800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyDobrodružství Aljašky a Yukonu

  • Mnoho dobrodružných zážitků v jednom zájezdu

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

1. den ODLET Z PRAHY Odlet z Prahy do Anchorage. Po příletu transfer na hotel, ubytování, nocleh.
2. den CHUGACH MOUNTAINS Odjezd do Chugach Mountains. Za dobrého počasí uvidíme nejvyšší horu Severní Ameriky Mount McKinley (6194 m). Cestou do Glennallen návštěva farmy pižmoňů (fakult.). Pak procházka k vyhlídce na ledovec Matanuska, nocleh.
3. den NP WRANGELL – ST. ELIAS Časně ráno odjezd do NP Wrangell - St.Elias, návštěva infocentra. Putování podél horských štítů přerušíme v Chitině s lososími pastěmi na řece Copper. Přejezd podél hranice parku s aljašskou přírodou do Tok, nocleh.
4. den KANADA – DAWSON CITY Po „dálnici“ Alaska Highway a později silnici Top of the World příjezd do zlatokopecké osady Chicken. Přejezd kanadské hranice, trajekt přes řeku Yukon a příjezd do Dawsonu. Večerní procházka městem, volný program, nocleh.
5. den KLONDIKE - BONANZA CREEK Pěší výlet k soutoku řek Yukon a Klondike, návštěva hrobu legendárního českého polárníka Jana Eskymo Welzela a vyhlídka z vrcholu Dómu na město. U zlatonosného Králičího potoku – později Bonanza Creek si prohlédneme kdysi největší rypadlo na těžbu zlata a vyzkoušíme si rýžování zlata na potoce GoldbottomCreek (fakultativně). Večer návštěva kasina, kde své vnady předvádějí kankánová děvčata po vzoru tanečnic před sto lety. Nocleh v Dawson City.
6. den YUKON – WHITEHORSE Cesta do metropole Yukonu Whitehorse. Možnost procházky k peřejím Five Finger na řece Yukon. Zastávka u jezera Laberge s koupáním v teplých pramenech v Takhini. Výlet podél Yukonu v Miles Canyon a zastávka u parníku SS Klondike. Nocleh ve Whitehorse.
7. den WHITE PASS – SKAGWAY Cesta do Skagway bude nejlepším připomenutím zlaté horečky 1897, kdy přes Chilkhoot Pass proudily do Dawsonu tisíce dobrodruhů. Úžasnou krajinou vysokohorské tundry se přesuneme do Skagway. Zájemci se mohou svézt vláčkem přes průsmyk White Pass (fakultativně). Nocleh ve Whitehorse.
8. den ALASKA HIGHWAY – TOK Prohlídka Whitehorse, návštěva infocentra. Zastávka v Haines Junction s možností zhlédnout projekci o rezervaci Kluane. Zastávka u jezera Kluane, procházka k Soldiers Summit – místu, kde byla dokončena heroická stavba aljašské dálnice. Nocleh v Toku.
9. den ALASKA RANGE – FAIRBANKS Podél pohoří Alaska Range pokračujeme do Delty a dále podél řeky Tanana do North Pole, kde navštívíme dům Santa Clause. Příjezd do Fairbanks, nocleh.
10. den FAIRBANKS Návštěva centra města a Alaskaland s muzeem pionýrů, historií zlaté horečky, kolesovým parníkem a řadou dalších zajímavostí. Pro zájemce je možné zajistit výlet k Severnímu polárnímu kruhu (vše fakult.). Nocleh ve Fairbanks.
11. den FAIRBANKS – DENALI Cestou do NP Denali zastávka v Nenana, kde se odehrávají unikátní sázky na to, kdy prasknou ledy na řece Tanana. V Denali návštěva infocentra a zhlédnutí filmu o této rezervaci. nocleh.
12. den NÁRODNÍ PARK DENALI Brzy ráno cesta autobusem do Národního parku Denali s odborným výkladem. Zastávky s pozorováním losů, karibů, medvědů, vlků... Po návratu možnost raftingu na řece Nenana. Nocleh v těsné blízkosti rezervace.
13. den TALKEETNA – SEWARD Odjezd do Talkeetny s možností letu kolem Mt. McKinley s přistáním na ledovci (fakultativně). Cestou pozorování táhnoucích lososů (bez záruky). Ve Wasille se dozvíme o slavném běhu psích spřežení Iditarod. Z Anchorage se vydáme Kenaiským poloostrovem do Sewardu na břehu Aljašského zálivu.
14. den KENAI FJORDS Plavba lodí ve fjordech rezervace Kenai Fjords (fakult.) s pozorováním mořských vyder, velryb, lachtanů a dalších zvířat. Odpoledne se nabízí buď let helikoptérou na ledovec Goldwin (fakult.) s možností svézt se psím spřežením či procházka k ledovci Exit s průvodcem.
15. ANCHORAGE Dokončení prohlídky Sewardu a jeho okolí. Následuje přejezd do Anchorage a dle časových možností i jeho prohlídka.
16. ANCHORAGE – PRAHA Transfer na letiště a odlet do Prahy.
17. den PŘÍLET DO PRAHY

Počasí

Alberta

4°C Oblačno

Britská Kolumbie

8°C Polojasno

Manitoba

13°C Dešťové přeháňky

Newfoundland

13°C Polojasno

Nové Skotsko

17°C Déšť

Nový Brunšvik

18°C Převážně oblačno

Ontario

19°C Skoro jasno

ostrov prince Edwarda

19°C Převážně oblačno

Quebec

16°C Polojasno

Saskatchewan

5°C Oblačno

×