800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKanada

Rádi bychom Vám představili nádherný kout naší planety, který jsme si zamilovali. Kanadské provincie Alberta a Britská Kolumbie. Najdete zde jak proslulé Rocky Mountains (velehory Skalisté hory, v nichž se nachází hned několik národních parků), tak slunečný ostrov Vancouver a stejnojmennou metropoli. Budeme mít dostatek času na procházky v horách, pozorování divokých zvířat, koupání v teplých pramenech a relax u moře.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Náročnost zájezdu

•Tento zájezd je označený „modrou botičkou“, která reprezentuje zájezdy u nichž můžete zpravidla očekávat, že během zastávek na trase je více času na lehké vycházky v přírodě. Většinou do 3 hodin, výjimečně vícehodinový pobyt venku. Chůze nezpevněným terénem, občas přes mokřady (např. Lofoty, Irsko) nebo lávovým (či popelovým) polem na Islandu. Doporučujeme nepromokavou a pevnou turistickou obuv.
•Označení botičkou prosím berte jako pomocné vodítko, aby jste se neocitli na náročnějším zájezdu, než co máte v úmyslu! Náročnost je těžko změřitelný fakt co je pro jednoho červené, může být pro druhé již černé…
•Přesnější informace najdete v instrukcích k odjezdu, nebo se můžete obrátit na pracovníky naší kanceláře.

1. den

Odlet bez průvodce (čeká na místě). Na odletu asistence delegáta CK Periskope Skandinávie. Odlet z některého evropského letiště (dle nabídek aktuální nabídky letenek přímo nebo s přestupem), přílet do Calgary. Procházka městem, ubytování.

2. den

Centrum města, devonské zahrady-městský park uvnitř budovy, výhled na město z Calgary Tower, olympijský park (ZOH 1988). Navečer přejezd do Skalistých hor, ubytování na 5 nocí v NP Banff.

3. den

Výlet do městečka Banff. Jezera Vermilion Lakes, kde se zrcadlí impozatní vrchol hory Mr.Rundle. Jezero Minnewanka, výjez lanovkou na Sulphur Mountain (nádherné výhledy) a možnost pěšího sestupu dolů. Výlet k neskutečně modrému „morénovému“ jezeru Moraine Lake, obklopenému deseti horskými štíty s vrcholy vyššími než 3000 m. Večer koupání v horkých pramenech Upper Hot Springs (vstupné je v ceně).

4. den

Procházka kolem jezera Lake Louise , možnost projížďky po jezeře na kánoích. Zdatnější turisté výstup na horu s pohádkovým výhledem-Fairview Mountain.

5. den

Celodenní výlet do NP Yoho: vysoký vodopád Takakaw Falls, peřeje řeky Kicking Horse River. Procházka podél peřejnaté řeky, nebo túra na horské úbočí s krásnými výhledy, horskými plesy, morénami a čelem ledovce Emerald Glacier. Dobré možnosti pro pozorování divokých zvířat.

6. den

NP Kootenay–úzký a hluboký Marble Canyon, indiánské malování na Paint Pots. Odpoledne volno v městečku Banff.

7. den

Icefield Parkway – jedna z nejkrásnějších horských cest na světě, spojující NP Banff a Jasper. Navštívíme fotogenický ledovcový splaz Bow Glacier, jezero tvaru psí hlavy Peyto Lake, kaňon Mistaya s divokými peřejemi, projdeme se k ledovci Athabasca Glacier a budeme obdivovat mohutné vodopády Athabasca Falls a Sunwapta Falls. Nocleh v Jasperu (3noci).

8. den

Maligne Canon - procházka podél kaňonu. Medicine Lake - zde se dozvíte, proč je jezero záhadné. Den vrcholí projížďkou lodí po krásném Maligne Lake kolem nejfotografovanějšího ostrůvku Kanady – Spirit Island. (jízdné je v ceně).

9. den

Výjezd lanovkou na Mt.Whistler (jízdné je v ceně), odpoledne procházka v méně známé a přesto nádherné oblasti kolem hory Mt.Edith Cavell. Ledovcové jezero, do něhož spadá Andělský ledovec. Volno ve městě Jasper. Večer odjezd do termálních lázní Miete Hot Springs (vstupné je v ceně).

10. den

Procházka kolem jezera s výhledem na impozantní vrchol Mt. Robson, nejvyšší horu Britské Kolumbie. Přejezd na ubytování do Kamploops.

11. den

Horským parkem Garibaldi se dostaneme do Whistleru. Krátce si prohlédneme dějiště ZOH 2010 a budeme pokračovat na jih do Horshoe Bay. Odtud nás trajekt přepraví na ostrov Vancouver. Slunné, bezvětrné východní pobřeží ostrova: Kanaďané sem jezdí užívat si pobytu u moře a sluníčka. Ubytování na 2 noci v Parksville s nejmírnějším podnebím v Kanadě.

12. den

Výlet na západní pobřeží ostrova do deštných pralesů s jedněmi z nejvyšších stromů na světě. Městečko Tofino, krátká procházka voňavým mlhavým pralesem. Můžete zůstat v Parksville a relaxovat u moře.

13. den

Výlet do hlavního města Britské Kolumbie Victorie. Překvapí Vás architektura připomínající starou Anglii a příjemná promenáda podél přístavu. Odpoledne výlet na lodi za pozorováním velryb. Trajekt do Vancouveru.

14. den

Prohlídka Vancouveru: antropologické muzeum s vynikající expozicí indiánské kultury, Stanley Park, akvárium (vstupné je v ceně), Canada Place, navečer Lynn Valley (Capilano Suspension Bridge - vstupné je v ceně).

15. den

Lanovkou nebo pěšky vystoupíme na Grouse Mountain - výhled na město. Odlet do Evropy.

16. den

Přílet a transfer do ČR.

Příplatky

dvoulůžkový pokoj: 8 000 Kč

Počasí

Alberta

5°C Oblačno

Britská Kolumbie

10°C Slabý déšť

Manitoba

18°C Slabý déšť

Newfoundland

13°C Převážně oblačno

Nové Skotsko

18°C Bouřky

Nový Brunšvik

18°C Oblačno

Ontario

22°C Převážně oblačno

ostrov prince Edwarda

18°C Převážně oblačno

Quebec

19°C Skoro jasno

Saskatchewan

9°C Převážně oblačno

×