800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyAljaška - plavba s Jirkou Kolbabou

  • Vydejte se za dobrodružstvím skryté v krajinách Aljašky na lodi Celebrity Infinity

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Vydejte se s námi na plavbu do ledového království lodí Celebrity Infinity, městem na vlnách, které pojme až 2450 cestujících.

Na palubě luxusní lodi Celebrity Infinity můžete prožít 12 dní uprostřed fascinující přírody ve společnosti jednoho z nejpopulárnějších českých cestovatelů a fotografů Jiřího Kolbaby. Letí s námi jako ten, který se s ostatními podělí o své cestovatelské zážitky, poutavě přiblíží místa, která skupina navštíví, a v neposlední řadě poradí i s fotografováním. Jeho dobré rady se Vám jistě budou hodit – zachytit ledovce na pobřeží a s nimi i jejich namodralou záři je kumšt, ale výsledek stojí za to. Přímo na palubě lodi na Vás čeká také fotografický workshop právě pod vedením Jiřího Kolbaby.


Program zájezdu

1. den PRAHA VANCOUVER

Sraz účastníků na letišti, odlet do Vancouveru. Po příletu transfer do hotelu, volno.

2. den VYPLUTÍ Z VANCOUVERU

Po snídani lze dopoledne využít k individuální procházce po novém nábřeží (Waterfront) s místem, kde vrcholil zapálením olympijského ohně zahajovací ceremoniál Zimních olympijských her v roce 2010. Během dne transfer do přístavu, nalodění a vyplutí směr Aljaška.

3. den PRŮLIV INSIDE PASSAGE

Plavba malebným průlivem Inside Passage. Volno k využití lázeňských a rekreačních zařízení lodi a pozorování přírody. Při troše štěstí můžete už zde zahlédnout mohutné velryby, delfíny či dravé kosatky.

4. den ICY STRAIT POINT

Icy Strait Point, místo ukryté za jedním z pobřežních ostrovů leží nedaleko osady Hoonah, která je domovem nějvětší komunity dávného kmene Tlingitů, kteří tuto oblast obývají již 10.000 let a vstupní branou do národního parku Glacier Bay. Objevíme spolu kulturu původních obyvatel, vypravíme se do nedotčené přírody plné obávaných medvědů, vnoříme se do světa velryb a pronikneme do tradiční kuchyně jejímž základem jsou čerstvé a chutné dary klidných vod Paficiku.

5. den HUBBARD GLACIER

Impozantní ledovec předvádí po tisíce let stejné divadlo: masa ledu se pozvolna sveze s rachodem do vody a notně rozkolébá klidnou hladinu. Když se tento ledovec telí, znamená to pohyb ledových útvarů, které až hrozivě nápadně připomínají desetipatrové budovy. Než led urazí vzdálenost od začátku splazu (tzv. kotle) k hladině moře, uplyne neuvěřitelných 400 let.

6. den JUNEAU

Hlavní město největšího státu USA, do něhož nevede žádná silnice, bylo založeno roku 1880 a skrývá své největší poklady v okolní přírodě. Jako fakultativní výlet doporučujeme jízdu na psím spřežení.

7. den KETCHIKAN

Nejjižněji položené město Aljašky je se zhruba 8.000 obyvateli také šesté největší město tohoto státu. Potomci Tlingitů a kanadského kmene Haida jsou zde stále hojně zastoupeni, ačkoli začátek zlaté horečky na řece Klondike pro ně znamenal konec šťastných dnů stranou zájmu dobyvatelů nových světů. Jejich mýty, tradice a způsob života se zrcadlí v umě vyřezaných totemech vystavených v místním muzeu. Podniknete-li výlet do mlžných zákoutí Misty Fjords, budete si připadat jako ve světě přízraků.

8. den PRŮLIV INSIDE PASSAGE

Plavba malebným průlivem Inside Passage zpět do Vancouveru poskytne skvělou příležitost k vstřebání všech zážitků či pořízení posledních fotografií dramatického pobřeží plného slepých ramen a zátok.

9. den VANCOUVER – WHISTLER

Po snídani a vylodění se vydáme po scénické cestě Sea-To-Sky Highway města Whistler, kde mezi necelou desítkou tisíc obyvatel žije prekvapivě také téměř 300 našich krajanů. Nedivte se proto, když v některé z hospůdek před Vámi přistane pivo s klasickým třísknutím.

Whistler je ovšem předeším místem s nesmírně poutavým okolím. Toto horské středisko hostilo lyžařské disciplíny zimních olympijských her v roce 2010. Vychutnáme si pohled do údolí z ptačí perspektivy během jízdy lanovkou Peak 2. Lanovka spojující vrcholy Whistlera Blackcomb drží dva světové primáty: nejdelší úsek, v němž visí lana mezi sloupy bez podpory celé 3 km a kabiny, které se v nejvyšším bodě vznášejí 436 m nad zemí. Návrat do Vancouver, nocleh.

10. den VANCOUVER

Prohlídka města, které řada opakovaných průzkumů hodnotí jako nejkrásnější na světě. Ve Vancouveru uvidíme čtvrť Gastown s parními hodinami, čínskou čtvrť, příjemnou přístavní část či městský park Stanley, jenž elegancí a střihem trávníků rozhodně nezapře svůj britský původ. Se zatajeným dechem se v Parku Capilano Suspension Bridge projdeme po visutém mostě, který ve výšce 70 m přetíná kaňon řeky Capilano, po chodníku upevněném v kolmé skalní stěně nebo se podíváme na zdejší deštný prales z neobyčejné perspektivy "ptačích hnízd" v korunách stromů. Nocleh ve Vancouveru.

11. den ODLET Z VANCOUVERU

Po snídaní poslední procházka či nákup suvenýrů, transfer na letiště a odlet do Prahy.

12. den PŘÍLET DO PRAHY

Navíc v ceně

• vstupné do parku Capilano Suspension Bridge
• celodenní vstupné na lanovky ve Whistleru včetně Peak-to-Peak Gondola

Počasí

Alberta

10°C Jasno

Britská Kolumbie

8°C Slabý déšť

Manitoba

16°C Polojasno

Newfoundland

5°C Oblačno

Nové Skotsko

10°C Jasno

Nový Brunšvik

9°C Jasno

Ontario

19°C Polojasno

ostrov prince Edwarda

6°C Skoro jasno

Quebec

11°C Polojasno

Saskatchewan

7°C Převážně oblačno

×