800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKANADA NP BANFF A JASPER

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Víza pro české občany jsou konečně minulostí, takže je ten správný čas poznat tuto zemi, jejíž nádherná příroda ve Vás zanechá nezapomenutelné vzpomínky.
Vydejte se se mnou do druhé největší země na světě! Do země, která oplývá úžasnými přírodními krásami, za kterými putují lidé z celého světa. A my se v našem zájezdu zaměříme na ty nejatraktivnější z nich. Budeme mít dostatek času vychutnat si proslulé Skalisté hory a v nich ležící národní parky se svými ostrými štíty, smaragdovými jezery, hustými lesy a divokými zvířaty, která budeme moci pozorovat v jejich přirozeném prostředí. Nahlédneme do Vancouveru, jednoho z nejkrásněji položených a nejpříjemnějších měst na světě.
Během našeho zájezdu budeme mít dostatek času na procházky v horách, pozorování divokých zvířat, koupání v teplých pramenech a relaxaci u moře. Garantujeme malou skupinu, komfortní ubytování a nezapomenutelné zážitky z nádherné přírody.

Program zájezdu

1. den: Okolo poledne (v době tisku katalogu) odlet z Prahy s přestupem. Večer přílet do hlavního města nejbohatší kanadské provincie Alberta – Calgary. Odjezd na ubytování.

2. den: Procházka moderním centrem města („downtown“), při které možná prvně v životě uvidíte opravdové mrakodrapy. Doporučujeme výhled na město a okolí z vysílače Calgary Tower. Navečer přejezd kolem olympijského parku (ZOH 1988) do Skalistých hor, ubytování na 3 noci na dosah nejstaršímu NP Banff (založen byl r. 1885).

3. den: Výlet do turistického střediska Banff, při kterém se zastavíme u jezer Vermillion Lakes, kde se zrcadlí impozantní vrchol hory Mt. Rundle. Jezero Minnewanka, výjezd lanovkou na Sulphur Mountain s nádhernými výhledy a možnost pěšího sestupu dolů. Možnost koupání v horkých pramenech Upper Hot Springs.

4. den: Výlet k neskutečně modrému „morénovému“ jezeru Moraine Lake, obklopenému deseti horskými štíty s vrcholy vyššími než 3 000 m n. m. Procházka u jezera Lake Louise, možnost projížďky po jezeře na kánoích. Zdatnější mohou projít okruh k jezírku Lake Agens a na hřeben Little Beehive, odkud na jsou krásné výhledy na ledovec, hory a jezero Lake Louise.

5. den: Icefields Parkway – jedna z nejkrásnějších horských silnic na světě, spojující národní parky Banff a Jasper. Na jejích 230 km uvidíme mj. ledovcový splaz Bow Glacier, jezero tvaru psí hlavy Peyto Lake a mohutné vodopády Athabasca Falls a Sunwapta Falls. K ledovci Athabasca Glacier můžeme dojet obojživelným vozidlem. Ubytování v okolí Jasperu (3 noci). V oblasti je k vidění mnoho druhů zvířat.

6. den: Procházka podél nedalekého Maligne Canyonu. Odjezd k Medicine Lake, kde se dozvíte, proč je jezero záhadné. Den vrcholí projížďkou lodí po krásném Maligne Lake kolem nejfotografovanějšího ostrůvku Kanady – Spirit Island (jízdné je v ceně).

7. den: Výjezd lanovkou na Mt. Whistler (jízdné je v ceně) a procházka v nádherné oblasti kolem hory Mt. Edith Cavell. Ledovcové jezero, do něhož padá Andělský ledovec. Volno ve městě Jasper a navečer pro zájemce odjezd do termálních lázní Miette Hot Springs.

8. den: Po překročení hranice Alberty a Britské Kolumbie nás čeká procházka s výhledem na impozantní vrchol Mt. Robson, nejvyšší horu provincie. Odpoledne mohou zájemci absolvovat nenáročnou plavbu na gumových člunech po řece Fraser River. Navečer přejezd na ubytování do oblasti městečka Clearwater.

9. den: Pro Britskou Kolumbii netradiční krajinou, suchými oblastmi kolem Kamploops a nádhernými sceneriemi Divokého západu přijedeme do zlatokopeckého městečka Lillooet. Po překonání mnoha zatáček a průsmyků v divukrásných přírodních sceneriích se večer přiblížíme Whistleru – dějišti ZOH 2010. V okolí se ubytujeme na 2 noci.

10. den: Mondénní a zároveň nepřehlédnutelně sportovní středisko Whistler nabízí různé aktivity: jízdu unikátní lanovkou Peak-2-Peak s nejdelším prověšeným lanem na světě, výlet nad ledovce a horská údolí hydroplánem, pohodovou cykloturistiku v údolí včetně možnosti koupání apod.

11. den: Návštěva muzea indiánské kultury ve Squamish. Poté již spatříme moře! Po proslulé silnice Sea-to-Sky (překl. Od moře do nebe) přijedeme do Vancouveru. Při okružní projížďce uvidíte centrum („downtown“) s mrakodrapy a obchodně-rekreačním centrem Canada Place i příměstský Stanley Park. Zde navštívíme jedno z nejlepších akvárií na světě (vstupné je v ceně).

12. den: Ráno se vydáme do zalesněných předměstí Vancouveru. Projdeme se po mostě Capilano Suspension Bridge a visutých lávkách v korunách stromů v údolí Lynn Valley (vstupné je v ceně). Poté změříme svou kondici a vystoupáme nebo vyjedeme lanovkou na Grouse Mountain, odkud je úchvatný výhled na město, lesy, řeku a moře. Zde se s Kanadou symbolicky rozloučíme. Večer odlet do Evropy.

13. den: Po přestupu odlet a návrat do ČR.

Turistická náročnost

Turistická náročnost tohoto zájezdu je označena modrou botičkou, což je po zelené druhá nejlehčí kategorie. Během zastávek na trase je více času na lehké vycházky v přírodě. Většinou do 3 hodin, výjimečně vícehodinový pobyt venku. Výjimečně chůze nezpevněným terénem. Doporučujeme nepromokavou a pevnou turistickou obuv.

Minimální počet účastníků

15

Počasí

Alberta

5°C Jasno

Britská Kolumbie

11°C Oblačno

Manitoba

9°C Jasno

Newfoundland

6°C Polojasno

Nové Skotsko

9°C Skoro jasno

Nový Brunšvik

5°C Jasno

Ontario

10°C Jasno

ostrov prince Edwarda

7°C Skoro jasno

Quebec

7°C Skoro jasno

Saskatchewan

1°C Polojasno

×