800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyCanada Deluxe: The Rockies in Style!

12-denní poznávací zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Calgary.
Po příletu přivítání na letišti a transfer do hotelu Marriott - ubytování - přenocování.

2. den

Odjezd do do hor, do NP Banff, který je vzdálen jen asi 90 min. jízdy. Toto místo se stane Vaší "základnou" po následující 3 noci . Ubytování ve famózním hotelu Fairmont Banff Springs, který vypadá jako hrad uzavřený mezi vysokými horami. Odpoledne Vás bude čekat lehký zahřívací výlet po okolí, během kterého se seznámíte s okolní nádhernou přírodou, zdejší faunou a florou (délka výletu cca 2-3 hod).

3. den

NP BANFF
Po snídani se vydáte na 15 km výlet po okolních horách. Odměnou Vám budou krásné výhledy do okolního horského sedla, na řeku v hlubokém údolí a při troše štěstí spatříte jistě i zdejší divokou zvěř. Odpoledne návrat zpět do hotelu (délka výletu cca. 5 hod).

4. den

NP BANFF
Snídaně. Dnešní výlet Vás provede lesními cestami kolem Engelman Spruce a Alpine Fir až k vysoce položené horské louce, porostlé divokou horskou florou. Zdejší výhledy snad do všech směrů jsou jednoduše překrásné. Celý trek je dlouhý cca 18 km s převýšením 655 m a nejvyšší bod leží 2330 mnm. Doba výletu cca 7 hod.

5. den

Osada Lake Luise pro Vás bude další základnou po následující 2 noci. Nyní se nacházíte v samotném srdci Skalistých hor, okolní scenérie jsou jako vystřižené z pohlednic. Není potřeba spěchat ale lenošení není to pravé, proto se dnes vydáte na "krátký" 11,5 km výlet s převýšením 250 m, ale každý Váš krok se vyplatí. Hotel kam míříte je jeden z nejluxusnějších v NP a místo kde se nachází není také o nic méně "luxusní". Nalézá se ve výšce 1600 mnm mezi opravdovými přírodními skvosty národního parku, s tyrkysovým jezerem a ledovcem Victoria. Doba výletu cca 4 hod. Ubytování: Fairmont Chateau Lake Louise.

6. den

LAKE LUISE
10 okolních vrcholů překračuje výšku 3500 mnm nad jezerem Moraine a láká snad včechny turisty z celého světa. Existuje zde několik cest, nejkratší je 12 km okruh s převýšením 725 m a max. výškou 2610 mnm. Doba výletu 4-7 hod.

7.den

NP JASPER
Brzy ráno se vydáte vozem na sever po vyhlášené cestě Icefields Parkway. Cesta se šplhá v okolních skalách přes průsmyk Bow s jezerem Peyto a Saskatchewan Crossing. Můžete se také vypravit do průsmyku Wilcox (2360m.) s doslova ptačím výhledem přes celé údolí na okolní zasněžené velikány střežící tento ledovcový region. Odpoledne dorazíte do luxusního hotelu Fairmont Jasper Park Lodge, kde si odpočinete. Zdejší hotel se Vám stane domovem pro následující 3 noci.

8. den

NP JASPER
Čas k objevování magické a inspirativní krajiny s mocnými vodopády Athabaca, kaňonem Maligne a Pyramid Lake s písčitou pláží. Průvodce Vám doporučí vydat se na okolní 2 hod. až celodenní treky, k malým okolním jezerům, které leží nad sebou, propojené říčkami a vodopády. 10 km, převýšení 410 m, doba trvání cca. 4 hod.

9. den

NP JASPER
5 km trek a náhle - jeden z nějkrásnějších výhledů na celé okolí. Z opuštěné vyhlídky ve výšce 2170 m se pod Vámi rozprostřou zelenomodré vody jezera Maligne se zasněženými a ledovci pokrytými 3000 m vysokými horami .Nejvyšší bod treku je 2600 m a převýšení je z 480 do 910 m. Skvělým zakončením jistě bude 90 min plavba k ostrovu Duchů na vzdáleném konci jezera. Doba trvání výletu 4-7 hod.

10. den

EDMONTON
Dopoledne se vydáte na 8 km výlet (3hod.) na Sulphur Skyline ve výšce 2070 m a pak už následuje odjezd do Edmontonu. Ubytování v hotelu Courtyard by Marriott.

11. den

Transfer na letiště a odlet do Prahy.

12. den

Přílet do Prahy.

Cena zahrnuje:

- Letenku Praha - Calgary // Edmonton - Praha v optimální knihovací třídě
- Letištní taxy a poplatky
- Ubytování ve dvoulůžkových pokojích v luxusních hotelech 4*+
Calgary: Marriottt
Banff: Fairmont Banff Springs
Lake Louise: Fairmont Chateau Lake Louise
Jasper: Fairmont Jasper Park Lodge
Edmonton: Courtyard by Marriott
- Stravování: 10x snídaně
- Dárek na uvítanou
- Vstupy do národních parků
- Veškeré kanadské taxy vč. GST/HST
- Služby místního průvodce
- Cestovní zdravotní pojištění do zahraničí
- Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

- Volitelné připojištění (storno zájezdu, odpovědnost za škodu atd): 990 Kč
- Extra výlety: Sulphur Mtn. Hot Springs a Miette Hot springs
- Spropitné a osobní výdaje
- Stravování kromě uvedeného (např. obědové balíčky během treků)
- Vízum do Kanady (zajistíme)

Poznámka:

Skalisté hory stylově
Čeká Vás Calgary, vzrušující a divoké národní parky ve Skalistých horách - Banff a Jasper s mnoha skvělými treky a nakonec město Edmonton. Cestou, ve skupině 6 max 12 os., Vás bude doprovázet místní školený průvodce se znalostí topografie, fauny a flory, a vždy připravený a ochotný Vám pomoci.
Díky malé skupině účastníků může být program každého dne uzpůsoben Vaším individuálním požadavkům a fyzičce.
Ubytování je v nejvyšší kvalitě 4*+ pro dokonalý zážitek ať už během aktivního dne, tak i pro následný odpočinek v panenské přírodě Skalistých hor.
Možnost prodloužení např. o pobyt ve Vancouveru a pod.

Počasí

Alberta

3°C Jasno

Britská Kolumbie

8°C Polojasno

Manitoba

15°C Skoro jasno

Newfoundland

0°C Skoro jasno

Nové Skotsko

6°C Skoro jasno

Nový Brunšvik

7°C Polojasno

Ontario

11°C Jasno

ostrov prince Edwarda

8°C Polojasno

Quebec

9°C Polojasno

Saskatchewan

7°C Polojasno

×