800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyAlaska & Yukon - self drive

12-denní poznávací zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1.den

Odlet na Aljašku do Anchorage - přílet - vyzvednutí vozu v půjčovně na letišti odjezd do hotelu - ubytování.

2.den

Po snídani opustíte největší aljašské město a vydáte se vstříc divoké přírodě. Odjezd do NP Denali. Cestou se zastavte ve Wasilla kde se jezdí nejznámější závod psích spřežení na světě. Pokračujte do města Talkeetna odkud je vidět dechberoucí panorama s okolními horami a ledovcemi a zejména majestátní Mt McKinley. Zde budete mít také možnost fakultativního letu kolem Mt McKinley. Ceste vede dále na sever do NP Denali. Odpoledne po příjezdu se můžete zúčastnit aktivit typu např. rafting nebo jeep safari. Přenocování.

3. den

Dnes Vás čeká Tundra Wilderness Tour: vydáte se na 7 hod. komentovaný výlet se zkušeným místním průvodcem do srdce NP, kde uvíde mnoho zdejších divokých obyvatelů jako jsou losi, medvědi grizzli, vlci nebo divoké ovce Dall. Oběd ve formě balíčku.Odpoledne se můžete zúčastnit mnoha aktivit, od vyhlídkového letu po např. whitewater rafting. Návrat zpět do hotelu.

4. den:

Z NP jeďte po George Parks Highway do Nenana, kde se zastavte u místního zajímavého železničního muzea. V časném odpoledni příjezd do Fairbanks. Odpoledne se pak vydejte po zajímavých místech tohoto města, které se nachází 320 km jižně od polárního kruhu. V případě zájmu se můžete (fakultativně) vydat na výlet lodí po řece Chena, nebo navštívít Gold Rush show v Malemute Saloon. Přenocování v hotelu ve Fairbanks.

5. den

Dopoledn možnost fakultativního 2 hod. výletu do Edorado Mine, kde se dozvíte o historii a součastnosti těžby zlata na Aljašce. Sedněte na vlak a vydejte se Tanana Valley, přes tunely, kde můžete vidět fosílie z doby ledové. Odpoledne se můžete vydat na 3,5 hod. plavbu klasickým kolesovým parníkem, typickou aljašskou krajinou, do rybářského kempu Athabascan.

6. den

Dnes Vás čeká dlouhá cesta do Valdez. Cesta vede nádhernou krajinou, kde budete míjet původní domky kolem cest a výhledy do krajiny kolem Wrangell-St. Elias National Preserve. Cestou se nezapomeňte zastavte ve stejnojmeném národním parku než se vydáte dále přes průsmyk Thopson Pass do Chugach Mountains.Také se zastavte u ledovce Worthington Glacier a vodopádů Bridal Veil Falls, než přijedete do Valdez. Ubytování v hotelu.

7. den

Volný den k objevování krasné přírody kolem města. Vydejte se lodí za pozorováním velryb nebo k ledovcům v Prince William Sound, nebo pokud jste odvážnější - nasedněte na kajak a naskytne se Vám zcela jiný pohled na fjordy, hory a lesy viděné z hladiny moře.
Místní přezdívají Valdez malé Švýcarsko díky okolním horám, a je také známé tím, že zde konči trans-aljašský ropovod. V přístavu pak velké tankery, které zde čerpají tuto surovinu do svých útrob aby ji "vyvrhly" o mnoho set kilometů níže v USA.
Přenocování ve Valdez.

8. den

Dnešní cesta Vás povede do přístavu, kde se naloďte na trajekt (v ceně) do přístavu Whittier. Cestou si užijete nádherené okolní scenérie, jak poplujete podél Prince William Sound. Po přílutí se vydejte na cestu nejdelším tunelem v Severní Americe kombinující silniční dopravu s železniční. Cestou se zastavte v Kenai Fjords National Park u ledoce Eixt Glacier, než dorazíte do Seward. Ubytování v hotelu v Seward.

9.den

Volný den k objevování Seward, známým jako brána do národního parku Kenai Fjords, kam se můžete vydat na celodenní výlet, nebo navštivte Alaska Sealife Center, kde se dozvíte o rozmanitém životě v moři a ptácích žijicí na moři a kolem něj.
Další doporučenou aktivitou je plavba lodí Kenai Fjords National Park Cruise - užijte si nesmírně populární 6 hod. plavbu panenskou přírodou na zcela novém katamaránu.

10. den

Dnes odjezd zpět do do Anchorage kolem horských velikánů Kenai a podél pobřeží, kde můžete spatřit jak medvědy tak i velryby - běluhy. Nezapomeňte na zastávku v Alaska Wildlife Conservation Center a výlet lanovkou v Girdwood. Pokud dorazíte do Anchorage brzo, můžete se zastavit Alaska Native Heritage Center, kde se dozvíte o zdejších původních obyvatelích, jejich způsobu života a kultuře. Ubytování v Anchorage.

11. den

Vrácení vozu na letišti a odlet do Prahy.

12. den

Přílet do Prahy.

Cena zahrnuje:

- Letenku Praha - Anchorage - Praha v optimální knihovací třídě
- Letištní taxy a poplatky
- Ubytování ve dvoulůžkových pokojích v hotelech kategorie 3*
- Pronájem komfortního vozu střední kategorie po celou dobu pobytu (Dodge Avenger, Chryster Sebring) v Kanadě
- Dokumety a mapy k pobytu
- Tundra Wilderness Tour
- Trajekt Valdez - Whittier
- Cestovní zdravotní pojištění do zahraničí
- Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

- Stravování
- Pohonné hmoty do auta
- Poplatky za parkování
- Vízum do USA (zajistíme)
- Volitelné připojištění do zahraničí

Poznámka:

Letenka - pronájem auta - ubytování a nekonečné množství zážitků.

Top zážitky:
- NP Denali s Mount McKinley - Tundra ve vnitrozemí - Nádherné pobřeží a hory ve Valdez a Seward - Plavba po Prince William Sound a okolní ledovce

Počasí

Alberta

6°C Jasno

Britská Kolumbie

7°C Polojasno

Manitoba

20°C Polojasno

Newfoundland

7°C Skoro jasno

Nové Skotsko

9°C Skoro jasno

Nový Brunšvik

6°C Jasno

Ontario

9°C Jasno

ostrov prince Edwarda

7°C Polojasno

Quebec

5°C Jasno

Saskatchewan

9°C Převážně oblačno

×