800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZlatý okruh Thajskem – Laosem – Kambodžou

Bangkok • Ayutthaya • Phitsanulok • Sukhotai • hiang Mai • Chiang Rai • Zlatý trojúhelník • Chiang Kong • Luangprabang • Vang Vieng • Vientiane • Phnompenh • Siem Reap • Angkor

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Bangkoku.

2. den

Přílet do Bangkoku v odpoledních hodinách. Transfer do hotelu, ubytování. Večerní prohlídka erotického centra Patpong. Nocleh v Bangkoku.

3. den

Snídaně. Bangkok, celodenní fakultativní prohlídka města: chrámu Wat Traimit v čínské čtvrti, kde se nachází socha zlatého Buddhy, která je vyrobena z 5,5 t ryzího zlata, dále chrámového komplexu Wat Po se sochou ležícího Buddhy. Odpoledne si prohlédnete královský palác s chrámem Wat Phra Kaew, ve kterém se nachází jeden z nejvýznamnějších symbolů Thajska – smaragdový Buddha. Projížďka lodí po kanálech řeky Chao Phraya, během které se podíváte na chrám Wat Arun. Během prohlídky také navštívíte dílnu na zpracování drahých kamenů a zlata. Nocleh v Bangkoku.

4. den

Snídaně. Odjezd do letního sídla thajských králů v Bang Pa In, poté pokračování do blízké Ayutthayi, bývalého sídla králů Siamu. Prohlídka chrámů Wat Yai Chai Mongkhon, Wat Phra Mongkol Bopitr a přilehlého královského paláce. Oběd. Odpolední přejezd do Phitsanuloku, ubytování, večeře, nocleh v Phitsanuloku.

5. den

Snídaně. Prohlídka chrámu Wat Phra Sri Rattana Mahathat, kde se nalézá druhá nejvýznamnější socha Buddhy v Thajsku. Poté přejezd do historického areálu Sukhothai. Návštěva chrámů Wat Sa Si, Wat Mai a Wat Mahathat, které jsou stavebními klenoty sukhothaiského období thajských dějin. Oběd. Odpoledne přejezd kopcovitou krajinou do Chiang Mai, hlavního města severního Thajska. Večeře, nocleh v Lampangu.

6. den

Snídaně. Přejezd do Chiang Rai, cestou zastávka u scénického chrámu Wat Rong Khun. Oběd. Výlet tradiční lodí po řece Mae Kok do vesničky horských kmenů Karenů a Akhů Ban Ruanmit. Možnost fakultativní projížďky na slonu. Návrat lodí do Chiang Rai. Večeře, nocleh v Chiang Rai.

7. den

Snídaně. Odjezd do Chiang Saen, prohlídka chrámu Wat Chedi Luang z období království Lanna, poté přejezd na soutok řeky Ruak s řekou Mae Khong, tzv. Zlatý trojúhelník, prohlídka Muzea opia. Projížďka po řece Mae Khong. Přejezd do pohraničního města Mae Sai, oběd. Odpoledne fakultativně možnost návštěvy města Thakchilek v sousedním Myanmaru. Podvečerní návrat do Chiang Rai, večeře, nocleh.

8. den

Snídaně. Dopoledne výlety na horu Doi Suthep, horu, která tvoří dominantu Chiang Mai, a kde se nachází jeden z nejproslulejších thajských chrámů. Dále návštěva horské vesničky kmene Hmong, kde žije též řada uprchlíků z Tibetu. Oběd. Odlet do bývalého města Laosu Luangprabangu. Transfer do hotelu, nocleh v Luangprabangu.

9. den

Snídaně. Celodenní prohlídka Luangprabangu, jednoho z nejcennějších historických měst jihovýchodní Asie, jenž si dosud uchovalo poklidnou atmosféru města na konci světa. Prohlídka areálu bývalého královského paláce s unikátní sbírkou laoského umění, chrámu Wat Vixoun se známou melounovou stúpou That Pathum, Watu Xien Thong, nejkrásnějšího z místních chrámů, Watu Mai s mistrovsky vyřezávaným sloupovím a chrámového komplexu na vršku Phu Si. Nocleh v Luangprabangu.

10. den

Snídaně. Odjezd po silnici č.13 do Vientiane. Cesta prochází divokou horskou krajinou a patří k nejscéničtějším asijským silnicím. Cestou zastávka v malebném městečku Vang Vieng s monumentálními krasovými skálami v okolí a ve folklórních horských vesničkách. Příjezd do Vientiane, nocleh.

11. den

Snídaně. Dopoledne prohlídka hlavního města Laosu, královského chrámu Wat Pha Keo, chrámu Wat Si Saket, stúpy That Luang a Vítězného oblouku Patu Xai. V poledne transfer na letiště, odlet do Phnompenhu. Po příletu transfer do hotelu, ubytování.

12. den

Snídaně. Phnompenh, prohlídka města, návštěva areálu královského paláce se Stříbrnou pagodou, chrámu Wat Phnom, pomníku vietnamského osvobození, bulváru Norodom a Vítězného oblouku. Fakultativně odpoledne možnost návštěvy věznice Rudých Khmerů Tuol Sleng a popravčích polí v Choenug Ek, případně sbírek Národního muzea.

13. den

Snídaně. Brzký ranní odjezd po řece Tonlé Sap a stejnojmenném jezeru do folklórní rybářské osady Phnom Krom. Transfer do Siem Reapu, ubytování, podvečerní seznámení s atmosférou provinčního kambodžského městečka.

14. den

Snídaně. Celodenní výlet do areálu Angkoru, prohlídka zřícenin hlavního města khmerské říše Angkor Thomu, chrámu Bayon, kde na Vás shlížejí obrovské tváře bódhisattvy Avalókitešvary, chrámu Ta Prohm, který byl jako jediný ponechán napospas nespoutané přírodě a samotného majestátného Angkor Watu, pohřebního chrámu krále Súrjavarmana II., který je poprávu považován za jeden z divů světa.

15. den

Snídaně. Volný den, možnost fakultativního pokračování v prohlídce areálu Angkoru včetně vzdáleného chrámečku Banteay Srei, klenotu khmerského sochařství.

16. den

Snídaně. Volno, v odpoledních hodinách transfer na letiště, odlet do Bangkoku a následně do Prahy.

17. den

Přílet do Prahy v ranních hodinách.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Kambodža

30°C Polojasno

×