800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZlatý okruh

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET Z PRAHY
Sraz skupiny 1,5 hod. před odletem. Odlet do Bangkoku.

2. den

BANGKOK
Přílet do Bangkoku v odpoledních hodinách. Transfer do hotelu, ubytování. Večerní prohlídka erotického centra Patpong. Nocleh v Bangkoku.

3. den

BANGKOK
Snídaně.Celodenní fakultativní prohlídka města: chrámu Wat Traimit v čínské čtvrti, kde se nachází socha zlatého Buddhy, která je vyrobena z 5,5 t ryzího zlata, dále chrámového komplexu Wat Po se sochou ležícího Buddhy. Odpoledne si prohlédnete královský palác s chrámem Wat Phra Kaew, ve kterém se nachází jeden z nejvýznamnějších symbolů Thajska – smaragdový Buddha. Projížďka lodí po kanálech řeky Chao Phraya, během které se podíváte na chrám Wat Arun. Během prohlídky navštívíte dílnu na zpracování drahých kamenů a zlata. Nocleh v Bangkoku.

4. den

BANGKOK – BANG PA IN – AYUTTHAYA – PHITSANULOK
Snídaně. Odjezd do letního sídla thajských králů v Bang Pa In, poté pokračování do blízké Ayutthayi, bývalého sídla králů Siamu. Prohlídka chrámů Wat Yai Chai Mongkhon, Wat Phra Mongkol Bopitr a přilehlého královského paláce. Oběd. Odpolední přejezd do Phitsanuloku, ubytování, večeře, nocleh v Phitsanuloku.

5. den

PHITSANULOK – SUKHOTHAI – CHIANG MAI
Snídaně. Prohlídka chrámu Wat Phra Sri Rattana Mahathat, kde se nalézá druhá nejvýznamnější socha Buddhy v Thajsku. Poté přejezd do historického areálu Sukhothai. Návštěva chrámů Wat Sa Si, Wat Mai a Wat Mahathat, které jsou stavebními klenoty sukhothaiského období thajských dějin. Oběd. Odpoledne přejezd kopcovitou krajinou do Chiang Mai, hlavního města sev. Thajska. Večeře, nocleh v Chiang Mai.

6. den

CHIANG MAI – CHIANG RAI
Snídaně. Dopoledne výlet na horu Doi Suthep, horu, která tvoří dominantu Chiang Mai, a kde se nachází jeden z nejproslulejších thajských chrámů. Dále návštěva horské vesničky kmene Hmong, kde žije též řada uprchlíků z Tibetu. Oběd. Odpoledne přejezd do Chiang Rai se zastávkou u horkých pramenů. Večeře, nocleh v Chiang Rai.

7. den

CHIANG RAI – ZLATÝ TROJÚHELNÍK – MAE SAI – CHIANG RAI
Snídaně. Odjezd do Chiang Saen, prohlídka chrámu Wat Chedi Luang z období království Lanna, poté přejezd na soutok řeky Ruak s řekou Mae Khong, tzv. Zlatý trojúhelník, prohlídka Muzea opia. Projížďka po řece Mae Khong. Přejezd do pohraničního města Mae Sai, oběd. Odpoledne fakultativně možnost návštěvy města Thakchilek v sousedním Myanmaru. Podvečerní návrat do Chiang Rai, večeře, nocleh v Chiang Rai.

8. den

CHIANG RAI – CHIANG KHONG – HUAY XAI – LUANGPRABANG
Snídaně. Brzký ranní odjezd do pohraničního města Chiang Khong, přejezd přívozem na laoský břeh, nalodění na typickou loď a zhruba osmihodinová plavba s přestávkami velice scénickým a divokým údolím po proudu Mekongu do bývalého hlavního města Laosu – Luangprabangu. Transfer do hotelu, nocleh v Luangprabangu.

9. den

LUANGPRABANG
Snídaně. Celodenní prohlídka Luangprabangu, jednoho z nejcennějších historických měst jihovýchodní Asie, jenž si dosud uchovalo poklidnou atmosféru města na konci světa. Prohlídka areálu bývalého královského paláce s unikátní sbírkou laoského umění, chrámu Wat Vixoun se známou melounovou stúpou That Pathum, Watu Xien Thong, nejkrásnějšího z místních chrámů, Watu Mai s mistrovsky vyřezávaným sloupovím a chrámového komplexu na vršku Phu Si. Nocleh v Luangprabangu.

10. den

LUANGPRABANG – VANG VIENG - VIENTIANE
Snídaně. Odjezd po silnici č.13 do Vientiane. Cesta prochází divokou horskou krajinou a patří k nejscéničtějším asijským silnicím. Cestou zastávka v malebném městečku Vang Vieng s monumentálními krasovými skálami v okolí a ve folklórních horských vesničkách. Příjezd do Vientiane, nocleh ve Vientiane.

11. den

VIENTIANE – PHNOMPENH
Snídaně. Dopoledne prohlídka hlavního města Laosu, královského chrámu Wat Pha Keo, chrámu Wat Si Saket, stúpy That Luang, symbolu laoské svébytnosti, a Vítězného oblouku Patu Xai. V poledne transfer na letiště, odlet do Phnompenhu. Po příletu transfer do hotelu, nocleh v Phnompenhu.

12. den

PHNOMPENH
Snídaně. Prohlídka města, návštěva areálu královského paláce se Stříbrnou pagodou, jejíž podlaha je vydlážděna dlaždicemi z pravého stříbra, chrámu Wat Phnom, pomníku vietnamského osvobození, bulváru Norodom a Vítězného oblouku. Fakultativně odpoledne možnost návštěvy bývalé věznice Rudých Khmerů Tuol Sleng a popravčích polí v Choenug Ek, které vhodně ilustrují tragiku nedávné historie této země, případně sbírek Národního muzea s bohatým dědictvím khmerské kultury. Nocleh v Phnompenhu.

13. den

PHNOMPENH – SIEM REAP
Snídaně. Brzký ranní odjezd po řece Tonlé Sap a stejnojmenném jezeru do folklórní rybářské osady Phnom Krom. Transfer do Siem Reapu, ubytování, podvečerní seznámení s atmosférou provinčního kambodžského městečka. Nocleh v Siem Reapu.

14. den

ANGKOR
Snídaně. Celodenní výlet do areálu Angkoru, prohlídka zřícenin hlavního města khmerské říše Angkor Thomu, chrámu Bayon, kde na Vás shlížejí obrovské tváře bódhisattvy Avalókitešvary, chrámu Ta Prohm, který byl jako jediný ponechán napospas nespoutané přírodě a samotného majestátného Angkor Watu, pohřebního chrámu krále Súrjavarmana II., který je poprávu považován za jeden z divů světa. Nocleh v Siem Reapu.

15. den

SIEM REAP
Snídaně. Volný den, možnost fakultativního pokračování v prohlídce areálu Angkoru včetně vzdáleného chrámečku Banteay Srei, klenotu khmerského sochařství z pozdního období. Nocleh v Siem Reapu.

16. den

SIEM REAP – BANGKOK - PRAHA
Snídaně. Volno, v odpoledních hodinách transfer na letiště, odlet do Bangkoku a následně do Prahy. (Možnost prodloužení pobytem u moře v Kambodži či v Thajsku).

17. den

PŘÍLET DO PRAHY

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Kambodža

26°C Polojasno

×