800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPutování Kambodžou s výhledy ze sedla kola

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Siem Reap
Po přistání v Siem Reapu si nás na letišti vyzvedne průvodce a převeze do hotelu, kde se ubytujete. Dneska začneme naše dobrodružství jízdou na kole do 10 km vzdáleného chrámového komplexu Angor Wat. Tento nejrozsáhlejší náboženský komplex byl vybudován počátkem 12. století a je považován za největší na světě. Nachází se na seznamu světového dědictví UNESCO a zároveň jej můžeme nelézt na kambodžské státní vlajce. Odpoledne nás čeká jízda do Phonm Bekeng se zastávkou u “bran vítězství a smrti“, sloních teras, malomocného krále a Srah Srang. Uvidíme západ slunce z Phnom Bakeng, po kterém se vrátíme doprovodným autem do Siem Reap.

Ubytování: Tara Angkor Hotel – Superior room
Stravování: -
Náročnost: lehké / středně těžké 38 km

2. den

Siem Reap – Rolous Temple goup
Dnešek strávíme celý den jízdou po venkově a objevováním skrytých chámů. Užijeme si pojezd po prašných venkovských cestách, stejně tak jako přátelské místní obyvatele. Ze sedla kola budeme obdivovat kmérské pagody, rýžová pole, lotosové rybníky a mnohem více. Zastavíme se v Rolous Temple Group, který byl vybudován v 9. století a byl prvním hlavním městem Kmérského empiria, které se zde nacházelo od 9. do 14. století. Po prohlídce se vydáme na kolech zpět do Siem Reap.

Ubytování: Tara Angkor Hotel – Superior room
Stravování: snídaně, oběd
Náročnost: lehké / středně těžké 40 km

3. den

Bantleay Srei – Kbal Spean
Nasnídáme se a vyrazíme klidnými venkovskými uličkami až do pískovcového chrámu Bantleay Srei Temple. Po prohlídce se vydáme na 31 km dlouhou cestu k ruinám chrámu schovaného v džungli – Preah Khan. Dále pojedeme k Neak Pean Temple, který je známý pro své posvátné bazénky. Zde si dáme pauzu a oběd. Dále budeme pokračovat do Kbal Spean, "River 1000 lingas" - říčku v jejímž kamenném korytě jsou vytesány tisíce falických symbolů. Cestou zpět se zastavíme v Muzeu nášlapných min.

Ubytování: Tara Angkor Hotel – Superior room
Stravování: snídaně, oběd
Náročnost: lehké / středně těžké 40 km

4. den

Siem Reap – Kampong Thom – Sambor Prei Kuk
Dnešek zahájíme dvouhodinovou jízdou do Kampong Kdei, která je známá svým mostem Naga z 12. století. Pěšky se projdeme po mostě a po obhlídce vyrazíme k Pre – Angkorianským chrámům v Sambor Prei Kuk. Následuje oběd a po něm jízda k malebnému městu Kampong Thom, které leží na březích řeky Steung Sen.

Ubytování: Standart Sambor Village Hotel
Stravování: snídaně, oběd & večeře
Náročnost: lehké / středně těžké 70 km

5. den

Kampong Thom – kampong Cham
Celý den si užijeme jízdu po kvalitním asfaltu skrz Kmérské vesnice, gumovníkové plantáže a rýžové pole. Nejprve dojedeme do vesnice s názvem Prey Pros a navštívíme Phnom Pros a Phnom Srey, které nabízí úchvatné výhledy z kopců. Do místa dnešního ubytování (Kam Pong Cham) přijedeme odpoledne.

Ubytování: Standart Mekong Hotel
Stravování: snídaně, oběd & večeře
Náročnost: lehké / středně těžké 70 km

6. den

Kampong Cham – Phnom Penh
Dnešek je jedním z nejzajímavějších dnů z celého našeho putování. Budeme se totiž proplétat po malé prašné cestě okolo řeky Mekongu. Projedeme skrz vesnici Cham a zamíříme do Koh Kaong, kde nasedneme na autobus a zamíříme do města Phnom Penh. Ubytujeme se v hotelu a budeme mít dostatek času na prohlídku města. Každý si může projít místa, která ho budou zajímat a večer se sejdeme na drink v “Zahraničním zpravodajském klubu“.

Ubytování: Ohana – Deluxe
Stravování: snídaně, oběd
Náročnost: lehké / středně těžké 65 km

7. den

Phnom Penh – Kampong Trac - Kep
Po snídani nás autobus odveze do Kampong Trac, odkud již budeme pokračovat na kole do 47 km vzdálené rybářské vesnice Kep, která se nachází na břehu Thajského zálivu. Dříve nesmírně populární Francouzské koloniální středisko je nyní prakticky opuštěné. Svěží les začíná prostupovat dříve honosnými vilami a ukazuje tak sílu přírody. Po prohlídce se vydáme ubytovat do našeho hotelu a zbytek dne strávíme na bílých písečných plážích Koh Tonsai.

Ubytování: Veranda resort hotel
Stravování: snídaně, oběd
Náročnost: lehké / středně těžké 75 km

8. den

Kep – Kampot – Ream National park
Po snídani vyrazíme do provinčního městečka Kampot. Město se rozprostírá na břehu řeky a je plné neporušených staveb z doby Francouzské koloniální nadvlády. Všudypřítomný klid a pohoda prostupují město skrz stinné bulváry. Dáme si oběd a po jídle vyrazíme na cestu linoucí se klidnou svěží zelení Borkorských hor až k Národnímu parku Ream. Zde skončíme dnešní jízdu a krátce přejedeme autobusem do Sihanoukville, místa dnešního ubytování.

Ubytování: Tented camp or Guest house
Stravování: snídaně, oběd
Náročnost: lehké / středně těžké 85 km

9. den

Sihanoukville
Den zahájíme krátkým přesunem autobusem do Ream Kong Keng. Odtud vyrazíme s nohama v pedálech, okolo krásné pláže Otres, na „off roudovou“ cestu, která je lemována kokosovými palmami a vede skrz údolíčka a malé vesničky. Budeme mít spoustu příležitostí poznat místní přátelské obyvatele. Zpět do Sihanoukville se dostaneme brzo odpoledne a zbytek dne strávíme odpočinkem a relaxem.

Ubytování: Independent hotel resort & SPA – deixe room
Stravování: snídaně, oběd
Náročnost: lehké / středně těžké 50 km

10. den

Sihanoukville
Volný den na odpočinek u moře

Ubytování: Independent hotel resort & SPA – deixe room
Stravování: snídaně
Náročnost: lehké

11. den

Sihanoukville - Phnom Penh
Odjezd do Phnom Penh, odkud následuje let do Prahy

Stravování: snídaně

Počasí

Kambodža

29°C Polojasno

×