut
Hranice Laosu – Stung Treng – 1,5 hodiny

8. den

Stung Treng – Kratie
Snídaně se podává v místní restauraci v blízkosti trhu Stung Treng. Po snídani navštívíte „Mekong Blue“, centrum pro tkaní hedvábí, kde místní ženy mají možnost v takto vzdálené oblasti vydělat si peníze na obživu, můžete si i některý z výrobků zakoupit.Odtud pojedete na jih směrem Kratie. Cestou si prohlédnete Wat Sorsor Mouy Roye v obci Sambo. Vihara (chrám svatyně), nazývaná také jako stopilířová pagoda, je významná historická a kulturní budova. Pokračujete podél břehu řeky Mekong, velmi malebná trasa s krásným výhledem. V obci Kampi se nalodíte a budete mít možnost pozorovat delfíny Irrawaddy, jakmile je spatříte, váš kapitán vypne motor a nic vás nebude rušit (plavba cca 1,5 h). Příjezd do Kratie (cesta bude trvat cca 30 minut), kde si budete moci sami prohlédnout městečko. Ještě se pojedete podívat lodí na ostrov Ko Trong, cca 10 min jízda lodí a uvidíte zde život místních, kde jejich obživa závisí na pěstování rýže a ovoce (místo je známé díky pěstování pomela). Po příjezdu ubytování.
Ubytování: Rajabori Villas – pokoje junior suite
Stung Treng - Kratie (79 km) - 2,30 min

9. den

Kratie
Snídaně v hotelu, nyní si prohlédnete ostrov, můžete se rozmyslet, zda pojedete „koňským spřežením“ nebo zda si ostrov prohlédnete raději na kole. Vaším prvním cílem bude ostrovní chrám, kde si můžete vysadit svůj vlastní strom, projekt je iniciovaný místním farmářem, aby rekultivoval kdysi hustě zalesněný ostrov. Váš strom dostane vaši jmenovku a zanecháte tak pozitivní stopu na ostrově. Oběd v khmérském stylu pod stromy pomel, v typické restauraci přímo u řeky. Dále pokračujete (kola nebo koňmi) kolem ostrova, kde na jižním cípu ostrova můžete navštívit vietnamské plovoucí vesnice a ochutnat tak místní ovoce. Zpět do Kratie lodí, po zbytek dne volno na odpočinek.
Nezapomenutelný pro vás bude západ slunce za Mekong, díky kterému je místo Kratie proslavené.
Nocleh v hotelu.
Ubytování: Rajabori Villas – pokoje junior suite

10. den

Kratie-Chhlong-Kampong Cham-Kampong Thom
Snídaně v hotelu, dále pokračujte na jih, směrem do Kampong Thom. Cestou se zastavíte v Chhlong, malé městečko s francouzskými koloniálními domy, které patří mezi nejkrásnější v Kambodži. Po příjezdu do Kampong Cham (cca po 2,5 hodinách) budete mít oběd v místní restauraci. Po krátké prohlídce města a trhu pokračujete do Kampong Thom (cca 2 hodiny), kde budete mít po zbytek dne volno k relaxaci u bazénu či na procházky. Nocleh v hotelu.
Ubytování: Sambor Village – pokoje deluxe
Vzdálenosti: Katie-Chhlonh (20 km): 45 min
Chhlong-Kampong Cham (100 km): 2,5 h
Kampong Cham-Kampong Thom (114 km): 2 hodiny

11. den

Kampong Thom – Sambor Prei Kuk – Siem Reap
Snídaně v hotelu, dnes se vydáte k chrámovému komplexu Sambor Prei Kuk, jeho historie začíná v 6. století a je zde více než 100 částečně dochovaných chrámů rozesetých v lese. Užijte si krásnou procházku džunglí s úchvatnými pohledy. Ve vesnici kolem chrámového komplexu se můžete podívat na tradiční výrobu z místních materiálů, jako je bambus a ratan. Místní komunita pro vás připraví oběd v blízkosti chrámu. Pokračovat budete do Siem Reap, asi 2,5 hodiny cesty. Po příjezdu ubytování. Pozdě odpoledne pojedete místními „tuk tuky“ podívat se nejvelkolepější památku - Angkor Wat. Budete fascinovaní pěticí mohutných stupňovitých věží, které z dálky připomínají kukuřičný klas, architektonickou zdatností, vrcholem khmérské kultury. Na Angkor Watu jsou zajímavé barvy, při západu slunce je Agkor Wat v nejkrásnějším světle a není zde už mnoho turistů. Návrat do hotelu.
Ubytování: La Residence Blanc Angkor – pokoje deluxe
Vzdálenosti: Kampong Thom-sambor Prei Kuk (30 km) -1 hodina
Sambor Prei Kuk-Siem Reap (169 km) – 2,5 h

12. den

Siem Reap
Po snídani se pojedete opět podívat na Angkor Wat, kde si prohlédnete i všechny okolní chrámy v džungli, počítejte tak 5 km trek. Pěšky uvidíte nádherné chrámy a zříceniny v okolí. Poté přijdete do města Angkor Thom, posledního města Velké Khmérské říše za vlády Jayavarmana VII. Město je obklopeno 8 m vysokou zdí do čtverce. Pokračujete pěšky do chrámu Bayon a Ta Prohm, který je porostlý stromy a vinnou révou. Oběd v Siem Reap, vařit vám budou mladí Kambodžané, kteří jsou ve školním projektu pro lepší budoucnost, prohlédnout si můžete též školu a pobavit se se studenty.
Později odpoledne projížďka po jezeře Tonle Sap, uvidíte život místních podél jezera. Tonle Sap je největší sladkovodní jezero v jihovýchodní Asii. První zastávkou bude Kampong Phluck, vesnice, kde uvidíte domy na kůlech, plovoucí domy a zaplavené lesy, život na vodě (tento výlet je možný pouze v období od června do března).
Ubytování: La Residence Blanc Angkor – pokoje deluxe
Vzdálenost: Siem Reap – Tonle Sap: (20 km) - 30 minut

13. den

Siem Reap – odlet
Snídaně, dle času letu transfer na letiště, odlet.

14. den

přílet do Prahy

Počasí

Kambodža

25°C Převážně oblačno

×