800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZlatý okruh

SUVANNABHUMI – legendární a tajuplná země plná zlata a pokladů, ležící kdesi na východ od Indie. čarovný kraj jako z orientální pohádky, který znalci umísťují na území tří zemí: Thajska, Laosu a Kambodži. Tří zemí, které spojuje i rozděluje společná historie i kultura. Toto srdce Zadní Indie překypuje historickými památkami, úchvatnou přírodou i milými obyvateli. Globalizované Thajsko, izolovaný Laos i historicky majestátní Kambodža poskytují zajímavý náhled do kontrastů dnešní Asie. Neboť jak říkávával starověký čínský poutník Fa-sien: „Rozličnost vjemů na cestách je v těchto končinách mimořádná, věru nepoznal jsem za život krajů tak lákavých pro poutníka.“ Měl pravdu.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET Z PRAHY DO BANGKOKU

2. den

BANGKOK
Snídaně v letadle, přílet do Bangkoku v odpoledních hodinách. Transfer do hotelu, ubytování. Fakultativně návštěva divadelního představení Siam Niramit Show, večerní prohlídka erotického centra Patpong. Nocleh v Bangkoku.

3. den

BANGKOK
Snídaně. Celodenní fakultativní prohlídka města. Navštívíte chrám Wat Traimit v čísnké čtvrti, kde se nachází socha zlatého Buddhy, která je vyrobena z 5,5 tuny ryzího zlata. Dále chrámový komplex Wat Po se sochou ležícího Buddhy. Odpoledne uvidíte královský palác – Grand Palace kde si mimo jiné prohlídnete chrám smaragdového Buddhy – Wat Phra Keo. Poté budete mít možnost neopakovatelného zážitku z projížďky lodí po řece Chao Phraya, vodní tepny města, během které se podíváte na chrám vycházejícího slunce – Wat Arun. Během prohlídky také navštívíte manufakturu drahých kamenů a zlata. Nocleh v Bangkoku.

4. den

BANGKOK - CHIANG MAI – MAE HONG SON
Snídaně. V brzkých ranních hodinách transfer na letiště, odlet do Mae Hong Son s přestupem v Chiang Mai. Po příletu transfer do horského eko resortu, ubytování. Oběd. Po obědě procházka tropickou přírodou. V podvečer výstup na pagodu Wat Doi Kong Mu, odkud se pokocháte úžasným výhledem a zároveň se seznámíte s Shanskou architekturou. Večeře. Nocleh v Mae Hong Son.

5. den

MAE HONG SON
Snídaně. Ranní cesta lodí do vesnice horského kmene Padaung kde žijí tzv. žirafí ženy. Odpoledne náštěva chrámu Wat Hua Wiang, proslulého replikou sochy jejíž originál se nachází v jednom z nejznámějších chrámů v Mandalay, v Myanmaru. Fakultativně projížďka na slonech. Nocleh v Mae Hong Son.

6. den

MAE HONG SON – CHIANG MAI
Odpoledne transfer jednou z nejkrásnějších krajin severního Thajska plné pohledů na rýžová pole v horských úvalech a okolní prudké svahy pokryté bujnou vegetací, cestou zastávka ve folklórní vesnici Soppong, kde navštívíte překrásnou říční jestkyni Tham Lot. Pokračování přes městečko Pai, oběd. Návrat do Chiang Mai, ubytování. Fakultativně možnost návštěvy známého nočního tržiště. Nocleh v Chiang Mai.

7. den

CHIANG MAI – LUANG PRABANG
Snídaně. Odjezd na letiště v Chiang Mai, odlet do Luang Prabang (přestup v Bangkoku). Po příletu ubytování v hotelu. Prohlídka města během které uvidíte Melounovou stúpu Wat That Pathum a chrám Wat Xieng Thong. Návštěva nočního trhu. Nocleh v Luang Prabang.

8. den

LUANG PRABANG
Snídaně. Prohlídka královského paláce. Dále projížďka po Mekongu s prohlídkou jeskyně Pak Ou a zastávka ve vesnici proslulou výrobou tradiční laoské rýžové pálenky Lao Lao. Návrat do hotelu v pozdních odpoledních hodinách. V podvečer výstup na posvátnou horu Phu Si, odkud se naskýtá jedinečný pohled na západ slunce nad městem. Nocleh v Luang Prabang.

9. den

LUANG PRABANG – VANG VIENG
Snídaně. Odjezd po silnici č. 13 do Vang Vieng. Cesta prochází divokou horskou krajinou a patří k nejscéničtějším asijským silnicím. Cestou zastávky ve vesnicích rozličníých horských kmenů. Příjezd do Vang Viengu, ubytování v malém horském hotýlku.

10. den

VANG VIENG - VIENTIANE
Snídaně. Odjezd do hlavního města Laosu - Vientiane. Po příjezdu do Vientiane, prohlídka chrámu Wat Si Sakhet, chrámu Wat Phra Keo, stúpy That Luang, symbolu Laoské svébytnosti, a Vítězného oblouku Patu Xai. Transfer do hotelu, ubytování a nocleh ve Vientiane.

11. den

VIENTIANE - PHNOMPENH
Snídaně. Před polednem transfer na letiště, odlet do Phnompenhu. Po příletu prohlídka města – chrámu Wat Phnom, bulváru Norodom a Vítězného oblouku. Dále návštěva bývalé věznice rudých khméru Tuol Sleng, fakultativně možnost návštěvy trhu Psar Thmei. Nocleh v Phnompenhu.

12. den

PHNOMPENH – SIEM REAP
Snídaně. Prohlídka areálu královského paláce se Stříbrnou pagodou, jejíž podlaha je vydlážděna dlaždicemi z pravého stříbra. Odjezd autobusem do Siem Reapu. Cestou zastávka ve vesnici Skuon, která je proslulá tržištěm s ovocem, smaženým hmyzem a tarantulemi na medu. Dále prohlídka historického angkorského dálničního mostu Spian Phra Phutthos. Příjezd do Siem Reapu, ubytování v hotelu. Večer fakultativně návštěva tradiční khmerské restaurace s ukázkou tanců Apsaras – nejstarším tancem světa. Nocleh v Siem Reapu.

13. den

SIEM REAP
Snídaně. Celodenní výlet do areálu Angkoru, prohlídka zřícenin hlavního města khmerské říše Angkor Thomu, chrámu Bayon, kde na Vás shlížejí obrovské tváře bódhisattvy Avalókitešvary, chrámu Ta Prohm, který byl jako jediný ponechán napospas nespoutané přírodě a samotného majestátního Angkor Watu, největšího hinduistického chrámu na světě. Nocleh v Siem Reapu.

14. den

SIEM REAP
Snídaně. Pokračování v prohlídce areálu Angkoru včetně vzdáleného chrámečku Banteay Srei, klenotu khmerského sochařství, pevnosti žen. Cestou možnost prohlídky výroby palmového cukru. Dále Kbal Spean, řeka tisíce znamení – příjemný trekking do džungle. Odpoledne navštívíte chrámy Prasat Kravan a Pre Rup. V pozdním odpoledni návrat do hotelu. Nocleh v Siem Reapu.

15. den

SIEM REAP
Snídaně. Výlet na plovoucí vesnici na jezeře Tonlé Sap, návštěva jejich trhu, chrámu obklopeného vodou, malé vodopády mezi domy, ukázka jejich tradičního způsobů života. Cestou zpět zastávka u chrámové skupiny Roluos, kde navštívíte chrámy Preah Ko, Lolei a Bakong. Návrat do hotelu, nocleh v Siem Reapu.

16. den

SIEM REAP – BANGKOK – PRAHA
Snídaně. Dopoledne transfer na letiště, odlet do Bangkoku a následně do Prahy. Přílet do Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Kambodža

26°C Polojasno

×