800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyCoastal Wilderness (14 dní) - self drive

14-denní poznávací zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Vancouveru - po příletu vyzvednutí vozu na letišti - odjezd do hotelu - ubytování.

2. den

Volný den k objevování Vancouveru.Vydejte se na procházku kolem Stanley Park, zastavte se Totem Poles, Chinatown, historikou část Gastown či Granville Island s jeho vyhlášeným trhem, umělci a a řemeslnými obchody. Také se můžete vydat k severnímu pobřeží, kde se nachází Capilano Suspension Bridge a lanovka na vrchol Grouse Mountain odkud je krásný panoramatický výhled.
Při prohlídce města také můžete využit výletní autobusy se systémem Hop-on / Hop-off.

3. den

(131 km + přeprava trajektem). Odjezd z Vancouveru přes Lions Gate Bridge do Horseshoe Bay, kde se nalodíte na trajekt do Lagdale na pobřeží zvaném Sunshine Coast. Pojedete kolem hezkého pobřeží, přes vesnice Gibsons a Sechelt až do Egmontu, kde na Vás čeká hotel. Přenocování.

4. den

Den k objevování okolí Egmontnu a Sunshine Coast. Vyzkoušejte některé z aktivit. Například v Skookumchuck se tvoří 3 m vysoká přílivová vlna, na které můžete dokonce jezdi na kajaku. Je to úchvatná podívaná. Vydat se můžete po nádherném pobřeží a obdivovat okolní krásnou přírodou nebo se vydat na plavbu lodí po krásných kanadských "fjordech".

5. den

Krátkou jízdou z Egmontnu se dotanete k trajektu v Earls Cove ferry, který Vás převeze do Saltery Bay a dále se vydáte kolem řeky Powell River až do městečka Lund. Ubytování a prohlídka okolí a malého přístavu s typickými obchůdky.

6. den

Dnes opustíte historické město Lund a vydáte se zpět do Powel River, kde se nalodíte na trajekt do Little River. Cesta vede na sever ostrova, kde Vás další trajekt vezme na ostrov Quarda. Umění, kultura, dobrodružné aktivity, krásné scenérie a příroda, klid a pohoda, to je jen několik důvodů, kvůli kterým lidé tento kout Kanady tak rádi navštěvují a nebo rovnou se sem stěhují. Ubytování v hotelu.

7. den

Volný den. Užijte si krásný a pohodový den na tomto výjmečném místě, obkolopeném krásnými scenériemi. Z aktivit můžete např. vyzkoušet mořský kajaking, výlety lodí nebo na kole, rybaření, potápění, výlety za divokými medvědy grizzly, kteří loví ryby kolem vodopádů a mnoho dalších možností.

8. den

Odjezd zpět přes Vancouver Island a příijemné vesničky do Tofina. Cestou se zastavte na farmě Morningstar, obklopeném chladným climatem Vancouverského ostrova, pod Mt. Arrowsmith, kde můžete ochutnat vyhlášené sýry a poškádlit tak své chuťové pohárky před další cestou. Z Parksville vede cesta po pobřeží do NP Pacific Rim, kde se zastavte u Cathedral Grove a projděte se místy, kde rostou více jak 800 let staré stromy. Příjezd do Tofina, ubytování v hotelu.

9. den

Dnes Vás čeká exkurze, během které budete moci pozorovat medvědy na pobřeží, v jejich přirozeném prostředí. Cestovat budete pomalu a potichu lodí, podél fjordů, abyste nevyplašili tyto divoká a nebezpečná zvířata, když hledají potravu na březích, jako kraby nebo mušle. Průvodce Vám poví to nejzajímavější nejen o medvědech ale o mnoha dalších zvířatech, které v této části země žijí. Hlavně si nezapomeňte si fotoaparát nebo kameru, možná uvidíte i lachtany, orly nebo sviňuchy.

10. den

Dnešní cesta je dlouhá 316 km a vede na jih po Island Highway do Victorie. Cestou se zastavte v Chemainus, známými svými řemeslnými a uměleckými výtvory, v Duncanu zase navštivte Quw’utsun Cultural Centre, kde se můžete seznámit s původním národem Cowichan. Přes Malahat pak dorazíte do města Victoria. Ubytování v hotelu.

11. den

Volný den v hlavním městě Britské Kolumbie. Mezi nej místa, která nezapomeňte navštívit, patří Beacon Hill Park, Bastion Square, Parlament, Chinatown, starý přístav, Royal BC Museum a historický Empress Hotel. Pokud se však chcete vydat na dobrodružnější výpravu neváhejte se nalodit a vydat pozorovat velryby, dravé kosatky a delfíny. Zvlolit si můžete výlet velkou lodí nebo pro akčnější povahy motorovým zodiakem.

12. den

Odjezd zpět do Vancouveru. Ubytování v hotelu - přenocování.

13. den

Vrácení vozu na letišti a odlet do Prahy.

14. den

Přílet.

Cena zahrnuje:

- Letenku Praha - Vancouver - Praha v optimální knihovací třídě
- Letištní taxy a poplatky
- Ubytování ve dvoulůžkových pokojích v hotelech kategorie 3* nebo 4*
- Pronájem komfortního vozu střední kategorie po celou dobu pobytu (Dodge Avenger, Chryster Sebring) v Kanadě
- Dokumety a mapy k pobytu
- Výlet Tofino Bear Watch (Day 9) - 2.5 hod, zodiac tour
- Cestovní zdravotní pojištění do zahraničí
- Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

- Stravování
- Pohonné hmoty do auta
- Přepravu trajekty
- Poplatky za parkování
- Vízum do Kanady (zajistíme)
- Volitelné připojištění do zahraničí

Poznámka:

Letenka - pronájem auta - ubytování a nekonečné množství zážitků.

Top zážitky:
- Kosmopolitní a uvolněný Vancouver
- Divoké a rozeklané pobřeží Vancouver Island
- Nádherná příroda Britské Columbie

Počasí

Alberta

9°C Jasno

Britská Kolumbie

10°C Slabý déšť

Manitoba

14°C Skoro jasno

Newfoundland

6°C Jasno

Nové Skotsko

15°C Skoro jasno

Nový Brunšvik

12°C Polojasno

Ontario

14°C Skoro jasno

ostrov prince Edwarda

13°C Polojasno

Quebec

16°C Skoro jasno

Saskatchewan

12°C Polojasno

×