800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyAmerický severozápad a plavba Aljaškou

"

Vancouver – poloostrov Olympic – Astoria-Svatá Helena – NP Mount Rainier – Seattle – průliv Inside Passage – Juneau-Aljaška – Skagway – Tracy Arm Fjord – průliv Inside Passage – Victoria-Kanada – Seattle

"

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET Z PRAHY
Odlet z Prahy do Seattlu. Transfer do hotelu na trase, nocleh.

2. den

BOEING - VANCOUVER
Návštěva montážních hal obřích dopravních letounů Boeing. Pak přesun do kanadského Vancouveru, prohlídka, nocleh.

3. den

VANCOUVER
Celodenní prohlídka města, považovaného za jedno z nejkrásnějších na světě. Uvidíme čtvrť Gastown, pitoresktní čínskou čtvrť, elegantní přístavní část či městský park Stanley. Fakultativně možnost návštěvy Whistleru. Večer volný program, nocleh ve Vancouveru.

4. den

NP OLYMPIC
Přesun na poloostrov Olympic zčásti po pevnině a zčásti trajektem. Zastávka v Ebey's Landing – unikátním místu, které uchovává život farmářů z dob kolonizace. S ohledem na čas prohlídka některých míst NP Olympic, případně volný program. Nocleh v oblasti Port Angeles.

5. den

NP OLYMPIC
Jen málo míst je tak prosyceno životní energií přírody jako rezervace Olympic. Deštné pralesy, alpinské louky, stáda losů, šokující pohled z Hurricane Ridge na 60 ledovců – mezi nimi obr Mt. Olympus. A pláže? Drama samo o sobě. Pohádkovou Ruby Beach by stěží vymyslel i nejodvážnější fantasta. Nocleh v Astorii.

6. den

ASTORIA - SVATÁ HELENA
Prohlídka půvabné Astorie, založené v roce 1811 kdysi nejbohatším mužem Ameriky J. J. Astorem. Ústí řeky Colum-bie skrývá přes 200 vraků, díky čemuž se městu řííká „pohřebiště Pacifiku“. Odjezd k sopce Mt. St. Helens, která po výbuchu v roce 1980 přišla o třetinu hmoty. Sopka je uzavřena vrstvou lávy, ale zdání klame, hora je stále aktivní.

7. den

NP MT. RAINIER
Dnes si prohlídneme jiný vulkán - totiž bílého obra Mt. Rainier, jehož 4392 m obklopují hluboké lesy, vodopády a ledovce. Návštěva horského střediska s možností příjemných vycházek do přírody. Odpoledne přejezd do Seattlu, nocleh.

8. den

SEATTLE
Prohlíka energického města s továrnami Boeing, společností Microsoft a hudebním stylem grunge, který ovlivnil celou generaci. Ná­vštěva Pioneer Square s historií zlaté horečky či tržnice Pike Place Market.

9. den

SEATTLE, USA
Během dne transfer do přístavu, nalodění a vyplutí na Aljašku.

10. den

PRŮLIV INSIDE PASSAGE
Plná penze. Plavba malebným průlivem Inside Passage. Volno k využití lázeňských a rekreačních zařízení lodi.

11. den

JUNEAU, ALJAŠKA
Hlavní město největšího státu, do něhož nevede žádná silnice, bylo založeno roku 1880 a skrývá své největší poklady v okolní přírodě. Jako fakultativní výlet doporučujeme jízdu na psím spřežení.

12. den

SKAGWAY
Výchozí bod všech odvážných mužů a zoufalců, které zachvátila zlatá horečka roku 1898 na Klondiku. Čilý obchodnický ruch panuje v ulicích Skagway stále, i když zlatokopecké propriety dnes nejsou hlavním artiklem. Fakultativně možnost jízdy historickou železnicí do okolních hor.

13. den

TRACY ARM FJORD
Pozorování přírody ve fjordu Tracy Arm, na jehož konci se jako dva obrovští plazi noří do vody ledovcová dvojčata Sawyer Glaciers.

14. den

PRŮLIV INSIDE PASSAGE
Plavba malebným průlivem Inside Passage. Volno k využití lázeňských a rekreačních zařízení lodi.

15. den

VICTORIA, BRITSKÁ KOLUMBIE, KANADA
Hlavní město provincie Britská Kolumbie své britské kořeny nezapře – pohodlně se usaďte a vychutnávejte po prohlídce města odpolední čaj v okázalém prostředí hotelu Empress.

16. den

SEATTLE – ODLET DO PRAHY
Vylodění, transfer na letiště, odlet.

17. den

PŘÍLET DO PRAHY

Navíc v ceně

vstup na vyhlídkovou věž Space Needle - návštěva montážních provozů Boeing

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Alberta

4°C Oblačno

Britská Kolumbie

12°C Oblačno

Manitoba

20°C Převážně oblačno

Newfoundland

15°C Oblačno

Nové Skotsko

18°C Polojasno

Nový Brunšvik

22°C Převážně oblačno

Ontario

29°C Polojasno

ostrov prince Edwarda

19°C Oblačno

Quebec

25°C Polojasno

Saskatchewan

12°C Převážně oblačno

×